برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاذبه های فنلاند

جاهای دیدنی کشور فنلاند

با ادامه معرفی ۱۲ جاذبه توریستی و گردشگری کشور اروپایی فنلاند همراه سایت برترین جاذبه ها باشید


 

۷ . پارک ملی Lemmenjoki

پارک ملی Lemmenjoki
 

هر کسی که به دنبال تجربه قطب شمال است پارک ملی Lemmenjoki را دوست دارد. این پارک ۷۰ ساله دارای جنگل های بکر است و بزرگترین پارک در فنلاند و یکی از بزرگترین بخش های تالابی در سراسر اروپا است که بیش از ۱۰۰۰ مایل مربع را پوشش می دهد.  رودخانه Lemmenjoki نیز یک چشم انداز علی برای پارک است .بازدیدکنندگان می توانند قایق را اجاره کنند یا تور بگیرند. این مکان برای یافتن خرس قهوه ای، گرگ ها و عقاب های طلایی وحشی و همچنین گوزن و گوزن شمالی مناسب است.


۸٫  Oulu اوولو

اولو
 

Sweet little Oulu  (به تلفظ سوئدی Uleåborg) در نزدیکی انتهای شمالی خلیج Bothnia، در دهانه رود Oulu واقع شده است. دانشگاه آن در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد. در فصل بهار، رویدادهای ورزشی متعددی مانند مسابقات اسکی در منطقه اوولو وجود دارد. در پایان قرن شانزدهم پادشاه جان III سوئد در جزیره Linnansaari در دهانه رودخانه Oulu قلعه ای ایجاد کرد و باعث رشد شهر در این جزیره شد و مجوز شهرداری را در سال ۱۶۱۰ دریافت کرد. در سال ۱۸۲۲ تقریبا به طور کامل توسط آتش تخریب شده است. در طول قرن نوزدهم، تجارت قارچ در آن شکوفا شد و شهر به همین ترتیب رونق یافت. جاذبه های منطقه شامل : در انتهای شمالی Kirkkokatu در Oulu کلیسای جامع که در اصل در سال ۱۷۷۰-۷۲ ساخته شده است. در سمت چپ ورودی، یک بنای یادبود تاریخی برای کسانی که در جنگ داخلی سال ۱۹۱۸ کشته شدند وجود دارد .  از انتهای شمالی Kirkkokatu، یک پل کوچک به جزیره زیبای Ainola Park منتهی می شود. در انتهای غرب این جزیره کتابخانه شهرداری و موزه استان است . در شمالی ترین نقطه  باغ گیاه شناسی و در جزیره هپیزاری، یک تئاتر تابستانی وجود دارد . یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محبوب مرکز Tietomaa Science در شرق باغ گیاه شناسی Oulu است .

 

۹ . پارک ملی Archipelago

پارک ملی آرژانتین
 

پارک ملی Archipelago (ANP) در نزدیکی Turku در سال ۱۹۸۳ تاسیس شد. این جزایر ترکیبی بسیار منحصر به فرد از فرهنگ های فنلاندی، روسی و سوئدی را ارائه می دهد. جزایر فنلاندی نیز بهشتی ​​برای علاقه مندان به فضای باز است. در این جزایر، هوا و دریا نسبتا آرام است. قایق های بادبانی ، خرچنگ ها و غازهای دریایی جاذبه اصلی اند برای گشت و گذار می تواندی انواع قایق های تفریحی و تورها را درخواست کنید . اینجا نیز یک مکان باور نکردنی برای دیدن شیردریایی و گرفتن ماهی قزل آلای بسیار بزرگ است. حدود ۶۰،۰۰۰ نفر سالانه به پارک می آیند، اما با توجه به اندازه منطقه، هرگز شلوغ نمی شود.  تمام خط ساحلی فنلاند با این گنجینه های جزیره پوشیده شده است. جالب ترین جزایر برای بازدید در پارک Jurmo، Noto، Uto، Aspo، وHoutskär اند.

 

۱۰ . Tampere

تامپیر
 

Tampere (با تلفظ سوئدی: Tammerfors) یکی از زیباترین شهرهای فنلاند است. این شهر در سال ۱۷۷۹ به عنوان یک شهر صنعتی تاسیس شد و در حال حاضر سومین شهر بزرگ فنلاند (بزرگترین شهر ساحلی اسکاندیناوی) و شهر صنعتی پیشرو در این کشور است. این شهر بین دو دریاچه، Näsijärvi در شمال و Pyhäjärvi در جنوب، که توسط Tammerkoski ، که در حدود ۹۰۰ متر طول است، متصل شده است، بین دو دریاچه قرار دارد. از Tampere به عنوان محل فعالیت فرهنگی مانند تئاتر هوای آزاد، جشنواره های متعدد و مراسم ورزشی محبوب یاد شده است. صنایع اصلی تامپیر در حال حاضر فلزکاری، منسوجات و کفش هستند. خیابان اصلی تامپیر Häemeenkatu است ، که از ایستگاه راه آهن از طریق میدان مرکزی به خیابان Humeenpuisto می رسد . در این میدان Hämeensilta (پل) با چهار مجسمه از شخصیت های مشهور فرهنگ فنلاند توسط Wäinö Aaltonen ایجاد شده است علاوه بر تئاترهایی که شهرت بین المللی دارند، مجموعه وسیعی از امکانات فرهنگی و تفریحی مانند کتابخانه شهری مدرن، موزه لنین ، پارک ها و دریاچه های متعدد و پارک تفریحی Särkänniemi وجود دارد . در محدوده شهر نیز حدود ۲۰۰ دریاچه وجود دارد و چندین خطوط کشتیرانی داخلی در تامپیر، از جمله کشتی های موتور سیلندر و بخارپزهای قدیمی قرار دارند، همچنین مطمئن شوید که از روستاهای قدیمی Ruovesi و Virrat دیدن می کنید .

 

 


 

۱۱ . Turku تورکو

Turku
 

شهر تورکو در جنوب غربی فنلاند (Åbo با تلفظ سوئدی)، قدیمی ترین شهر کشور فنلاند و زمانی پایتخت آن بوده است، در خلیج Bothnia، در دهانه Aurajoki قرار دارد . حدود ۵ درصد از جمعیت سوئدی زبان هستند و شهر باعث جذب بسیاری از همسایگان سوئدی می شود . در سال ۱۵۲۵، شهر مجوز شهرداری خود را از گوستاووس واسا دریافت کرد. در سال ۱۸۱۰، محل حکومت به هلسینکی انتقال یافت. در طی دهه ۱۹۷۰ Turku به یک مرکز توریستی قابل توجه تبدیل شد. مرکز شلوغ شهر Turku میدان بازار (Kauppatori) است که در بندر شمالی Aurajoki است. اینجا محلی عالی برای خوردن  قهوه و شیرینی است. در کنار این میدان، تئاتر سوئدی ، مرکز خرید شیشه ای هانزا و کلیسای ارتدکس  قرار دارد . کلیسای Turku، کلیسای اصلی است که در حدود ۱۲۳۰ سال در ۱۲۹۰ تاسیس شده و در سال ۱۲۹۰ به رسمیت شناخته شده است. این کلیسای آجری عظیم در سبک کمون رنانه با همراهی های گوتیک و رنسانس و یک برج باشکوه ۹۷ متری است که بر شهر حکمرانی می کند. دیگر مکان ها عبارتند از : “Suomen Joutsen” که در حال حاضر یک مدرسه آموزشی برای مأموران دریایی است ، مکان دیگر بارک ” Sigyn ” است . هر دو در تابستان بروی عموم مردم باز می شوند. همچنین در امتداد رودخانه ها تعداد زیادی از کشتی های قدیمی وجود دارد که به رستوران ها تبدیل شده اند. در نهایت،جایی که باید ببینید  قلعه قدیمی است . در سمت غرب تورکو واقع در نزدیکی بندر واقع شده است، قلعه در حدود ۱۳۰۰ ساخته شده است در آن زمان که جزیره در دهانه رودخانه بود. اکنون موزه تاریخی تورکو است .

 

 


 

۱۲٫ Vaasa واسا

واسا
 

این شهر در سال ۱۳۰۰ تاسیس شد، واسا یک شهر مهم زمانی که سوئد به استقلال فنلاند رأی داد بوده است. شهر اصلی در سال ۱۸۵۲ سقوط کرد اما به شش کیلومتری شمال غربی در نزدیکی بندر انتقال یافت. خرابه های قدیمی شهر در حال حاضر یک پارک بزرگ (Vanha Vaasa، Gamla Vasa) است که ارزش بازدید را دارند. این شهر حدود ۳۴ درصدش سوئدی زبان است و ارتباطات زیادی با سوئد دارد. این شهر جاذبه های زیادی را ارائه می دهد. خط ساحلی طولانی ، موزه هنر مدرن Kuntsi، بندرگاه، موزه Ostrobothnian، مرکز طبیعت Terranova Kvarken، موزه هنر Tikanoja و موزه دریایی Vaasa . در شمال شهر در جزیره Tropiclandia  آبمیوه های گرمسیری ، پارک آبی ، استخر، و سونا مهیا است. در جنوب  Vasa مکان معروف Sederfjärden   که در دهانه ناشی از شهاب سنگ میلیون ها سال پیش به وجود امده است قرار دارد . در سمت شمال پارک ملی Kvarken ، یک مجمع الجزایر بکر و وحشی است که تعداد بسیار زیادی از پرندگان را دارد . Vasa همچنین میزبان تعدادی از رویدادهای فرهنگی قابل توجه مانند Night of the Arts می باشد . جشنواره موسیقی Korsholm که یکی از مشهورترین جشنواره های موسیقی محله است .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۶ / ۵٫ تعداد آرا: ۵۱

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