نپال عضو دیگر از کشورهای آسیایی است که شاید چندان مطرح نباشد ، اما دیدنی های خاصی دارد ، با سایت برترین جاذبه ها همراه باشید با معرفی بهترین اماکن و تفریحات کشور نپال در قالب 11 عنوان

1 – کاتماندو

کاتماندو

کاتماندو، پایتخت و بزرگترین شهر نپال است که هیچ شهری در جهان مانند آن نیست. ساختمان های قدیمی در قلب شهر با فضای پر جنب و جوش که درخیابانهای آن وجود دارد در تضاد است. کاتماندو  همراه با سه شهر باتاپور و پاتان از شهرهای معروف نپال است.  اثر برجسته کاتماندو میدان دوربان است که  دارای بزرگترین کاخهای مربعی است  که به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

2 – بقاکاپور

بقاکاپور

بقاکاپور، سومین شهر از”شهرهای سلطنتی”است که در مسیر تجارت قدیمی و در خارج از کاتماندو قرار دارد.جمعیت بقاکاپور در مقایسه با پاتان و کاتماندو عمدتا هندو است. بهترین مکان برای شروع یک تور از شهر، میدان دوربان است که علاوه بر کاخ سلطنتی، چندین معبد دیگر نیز وجود دارد. کل منطقه به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

 

3-  بوجهانات استپا (بودنات)

بوجودات استپا (بودنات)

استادپه Bodhanath، درست در بیرون از کاتماندو، یکی از بزرگترین استپاها در نوع خود در جهان است و قدمت آن به  قرن ششم می رسد، و مانند بقاکاپور، آن را در مسیر تجارت قدیمی ساخنه اند و به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است خود استاپا نمادی از روشنگری است، اما در بوجهانات، نمادگرایی نشان دهنده یکی از پنج عنصر، زمین، آب، آتش، هوا و خاک است.

4 – Pokhara

Pokhara

Pokhara،در 200 کیلومتری غرب کاتماندو قرار دارد و  از بلتدترین کوه های جهان محسوب می شود.برای بسیاری از مسافرین، Pokhara دروازه صعود به هیمالیا است از نظر  جمعیت، دومین شهر بزرگ در نپال پس از کاتماندو است اما مانند یک شهر بزرگ احساس نمی شود.  دریاچه Phewa در این شهر قرار دارد که تراکمی از هتل ها، رستوران ها و مغازه های دریاچه ای است، که برای کسانی که به دنبال آرامش و سفرهای روزانه هستند بسیار ایده آل می باشد

5 – پیاده روی در منطقه آناپورنا

پیاده روی در منطقه آناپورنا

منطقه آناپورنا یکی از محبوب ترین مناطق پیاده روی در نپال است، با گزینه های گشت و گذار چند روزه تا چند هفته. سه مسیر اصلی در ناحیه آناپورنا وجود دارد که در یرخی مکان ها باهم متقاطع و ترکیب می شوند، اما مسافرین می توانند بخشی از یک یا چند مسیر را انتخاب کنند. منطقه آناپورنا در سال 1986به عنوان منطقه حفاظت شده، اعلام شد.

6 – پارک ملی چیتوان

پارک ملی چیتوان
پارک ملی چیتوان جایی است که در کنار جزایر نپال قرار دارد، به غیر از پیاده روی این مکان برای مشاهده حیات وحش مکان فوق العاده ای است. این منطقه دارای هوای گرمسیری موسمی است چیتوان در جنوب غربی کاتماندو واقع در نزدیکی مرز هند قرار دارد و به عنوان میراث فرهنگی در یونسکو ثبت جهانی شده است.

ادامه دارد …….

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!