برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاذبه های تاجیکستان

محبوب ترین جاذبه های گردشگری تاجیکستان

کلیپ


 

آسیای مرکزی از کشورهایی مانند قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان تشکیل شده است. یکی از جالب ترین کشورها تاجیکستان است. کلمه تاجیکستان به معنای «سرزمین تاجیک ها» است.

اگر شما یک جهان گرد هستید، تاجیکستان محل بازدید خوبی است.با توجه به زیبایی ها و کوه های دست نخورده و همچنین مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز و خیلی چیزهای بیشتر، این کشور به عنوان یک مقصد توریستی محبوب و هیجان انگیز معرفی شده است. وبسایت جاذبه ها فهرستی از مکان های شگفت انگیز برای بازدید در تاجیکستان را آماده کرده است .

 • ۱٫ دریاچه آلادین
 • ۲٫ سالن اپرا ( تئاتر آیینی و رقص باله )
 • ۳٫ کوه های فان
 • ۴٫ گیسار فورت
 • ۵٫ دریاچه Iskanderkul
 • ۶٫ بنای یادبود اسماعیل سامانی
 • ۷٫ دریاچه Kulikalon
 • ۸٫ موزه ملی باستانی تاجیکستان
 • ۹٫ بزرگراه پامیر
 • ۱۰٫ پارک رودکی
 • ۱۱٫ هفت دریاچه
 • ۱۲٫ دریاچه تیمور-دارا

 


 

۱٫ دریاچه آلادین

دریاچه های Alauddin

آدرس : Alauddin, Du-Oba, Tajikistan
دریاچه های Alauddin یک مجموعه دریاچه زیبا است که آب های  آبی رنگ روشن و خنکی دارد که برای شنا نیز مناسب است. این منطقه همچنین دارای منظره کوه  های عالی برای سپری یک روز آرام است.

 

 


 

۲٫ سالن اپرا

تئاتر اپین و تئاتر آینینی

آدرس: دوشنبه، تاجیکستان 
تئاتر اپرای و باله Aino برای تئاتر و کنسرت های موسیقی اپرا و کلاسیک شناخته شده است.

 


 

۳٫ کوه های فان

کوه های فان

محل : تاجیکستان 
کوه های فان یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری در تاجیکستان است. کوهنوردی، صخره نوردی و صخره نوردی یخی بعضی از فعالیت هایی است که می توان از آن لذت برد .

 


 

۴٫ قلعه گیسار فورت

گیسار فورت

آدرس: Hisor، تاجیکستان 
قلعه گیسار قلعه ای زیبا در دره گیسار است. قلعه در یک تپه با یک دره ای بزرگ به سبک اسلامی ایجاد شده است که در ورودی اش دو برج گرد ساخته شده است.

 


 

۵٫ دریاچه Iskanderkul

دریاچه اسکندرالک

محل : تاجیکستان 
در دره کوه های فان، دریاچه ی اسکندرکول یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در تاجیکستان است. طول ۲٫۵ کیلومتر و عرض ۱ کیلومتر است و در ارتفاع ۲۵۲۵ متر از سطح دریا آب آرام و فیروزه ای دارد .

 


 

۶٫ بنای یادبود اسماعیل سامانی

بنای یادبود اسماعیل سامانی

آدرس: Ismoili Somoni S  مرکز شهر دوشنبه، تاجیکستان 
بنای یادبود اسماعیل سامانی یکی از بناهای قابل ملاحظه ای که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان وجود دارد . مجسمه اسماعیل سامانی، حاکم سامانی در قرن دهم است.

 


 

۷٫ دریاچه Kulikalon

دریاچه کوالیکالون

محل: Kulikalon، Artuch، تاجیکستان 
دریاچه های کولیکالون، گروهی از سه دریاچه یخچالی است که در کوه های Zeravshan و در جنوب غربی استان Sughd واقع شده اند. این دریاچه ها به خاطر توانایی ویژه یشان در نمایش تمام رنگ های یک رنگین کمان مشهور هستند که یک چشم انداز عالی و نفس گیر را ایجاد می کند .

 


 

۸٫ موزه ملی باستانی تاجیکستان

موزه ملی باستانی تاجیکستان

آدرس: ۵، Academic Rajobov St، دوشنبه، تاجیکستان 
موزه ملی باستانی تاجیکستان که بهترین موزه در این کشور است و موزه ای است که بر روی آثار بدست امده مکان Greco-Bactrian از Takht-i-Sangin تمرکز دارد. یکی از برجسته ترین  های موزه ، مجسمه خوابیده ۱۳ متری بودا Adjina-Tepe (Witches Hill) است که در سال ۱۹۶۶ از حفاری بدست آمده است.

 


 

۹٫ بزرگراه پامیر

بزرگراه پامیر

مکان: دوشنبه، تاجیکستان 
ساخته شده توسط مهندسین نظامی شوروی بین سال های ۱۹۳۱ و ۱۹۳۴، بزرگراه پامیر برای تسهیل نیروهای نظامی، حمل و نقل و تأمین نیرو و تجهیزات بوده است . بزرگراه تجربه یک سفر منحصر به فرد و مناظر شگفت انگیز را ارائه می دهد.

 


 

۱۰٫ پارک رودکی

پارک رودکی

محل: خیابان رودکی، دوشنبه، تاجیکستان 
پارک رودکی یک منطقه تفریحی بزرگ در دوشنبه با دیدگاه کاخهای جدید و مجسمه جالب رودکی در مرکز آن است.

