برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاذبه های ترکیه

جاذبه های توریستی ترکیه

محرم

با ادامه معرفی بهترین آثار تاریخی و باستانی کشور ترکیه همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

 


۶٫ Basilica Cistern

مخزن باسیلیکا - ترکیه بالای ده

گوهر پنهانی که غالبا نادیده گرفته می شود، اما در لیست ما مخزن آّبی ریحانا به درستی در بین جاذبه های گردشگری برتر ترکیه قرار دارد. یکی از قدیمی ترین آب انبار های زیر زمینی و یکی از بهترین مکان های دوره بیزانس استانبول، اینجا محل سابق ذخیره سازی آب، با روشنایی شمع و حتی حجاری های تزئینی خدایان قدیم  است. اینجا واقعا یکی از جالب ترین مکان های باستانی در این سیاره است.


۷٫ تروی

جاذبه های گردشگری تورکی بالا تورک ترکیه

یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی در ترکیه، داستان تروی شامل چیزهایی است از سرنخ های باستانی هومر تا سبک های کامل هالیوودی . با این حال، واقعا برای این شهر افسانه ای احساس نیاز به پیاده روی در آن دارید و در اطراف خیابان ها، خانه ها و تئاترها قدم بزنید. آیا حوادث مشهوری که توسط هومر شرح داده شده است، در اینجا اتفاق افتاده؟ به سادگی هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد !


۸٫ قلعه Bodrum

بوقلمون بدروم قلعه

جاذبه توریستی قابل توجه در یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی ترکیه، Castle Bodrum است ،این قلعه قرن در ابتدا توسط شوالیه های مسیحی ساخته شده است و امروز نیز موزۀ شگفت انگیزی از باستان شناسی زیر آب را در اختیار دارد. 


۹٫ مسجد Blue آبی

مسجد آبی، استانبول، ترکیه

یک عنوان کلیدی در هر لیست از جاذبه های توریستی مهم در ترکیه، مسجد دیدنی و   زیبای آبی است ، حتی سر سخت ترین رقبای جاذبه های گردشگری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. مسجد آبی ساخته شده توسط سلطان جوان احمد I ، مسجد آبی رقیبی برای همسایه خود مسجد صوفیا طراحی شده و دارای گنبدهای بزرگ و کوچک است، این پیچیدگی وسیع به خط افق استانبول کمک کرده است. محوطه داخلی به همان اندازه بیرونی بزرگ است و شامل کاشی های آبی رنگ است که دلیل نام گذاری این مسجد نیز هست.


۱۰٫ تئاتر روستایی Aspendos

aspendos - جاذبه های برتر بوقلمون

این یکی از زیباترین تئاترهای رومی است که در سراسر جهان نگهداری می شود، این ساخت و ساز باستانی بسیار جذاب است. بازدیدکنندگان Aspendos با مجموعه ای از گزینه های تور از هتل های آنتالیا می توانند این تئاتر معروف را همراه با تعدادی از بقایای رومی دیگر ببینند. همچنان می تواند تا ۱۵۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و همچنین میزبان جشنواره تابستانی سالانه است.

نظر شما در مورد این مطلب چی بود ؟
  • مفید بود 
  • ضعیف بود 
  • متوسط بود 
  • زیبا بود 
  • جالب بود 
با ادامه معرفی بهترین آثار تاریخی و باستانی کشور ترکیه همراه سایت برترین جاذبه ها باشید   6. Basilica Cistern گوهر پنهانی که غالبا نادیده گرفته می شود، اما در لیست ما مخزن آّبی ریحانا به درستی در بین جاذبه های گردشگری برتر ترکیه قرار دارد. یکی از قدیمی ترین آب انبار های زیر زمینی و یکی از بهترین مکان های دوره بیزانس استانبول، اینجا محل سابق ذخیره سازی آب، با روشنایی شمع و حتی حجاری های تزئینی خدایان قدیم  است. اینجا واقعا یکی از جالب ترین مکان های باستانی در این سیاره است. ۷٫ تروی یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی در ترکیه، داستان تروی شامل چیزهایی است از سرنخ های باستانی هومر تا سبک های کامل هالیوودی . با این حال، واقعا برای این شهر افسانه ای احساس نیاز به پیاده روی در آن دارید و در اطراف خیابان ها، خانه ها و تئاترها قدم بزنید. آیا حوادث مشهوری که توسط هومر شرح داده شده است، در اینجا اتفاق افتاده؟ به سادگی هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد ! ۸٫ قلعه Bodrum جاذبه توریستی قابل توجه در یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی ترکیه، Castle Bodrum است ،این قلعه قرن در ابتدا توسط شوالیه های مسیحی ساخته شده است و امروز نیز موزۀ شگفت انگیزی از باستان شناسی زیر آب را در اختیار دارد.  ۹٫ مسجد Blue آبی یک عنوان کلیدی در هر لیست از جاذبه های توریستی مهم در ترکیه، مسجد دیدنی و   زیبای آبی است ، حتی سر سخت ترین رقبای جاذبه های گردشگری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. مسجد آبی ساخته شده توسط سلطان جوان احمد I ، مسجد آبی رقیبی برای همسایه خود مسجد صوفیا طراحی شده و دارای گنبدهای بزرگ و کوچک است، این پیچیدگی وسیع به خط افق استانبول کمک کرده است. محوطه داخلی به همان اندازه بیرونی بزرگ است و شامل کاشی های آبی رنگ است که دلیل نام گذاری این مسجد نیز هست. ۱۰٫ تئاتر روستایی Aspendos این یکی از زیباترین تئاترهای رومی است که در سراسر جهان نگهداری می شود، این ساخت و ساز باستانی بسیار جذاب است. بازدیدکنندگان Aspendos با مجموعه ای از گزینه های تور از هتل های آنتالیا می توانند این تئاتر معروف را همراه با تعدادی از بقایای رومی دیگر ببینند. همچنان می تواند تا ۱۵۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و همچنین میزبان جشنواره تابستانی سالانه است.

امتیاز بازدیدکنندگان به مطلب

جذابیت تصاویر
مفید بودن معرفی

امتیازها

امتیاز کاربران: ۴٫۶۹ ( ۱۰ رای)
۱۰۰ bigtheme

این مطالب مرتبط را از دست ندهید !

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

1
دیدگاهی بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
گردشگر Recent comment authors
  خبرنامه سایت  
اطلاع از
گردشگر
Guest
گردشگر

جالب بود

تبلیغات

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین بازارهای استانبول بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا جاذبه هاي تفريحي استانبول جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی استانبول ترکیه جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های شهر استانبول جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند