در نیمه اردیبهشت 1401 بازدید کوتاهی داشتم از لاله زار بردسیر شهر گل های محمدی و گلاب ، جدای از مسیر رسیدن به لاله زار که زیبا می باشد . وقتی وارد لاله زار میشوید یک کمپ گردشگری دارد و گردشگران وارد ان محوطه و محیط می باید بشوند ، ورودی برای هر ماشین 25 هزارتومان بود اما کار زیبایی هم که انجام شده بود دادن پلاستیک زباله به هر ماشین بود و اینکه در هنگام خروج پلاستیک زباله خود را تحویل میداد و یک بطری گلاب هدیه می گرفتید . سد منطقه هم پرآب بود اما قایقرانی وجود نداشت . فضای کمپ گردشگری بسیار عالی و مکان های خوبی جهت استراحت وجود داشت . سرویس های بهداشتی نیز در دسترس بود .

با یک پیاده روی کوتاه از سد عبور می کردید یا با ماشین ، و در تپه بعد از سد جلوه زیبایی از آبشار مانند از رودی که به سد می ریخت ایجاد شده بود .

لاله زار بردسیر کرمان

اما لاله زار دقیقا کجا هست و چه مقدار مسافت از شهر کرمان باید طی شود و به آن رسید ؟ لاله زار یکی از مناطق تحت پوشش شهرستان بردسیر در استان کرمان می باشد . راه های دسترسی به آن متعدد می باشد برای مثال شما می توانید از طریق جاده جوپار کرمان و رسیدن به شهر نگار بردسیر و سپس وارد مسیر لاله زار شوید یا اینکه از طریق جاده کرمان سیرجان ( جاده کرمان بردسیر ) بشوید و دقیقا نرسیده به بردسیر وارد جاده مربوط به لاله زار بشوید . مدت زمان رسیدن از کرمان به لاله زار می تواند بسته به سرعت شما و مسائل دیگر بین 1 الی 2 ساعت طول بکشد .

فراموش نشود در لاله زار خرید گلاب و محصولات لبنی مثل کشک توصیه میشود و پیشنهاد میشود از دست ندهید .

لاله زار شهری کوهستانی و سردسیر در دامنه کوه های مرتفع لاله زار است.لاله زار یکی از منطقه ها کوهستانی شهرستان بردسیر است که به داشتن آب و هوای خنک و گلستان های وسیع گل محمدی معروفیت دارد. شهر لاله زار در استان کرمان با ارتفاع ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، بلندترین و مرتفع ترین شهر ایران است. محصولات طبیعی از جمله کشک روغن و پنیر، کره و عسل را می توان در شهر لاله زار ‌‌‌‌‌‌پیدا کرد. این شهر دارای با کیفیت ترین گلاب ایران(به دلیل ارتفاع زیاد شهر از سطح دریا) است و دومین تولید کننده گل محمدی از نظر سطح زیر کشت در کشور نیز به شمار می رود.در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر ۴٬۴۲۹ نفر (در ۱٬۳۱۴ خانوار) بوده‌است.

 

آب و هوای لاله زار بردسیر

آب و هوای شهر لاله زار سرد و کوهستانی است. آب و هوای لاله زار بگونه ای است که در طول سال بارها در تابستان و زمستان و در گزارش های هواشناسی، خنک ترین و سردترین شهر ایران اعلام شده است. برای گردش صرفا فصل بهار خصوصا ماه اردیبهشت و خرداد توصیه میشود . زمستان لاله زار به شدت سرد می باشد و مناسب سفر نمی باشد .

لاله زار بردسیر کرمان

جشنواره گل محمدی لاله‌زار

با آغاز فصل گل چینی و به رسم هر ساله، جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر، در محل سایت گردشگری لاله زار برگزار میشود .زمان برگزاری معمولا از 29 خرداد تا یکم تیرماه بوده است .

فاصله سایر شهرها تا لاله زار بردسیر کرمان

  • فاصله تا تهران: ۱۰۶۰ کیلومتر
  • فاصله تا کرمان: ۱۱۰ کیلومتر
  • فاصله تا بردسیر: ۸۵ کیلومتر
  • فاصله تا بافت: ۷۵ کیلومتر
  • فاصله تا رابر: ۸۳ کیلومتر

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 11

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!