برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاذبه کشور لیبی

شهر Ghadames ( جواهر صحرا ) در کشور لیبی

محرم

شهر Ghadames قادامز، کشور لیبی، قاره افریقا . شهر Berber oasis با معماری سنتی و چشم انداز  آن در کنار شن و ماسه بسیار جذاب است. اولین نشانه های مربوط به یک قرن پیش از میلاد در آن پیدا شده است. این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است.

این مکان نیز به عنوان “جواهر صحرا” نامگذاری شده است. نمای بیرونی ساختمان ها، رنگ آمیزی سفید که برای انعکاس نور خورشید و گرمای آن کاربرد داشته است، زیبایی پنهان،  تزئینات سنتی داخلی رنگارنگ مکان ها. شبکه و نقشه خانه ها که به عنوان حفاظت از باد و شن و ماسه در واقع عمل می کند همه موارد جز ویژگی های این مکان است که آنرا تبدیل به یک جاذبه مهم در کشور لیبی کرده است .

 

جواهر صحرا

 

 
جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا

 

جواهر صحرا
نظر شما در مورد این مطلب چی بود ؟
  • ضعیف بود 
  • مفید بود 
  • متوسط بود 
  • زیبا بود 
  • جالب بود 
شهر Ghadames قادامز، کشور لیبی، قاره افریقا . شهر Berber oasis با معماری سنتی و چشم انداز  آن در کنار شن و ماسه بسیار جذاب است. اولین نشانه های مربوط به یک قرن پیش از میلاد در آن پیدا شده است. این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است. این مکان نیز به عنوان "جواهر صحرا" نامگذاری شده است. نمای بیرونی ساختمان ها، رنگ آمیزی سفید که برای انعکاس نور خورشید و گرمای آن کاربرد داشته است، زیبایی پنهان،  تزئینات سنتی داخلی رنگارنگ مکان ها. شبکه و نقشه خانه ها که به عنوان حفاظت از باد و شن و ماسه در واقع عمل می کند همه موارد جز ویژگی های این مکان است که آنرا تبدیل به یک جاذبه مهم در کشور لیبی کرده است .                      

امتیاز بازدیدکنندگان به مطلب

جذابیت تصاویر
مفید بودن معرفی

امتیازها

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۱۰۰ bigtheme

این مطالب مرتبط را از دست ندهید !

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهی بگذارید

avatar
  خبرنامه سایت  
اطلاع از

تبلیغات

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین بازارهای استانبول بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا جاذبه هاي تفريحي استانبول جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی استانبول ترکیه جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های شهر استانبول جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند