مجسمه ها معمولا به عنوان نمادهای نمادین ایجاد می شوند. در سراسر جهان، آثار تاریخی به یاد ماندنی ، شخصیت های تاریخی، افراد فوق العاده ای، خدایان خیالی مذاهب و رویداد های خاص موارد ساخته شدن مجسمه ها است. مجسمه سازی دارای قدرتی است که ناظران را در حالت شگفتی  قرار می دهد. علاوه بر این، آنها شما را با احساس تعجب بزرگ روبرو می کنند.  با توجه به زمان لازم ساختن مجسمه ها که می تواند سالها طول بکشد و ایجاد میلیون ها دلار برای ساخت آنها، این 20 بنای تاریخی و مجسمه عظیم جز این موارد هستند. آنها برای قرن ها به عنوان نمادی از تاریخ و فرهنگ برای بازدیدکنندگان برای لذت بردن از آنها وجود دارند و البته منبع درامد کلانی برای افراد و گروه هایی نیز هستند !

( هر فوت = 30 سانتیمتر است )

 

20. مجسمه مرلین برای همیشه Forever Marilyn

مجسمه مرلین برای همیشه Forever Marilyn

هنرمندان چینی  طی دو سال با ایجاد این مجسمه غول پیکر مریلین مونرو از فیلم 1955 “The Seven Year Itch” را ساخته اند. این مجسمه در نقاط مختلف ایالات متحده آمریکا و همچنین در استرالیا نشان داده شده است.

 

19. مجسمه گانشا Statue of Ganesha

مجسمه گانشا Statue of Ganesha

این مجسمه صورتی روشن از گانشا – یکی از بزرگترین مجسمه های گناشا در جهان است. این خدای هندو ، 52 فوت ارتفاع و 78 فوت عرضی دارد.این مجسمه غول پیکر در Chachoengsao استان تایلند است.

18. مجسمه مولانا رومی ( همان مولوی ) The statue of Mevlana Rumi

مجسمه مولانا رومی

مجسمه ملای رومی (شاعر مسلمان قرن 13th، حقوقدان، محقق اسلامی، متکلم و عرفان صوفی) دارای ارتفاع 66 فوت است. این مجسمه شگفت انگیز توسط مجسمه ساز Eray Okkan طراحی و ساخته شده است.

 

17. مجسمه مانسو هیل  Mansu Hill Grand Monument

بنای یادبود مانسو هیل Mansu Hill Grand Monument
در بخش مرکزی این بنای تاریخی، دو مجسمه بزرگ از رهبران کره شمالی کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، ساخته شده از جنس برنز است. در اصل شامل یک مجسمه است که از کیم ایل سونگ تحت پوشش طلا بود، اما بعدا به برنز تغییر یافت. سرانجام، این سایت گسترش یافت تا مجسمه کیم جونگ ایل را در سال 2012 پس از مرگ رهبر به نمایش بگذارند. با ارتفاع 73 فوت، مجسمه اصلی در سال 1972 تکمیل شد.

 

16. مسیح نجات دهنده The Christ the Redeemer

مسیح نجات دهنده The Christ the Redeemer

مسیح نجات دهنده یک مجسمه هیجان انگیز از عیسی مسیح، واقع در ریو دو ژانیرو، برزیل است. این مجسمه بیش از 2000 فوت بالاتر از شهر است تا دیدگاههای خیره کننده ای را برای بازدیدکنندگان ارائه دهد. با ارتفاع 100 فوت، مقیاس و الهام بخشی این مجسمه باعث به رسمیت شناختن آن به عنوان یکی از هفت عجایب جدید جهان است.

 

15. مجسمه جوان مائو زدونگ Youth Mao Zedong Statue

مجسمه جوان مائو زدونگ Youth Mao Zedong Statue

این مجسمه، ارتفاع بیش از 105 فوت دارد که در استان هونان چین قرار دارد. این بنای یادبود رئیس مائو زدونگ در سن 32 سالگی را نشان می دهد. گفته می شود که این کار هزینه ساخت 35 میلیون دلاری را دارد.

 

14. مجسمه مرلین سنتوزا The Merlion of Sentosa

مجسمه مرلین سنتوزا The Merlion of Sentosa

مرلین سنتوسا، ایستاده در جزیره سنتوس سنگاپور، یک مجسمه بلند 121 فوتی است. مجسمه به نظر می رسد یک موجود افسانه ای با یک سر شیر و دم ماهی است. همچنین Merlion (شیر شهر) شخصیت ملی سنگاپور است.

 

13. مجسمه چنگیز خان ( همان چنگیز مغول ) Genghis Khan Equestrian Statue

مجسمه چنگیز خان

مجسمه چینی شانزده اسب سوار، مجسمه 130 فوتی چنگیز خان روی اسب است. مجسمه در بالای مجتمع مجسمه چنگیز خان در کنار رودخانه Tuul قرار دارد . به مبلغ 5 میلیون دلار برای ساخت و نصب آن در سال 2008 هزینه شده است. بازدیدکنندگان می توانند از طریق سینه و گردن مجسمه به سمت سر اسب سوار بروند، جایی که آنها یک نمای پانوراما را خواهند دید .

 

12.  مجسمه سنگی Decebalus

مجسمه سنگی Decebalus

این مجسمه سنگی از چهره Decebalus، آخرین پادشاه Dacia، در منطقه سنگی در رودخانه دانوب، در دروازه آهن در نزدیکی شهر Orsova در رومانی حک شده است. این مجسمه با بیش از 130 فوت ارتفاع بلندترین مجسمه سنگی در اروپا است.

