با معرفی بهترین و جذاب ترین آثار و بناهای تاریخی و گردشگری دهلی کشور هندوستان با سایت برترین جاذبه ها همراه باشید

 

1- فورت سرخ

فورت سرخ

فورت سرخ زیبا توسط شاه جاهن در سال 1648 ساخته شد و تا سال 1857 توانست قدرت مغول را به خود اختصاص دهد.  ورودی اصلی آن دروازه لاهور است که با توجه به نام آن به سمت لاهور  پاکستان است، در بازار آن که قدمتش به قرن هفدهم می رسد می توان اقلامی مانند ابریشم، طلا و جواهر، سنگهای قیمتی و وسایل نقره ای خریداری کرد

2- Gurudwara Bangla Sahib

گورودوارا بنگلا صاحب

Gurdwara Bangla Sahib مهمترین محل عبادت دهلی نو از قرن هجدهم است که  در نزدیکی کانتکت محل قرار دارد و ارزش دیدن  دارد.  آثار برجسته آن شامل استخر بزرگ آن، Sarovar و گنبد طلایی معروف  است.  ساختمان بزرگ معبد همراه با گالری هنری آن نیز از آثار ارزشمندی برای گردشگران می باشد.

 

3 – Qutub Minar

Qutub Minar

زیبایی Qutub Minar – بلندترین مناره هند – که در قرن 12 ساخته شده است – برای بسیاری از بازدید کنندگان بین المللی جذاب است این برج پنج طبقه با شکوه بیش از 70 متر ارتفاع دارد که با حکاکی های پیچیده ار تاریخ کاوتوب و کتیبه های قرآنی تزئین شده است.

 

4 – معبد لوتوس

معبد لوتوس

معبد لوتوس که توسط لوتوس ساخته شده است یک شاهکار معماری است.  این معبد که در سال 1986 ساخته شده است، بیش از 70 میلیون بازدید کننده را جذب کرده است که یکی از جذاب ترین جاذبه های جهان است نکته قابل توجه این است که در این مکان معروف  هیچ بت، تصویر مذهبی یا نمادهای بیرونی دین برای پرستش وجودندارد.

 

5 – دروازه هندوستان

دروازه هند

  Gate هندوستان یک قوس سنگی با شکوه است که به عنوان یادبود برای سربازان هند که در جنگ جهانی اول کشته شده اند ساخته شده است. شعله ابدی زیر ساختمان عظیم آن سوزانده می شود و دیوارهای آن با نام های بیش از90،000 سرباز که در اثر درگیری جان سپردند ثبت شده است و اطراف این ساختمان اکثرا پارک است.

 

ادامه دارد ………..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!