یکی از شهرهای مهم کشور تایلند ،شهر بانکوک است ، با معرفی بهترین های بانکوک همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

1- کاخ بزرگ

قصر بزرگ

اگر فقط  یک جاذبه توریستی مهم تاریخی در بانکوک را می خواهید ببینید، کاخ بزرگ باید باشد. این کاخ در سال 1782ساخته شده است، که هنوز هم برای مراسم مهم و جایگزینی سران دولت استفاده می شود.

2- وات فو

وات فو

معبد وان فو توسط پادشاه راما I ساخته شده است و قدیمی ترین معبد در بانکوک است و به مدت طولانی به عنوان جایگاه بهبودی شناخته شده است و تا قرنها پیش داروخانه آن مشهور بود و اولین دانشگاه «تایلند» بود.

3 – وات آرون

وات آرون
وات آرون چیزی جز یک پیروزی نیست که به جنگهای باستانی بین سامی سابق و برمه مربوط    می شود. پس ازالحاق به برمه، ایوتایایا به آوار و خاکستر تبدیل شد. اما ژنرال تاکسین و بازماندگان باقیمانده وعده دادند که “تا زمانی که خورشید دوباره صعود(طلوع) می کند”  معبدی را بسارند که وات آرون معبد سحر، این معبد ناره ساخته شده ، است

4 – وات Traimit، معبد بودا طلایی

وات ترایمیت، معبد بودا طلایی
دراین معبد، بودا طلایی نگهداری می شود که از 5.5 تن طلا جامد و توسط 3.5 میلیون ریخته گراز بودایی ساخته شده است و تمام تلاش ها برای شناسایی منشاء این مجسمه بی ارزش تا کنون بی نتیجه بوده است،

5 – وات سوتات

وات سوتات

وات سوتات، مجاور Swing Great ، یکی از قدیمی ترین و زیباترین معابد بودایی در بانکوک است که سه پادشاه در ساخت و ساز آن دست داشتند:  راما (بنیانگذار سلسله چاکری) در سال 1782 ساخت آنرا آغاز نمود و توسط Rama II ادامه یافت و ده سال بعد توسط Rama III تکمیل شد.

ادامه دارد ……….

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!