 


 

۱۱٫ هفت دریاچه

هفت دریاچه

مکان: Marguzo، تاجیکستان 

از دریاچه هایی به نام های Mijgon با ۱۶۴۰ متر، Saya با ۱۷۴۰ متر، Gushor، Nofin با ۱۸۲۰ متر، Hurdak با ۱۸۷۰ متر، Marguzor با ۲۱۴۰ متر و Hazorchashma تشکیل شده است .این هفت دریاچه ، یک مکان محبوب برای بازدید کنندگانی است که می خواهند با دریاچه هایی که در حال تغییر رنگ از فیروزه ای به سبز، آبی و حتی سیاه و سفید هستند ( بسته به موقعیت خورشید در آسمان) بازدید کنند .

 


۱۲٫ دریاچه تیمور-دارا

دریاچه تیمور-دارا

محل سکونت: تاجیکستان 
دریاچه Timur-Dara توسط یک سد ساخته شده است که آب آن از یک رودخانه کوچک به نام تیمور-دارا و سپس از دریاچه به رودخانه قراتاق جریان دارد و در میان دامنه های دره ای ایجاد شده است. دریاچه آب روشن آبی ای دارد و دارای شن و ماسه دانه درشت است که یک ساحل عالی را ایجاد می کند.

 

نظر شما در مورد این مطلب چی بود ؟
 • مفید بود 
 • ضعیف بود 
 • متوسط بود 
 • زیبا بود 
 • جالب بود 
آسیای مرکزی از کشورهایی مانند قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان تشکیل شده است. یکی از جالب ترین کشورها تاجیکستان است. کلمه تاجیکستان به معنای «سرزمین تاجیک ها» است. اگر شما یک جهان گرد هستید، تاجیکستان محل بازدید خوبی است.با توجه به زیبایی ها و کوه های دست نخورده و همچنین مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز و خیلی چیزهای بیشتر، این کشور به عنوان یک مقصد توریستی محبوب و هیجان انگیز معرفی شده است. وبسایت جاذبه ها فهرستی از مکان های شگفت انگیز برای بازدید در تاجیکستان را آماده کرده است . ۱٫ دریاچه آلادین ۲٫ سالن اپرا ( تئاتر آیینی و رقص باله ) ۳٫ کوه های فان ۴٫ گیسار فورت ۵٫ دریاچه Iskanderkul 6. بنای یادبود اسماعیل سامانی ۷٫ دریاچه Kulikalon 8. موزه ملی باستانی تاجیکستان ۹٫ بزرگراه پامیر ۱۰٫ پارک رودکی ۱۱٫ هفت دریاچه ۱۲٫ دریاچه تیمور-دارا     1. دریاچه آلادین آدرس : Alauddin, Du-Oba, Tajikistan دریاچه های Alauddin یک مجموعه دریاچه زیبا است که آب های  آبی رنگ روشن و خنکی دارد که برای شنا نیز مناسب است. این منطقه همچنین دارای منظره کوه  های عالی برای سپری یک روز آرام است.       2. سالن اپرا آدرس: دوشنبه، تاجیکستان  تئاتر اپرای و باله Aino برای تئاتر و کنسرت های موسیقی اپرا و کلاسیک شناخته شده است.     3. کوه های فان محل : تاجیکستان  کوه های فان یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری در تاجیکستان است. کوهنوردی، صخره نوردی و صخره نوردی یخی بعضی از فعالیت هایی است که می توان از آن لذت برد .     4. قلعه گیسار فورت آدرس: Hisor، تاجیکستان  قلعه گیسار قلعه ای زیبا در دره گیسار است. قلعه در یک تپه با یک دره ای بزرگ به سبک اسلامی ایجاد شده است که در ورودی اش دو برج گرد ساخته شده است.     5. دریاچه Iskanderkul محل : تاجیکستان  در دره کوه های فان، دریاچه ی اسکندرکول یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در تاجیکستان است. طول ۲٫۵ کیلومتر و عرض ۱ کیلومتر است و در ارتفاع ۲۵۲۵ متر از سطح دریا آب آرام و فیروزه ای دارد .     6. بنای یادبود اسماعیل سامانی آدرس: Ismoili Somoni S  مرکز شهر دوشنبه، تاجیکستان  بنای یادبود اسماعیل سامانی یکی از بناهای قابل ملاحظه ای که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان وجود دارد . مجسمه اسماعیل سامانی، حاکم سامانی در قرن دهم است.     7. دریاچه Kulikalon محل: Kulikalon، Artuch، تاجیکستان  دریاچه های کولیکالون، گروهی از سه دریاچه یخچالی است که در کوه های Zeravshan و در جنوب غربی استان Sughd واقع شده اند. این دریاچه ها به خاطر توانایی ویژه یشان در نمایش تمام رنگ های یک رنگین کمان مشهور هستند که یک چشم انداز عالی و نفس گیر را ایجاد می کند .     8. موزه ملی باستانی تاجیکستان آدرس: ۵، Academic Rajobov St، دوشنبه، تاجیکستان  موزه ملی باستانی تاجیکستان که بهترین موزه در این کشور است و موزه ای است که بر روی آثار بدست امده مکان Greco-Bactrian از Takht-i-Sangin تمرکز دارد. یکی از برجسته ترین  های موزه ، مجسمه خوابیده ۱۳ متری بودا Adjina-Tepe (Witches Hill) است که در سال ۱۹۶۶…

امتیاز بازدیدکنندگان به مطلب

جذابیت تصاویر
مفید بودن معرفی

امتیازها

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۱۰۰ bigtheme

این مطالب مرتبط را از دست ندهید !

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهی بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
  خبرنامه سایت  
اطلاع از

تبلیغات

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین بازارهای استانبول بهترین جاذبه های ترکیه بهترین جاذبه های گردشگری جهان بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا جاذبه هاي تفريحي استانبول جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی استانبول ترکیه جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های شهر استانبول جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جزایر تفریحی دنیا جزایر توریستی مالدیو جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا ریپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند