معماری عالی نه تنها خانه های راحت را فراهم می کند. بلکه شهرت شهرهایی را که در آن مردم زندگی می کنند را شکل می دهد، خلق و خوی آنها را نیز نشان می دهد و چشم های کنجکاو را جذب خود می کند . این 10 ساختمان مشهور جهان را بررسی کنید، ممکن است بخواهید یک روز از انها بازدید کنید.


10. STONE HOUSE، پرتغال

 

خانه سنگی پرتغال

خانه سنگی از یک مخلوط بتن ساخته شده است که دو سنگ بزرگ را به هم متصل می کند. این خانه به نظر می رسد شبیه یکی از خانه های کارتون  Flinstones  باشد و هزاران نفر از گردشگران را به خود جذب می کند.

 


9. کتابخانه کانزاس سیتی در میسوری، ایالات متحده آمریکا

 

کتابخانه کانزاس سیتی در میسوری، ایالات متحده آمریکا

 

این کتاب ها در یک ردیف قرار گرفته است، درست مانند یک قفسه از کتابخانه شما – طبیعی ترین و در عین حال عجیب و غریبترین راه حل معماری برای یک کتابخانه.این ساختمان 22 عناوین مختلف و انواع ژانر را نشان می دهد.

 


 

8. WONDERWORKS یک نمایشگاه علوم تعاملی

 

ساختمان عجیب و غریب

چهار خانه ای که در فلوریدا، تنسی و کارولینای جنوبی قرار دارد  در آن وجود دارد. موزه خانوادگی فضاهای خنده دار، فیزیک و ریاضی را نشان می دهد.

 


 

7. تجربه موسیقی در (EMP) در سیاتل، WA

 

ساختمان (EMP) در سیاتل، WA

 

این مکان برنامه های مختلف آموزشی را سازماندهی می کند، ویژگی های نمایشگاه های نوازندگان ملی و بین المللی و همچنین گروه های محلی

 


 

6. کلیسای HALLGRIMUR در ریکیاویک، ایسلند

 

کلیسای ایسلند

 

این کلیسا 244 فوت (74.5 متر)ارتفاع دارد. گفته می شود که طراحی آن شباهت به جریانهای گدازه ای است که چشم انداز ایسلند را شکل داده اند. ساختمان چشمگیر در سال 1986 به پایان رسید.


5. کاخ ایده آل، HAUTERIVES، فرانسه

 

کاخ ایده آل، HAUTERIVES، فرانسه

ساخت آن در ماه آوریل سال 1879 توسط فردیناند چوال، پستچی فرانسوی آغاز شد. ایده آن از یک شکل غیر معمول شکل گرفته بود. کاخ نمونه ای از هنر عامیانه است و بسیاری از سبک ها را مخلوط می کند.

 


 

4. معبد لوتوس در دهلی هند

 معبد لوتوس در دهلی هند

یک پرستشگاه بهائی که در سال 1986 ساخته شد. این ساختمان برنده جایزه های محلی و بین المللی برای معماری خود شده است.

 


 

3. HOUSE CROOKED، سوپوت، لهستان

HOUSE CROOKED، سوپوت، لهستان

 

این ساختمان نامنظم به شکلی به جذابیت معروف در شهر تبدیل شده است. این ساختمان به نظر می رسد پادشاهی از آینه های کروی است. این بخشی از مرکز خرید Rezydent است. معماری این ساختمان زیبا از نقاشی های لهستانی Jan Marcin Szancer و Per Dahlberg الهام گرفته شده است.

 


 

2. ساختمان جنگلی Spiral در Darmstadt، آلمان

 

ساختمان جنگلی Spiral در Darmstadt، آلمان

 

این ساختمان شگفت انگیز توسط هنرمند مشهور اتریش Friedensreich Hundertwasser طراحی شده است. این ساختمان دارای 105 واحد آپارتمان واقعی است. U شکل و چمن، درختچه ها، گل ها و درختان بر روی سقف شیب دار کاشته می شود.

 


 

1. LA PEDRERA (CASA MILÀ) در بارسلونا، اسپانیا

 

LA PEDRERA (CASA MILÀ) در بارسلونا، اسپانیا

 

این یک نمونه زیبا از معمار معروف اسپانیائی آنتونی گوودی است که بارسلونا را با ساختمان های زرق و برق دارش پر کرده است. لا Pedrera توسط یونسکو حفاظت شده است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.1 / 5. تعداد آرا: 10

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!