11.مجسمه لرد Murugan

مجسمه لرد Murugan

این مجسمه لرد موروگان در ورودی غارهای باطو Selangor، مالزی، قرار دارد . گفته می شود که این مجسمه دومین مجسمه  بلند جهان از یک خدای هندو با 250 تن فولاد و 300 لیتر رنگ طلا ساخته شده است. این نیز بلندترین مجسمه در مالزی است.

10. بنای یادبود رنسانس آفریقا   African Renaissance

بنای یادبود رنسانس آفریقا

160 فوت ارتفاع، بنای یادبود دوره آفریقایی رنسانس است مشرف به اقیانوس اطلس در حومه Ouakam. مجسمه غول پیکر یک مرد و زن را با یک کودک در بازوی چپ مرد نگه می دارد. به مبلغ 27 میلیون دلار هزینه داشته است و  تکمیل آن چهار سال طول کشید. مجسمه در جریان پروسه ساخت و ساز بسیار بحث برانگیز بود. این نیز بلندترین مجسمه در آفریقا است.

 

9. بنای مسیح پادشاه  Christ the King monument

بنای مسیح پادشاه

بنای یادبود مسیح پادشاه Swiebodzin، لهستان، ارتفاع 172 فوت دارد. این مجسمه با کمک های ساکنان شهر ساخته شد. تاج آن تنها بیش از 10 فوت ارتفاع دارد .

 

8. بنای یادبود مادری The Motherland Monument

بنای یادبود مادری

بنای یادبود مادری یک مجسمه برجسته در کیف، اوکراین است. ایستاده در ارتفاع بیش از 200 فوت، مجسمه پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در برابر آلمان نازی است. از آنجا که ارتفاعی عظیم دارد، مجسمه را می توان از نقاط مختلف کیف دید.

 

7. مجسمه بودا چوکاتاتگی  The Chaukhtatgyi Buddha

مجسمه بودا چوکاتاتگی

بودا چوکاتاتگی Buddha مدیون غول پیکر است که در یک معبد در یانگون میانمار قرار دارد. مجسمه بیش از 217 فوت طول دارد.  مجسمه یکی از بزرگترین ها در برمه است. در سال 1973 متعهد شد،  از طلا و  تاج از الماس encrusted است.

 

6. مجسمه غول پیکر Leshan بودا

مجسمه غول پیکر Leshan بودا

با ارتفاع 233 فوت، مجسمه سنگ لسان غول پیکر بودا در زمان سلسله تانگ ساخته شد. مجسمه در دامنه قله Xijuo حک شده است و از سه رودخانه چینی (Minjiang، Dadu و Qingyi) منظره ایجاد می کند. علاوه بر میراث جهانی یونسکو، این بزرگترین بودا در جهان است. این با جزئیات باور نکردنی ساخته شده است بیش از یک هزار buns نان ساخته شد تا موهای سرخ شده بودا را ایجاد کنند.

 

5. مجسمه رودینا مات Rodina-Mat zovyot

مجسمه رودینا مات Rodina-Mat zovyot

رودینا مات zovyot! (فراخوان سرزمین مادری) به علت موقعیت انبساطی با شمشیر بالا در دست راست و دست چپ در یک ژست فراخوانی، یک عمل مهندسی پیچیده محسوب می شود. هنگامی که در سال 1967 ساخته شد، این بلندترین مجسمه در جهان با ارتفاع 279 فوت بود. امروزه، این مجسمه بلند ترین در اروپا و مجسمه بلند قد یک زن در جهان است. این مجسمه وزنی بیش از 7،900 تن وزن دارد.

 

4. مجسمه آزادی

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی در جزیره آزادی در نیویورک هاربر است. این مجسمه 305 فوت (از سطح زمین تا نوک شعله)ارتفاع دارد یک هدیه از مردم فرانسه به مردم ایالات متحده بوده است. مجسمه یک زن  است که نماینده Libertas (الهه رومی) است. او یک مشعل را بالای سرش نگه می دارد و در دست چپ خود یک tabula ansatas حمل می کند.

 

3.مجسمه های امپراتور یان و هوانگ  Emperors Yan and Huang

 

مجسمه های امپراتور یان و هوانگ

این مجسمه ها بیش از 347 فوت ارتفاع دارند، تحت عنوان “امپراتور یان و هوانگ”، پنجمین مجسمه بلند در جهان است. مجسمه های واقع در استان هنان استان مرکزی چین اند. علاوه بر نگاه شگفت انگیز آن، مجسمه به سیاست و اقتصاد اشاره دارد.

2. مجسمه Guan یین، چین  The Guan Yin statue, China

مجسمه Guan یین، چین

مجسمه Guanyin از دریای جنوبی Sanya اندازه 354 فوت ارتفاع دارد. علاوه بر طراحی برجسته آن، مجسمه چهارمین بلندترین مجسمه  است. مجسمه خیره کننده دارای سه جنبه است، همه آنها دارای خوشه های مختلف است، یک طرف رو به داخل و دو طرف باقی مانده به دریای چین جنوبی.

 

1.مجسمه Laykyun Sekkya بودا

مجسمه Laykyun Sekkya بودا
لایکیون Sekkya بودا، با ارتفاع بیش از 380 فوت بلند، دومین بلندترین مجسمه در جهان است. مجسمه ای که گوتاما بودا را نشان می دهد، در بالای پون کوهن هیلز ساخته شده است. ساخت و ساز آن نزدیک به 12 سال انجام شد. در پای خود “Buddha Monywa” – بزرگترین مجسمه Buddha در جهان است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 45

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!