برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
عسل چیست؟

عسل چیست؟

عسل یک مایع غلیظ و طلایی که توسط زنبورهای زحمتکش تولید می شود ، عسل با استفاده از شهد گیاهان گلدار تهیه می شود و در داخل کندوی برای صرف غذا در مواقع کمبود ذخیره می شود. اما زنبورها چگونه عسل درست می کنند؟

شهد – یک مایع قندی – با استفاده از زبان بلند و لوله ای از زنبور عسل از گل ها استخراج می شود و در معده اضافی آن یا “محصول” ذخیره می شود. شهد در حالی که در محصول جمع شده است ، با آنزیم هایی که ترکیب شیمیایی و pH آن را تغییر می دهند مخلوط می شود ، و آن را برای ذخیره طولانی مدت مناسب تر می کند.

وقتی زنبور عسل به کندو برگردد ، با برگرداندن مایع به دهان زنبور عسل ، شهد را به زنبور دیگری منتقل می کند. این فرایند مجددا تکرار می شود تا اینکه نکتار جزئی هضم شده در نهایت در یک لانه زنبوری قرار گیرد.

هنگامی که در شانه هستید ، شهد هنوز یک مایع چسبناک است – چیزی شبیه به عسل غلیظی که در سفره صبحانه استفاده می کنید. برای بدست آوردن آب اضافی آن از زنبور عسل ، زنبورها برای تلاش برای سرعت بخشیدن به روند تبخیر ، تلاش می کنند که لانه زنبوری را با بال خود پرتاب کنند.

هنگامی که بیشتر آب از لانه زنبوری تبخیر شده است ، زنبور عسل شانه ای را با ترشح مایع از شکم خود آب بندی می کند ، که در نهایت به موم زنبور عسل سخت می شود. به دور از هوا و آب ، عسل را می توان به طور نامحدود ذخیره کرد ، و منبع مناسبی برای زنبورها برای ماه های سرد زمستان فراهم کرد.

اما زنبورها تنها دندانهای شیرین نیستند. انسان ها ، خرس ها ، بدی ها و حیوانات دیگر مدت ها است که برای برداشت عسل به فروشگاه های زمستانی دوستان بالدار خود می روند.

در حقیقت ، تا زمانی که شکر در قرن شانزدهم به طور گسترده ای عرضه شد ، عسل شیرین کننده اصلی جهان بود ، یونان باستان و سیسیل از معروف ترین مراکز تاریخی تولید عسل بودند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵٫ تعداد آرا: ۲

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