کشور گرینلند ( Greenland )  در قاره اروپا  که شهر ( Nuuk ) نوک پایتخت آن می باشد. از راه دور، سرد و تاریک به نظر می رسد. اما کشوری است که طبیعت باور نکردنی دارد، حیات وحش و فرهنگ Inuit خود را حفظ کرده است. جایی که یخ و برف چشم اندازهای نفس گیر ایجاد می کند و سنت ها را شکل می دهد.  فهرستی از ده چیز  برای دیدن و انجام دادن در بزرگترین جزیره جهان یعنی گرینلند را مشاهده کنید.


10. قایقرانی درگرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

احتمالا مردم اولی که به گرینلند آمدند با قایق آمده اند. بنابراین یکی از قدیمی ترین و ضروری ترین وسائل حمل و نقل است. امروزه شرکت های متعددی هستند که قایق های تفریحی مدرن را برای گردشگران اجاره می کنند. خط ساحلی دراماتیک محل های عالی ای را شامل می شود که شامل کوه های یخ زده، شهرک های شمالی، نهنگ ها، شیر دریایی و پرندگان مختلف است.

چرا kayak کایاک درگرینلند ؟

شما می توانید کایاک را تقریبا در سراسر کشور پیدا کنید و اجاره کنید . این یک تجربه واقعا معتبر، با دیدگاه های عالی و فعالیت های سرگرم کننده در فضای باز است.


9. تماشای شفق قطبی در Aurora Borealis گرینلند

جاذبه گرینلند

یکی دیگر از شهر های شمالی کشورهای قاره اروپا است، که افتخار دارد که این پدیده های منحصر به فرد را تجربه کند. چراغ های شمالی ( شفق های قطبی ) از اوایل پاییز ظاهر می شود و در تمام ماه آوریل دیده می شوند. به دلیل خورشید نیمه شب در تابستاناین نور ایجاد می شود .

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

در کجای گرینلند شفق قطبی ببینم؟

شما می توانید آن را در هر نقطه ای در گرینلند، زمانی که آسمان تاریک و روشن است. حتی در شهرهای دارای هوای آلوده تماشا کنید .  Aurora Borealis در فنلاند ، نروژ ، ایسلند و حتی ایرلند دیده می شود .


8. سورتمه سواری با سگ در گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

گردشگران می توانند بر روی برف یا اسکی در گرینلند حرکت کنند، اما هیچ چیز با سنت قدیمی مسافرت – سورتمه مقایسه نمی شود. دلیل انتخاب سگ ها توانایی کارهای سخت ، تحمل دمای سرد و به علاوه سگ ها یخ بسیار نازک را متوجه می شوند و به آنجا نمی روند. .


7. گردش با کشتی Cruise کروز در گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

گردش در گرینلند از طریق آب یک تجربه سرگرم کننده و معتبر است. گردشگران نه تنها قادرند خط ساحلی سنگی و یخی را ببینند، بلکه از شهرها و شهرک های مختلف نیز عبور می کنند،تورهای کروز مختلف برنامه های مختلف را بسته به تنظیمات برگزیده شما ارائه می دهند. حیوانات دریایی مانند نهنگ و شیر دریایی نیز بخشی از تجربه فراموش نشدنی هستند. بهترین زمان برای گرفتن تور کروز بین ژوئن و اکتبر است. این زمانی است که کشتی ها به راحتی می توانند در خط ساحلی حرکت کنند. با این وجود بخش شمالی هنوز هم به دلیل یخ زدگی بسیار زیاد است.

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

 


6. پیاده روی در گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

در حال حاضر، گرینلند به ماهیت دست نخورده آن افتخار می کند. و تصور نمی کنید که همه جا از یخ و برف پوشیده شده باشد. یک سطح سنگی  نیز وجود دارد که مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز و سبز قطب شمال را در طول ماه های تابستان فراهم می کند. مردم محلی طبیعت و فعالیت های فضای باز خود را دوست دارند – حتی شهرها به نظر می رسد که کمتر ماهیت شهری دارند و نزدیک به کوه ها، دریا، دریاچه ها و دره ها هستند. این یکی از بهترین فرصت ها برای کشف طبیعت قطب شمال است: گیاهان و گل های قطب شمال، سنگ های دراماتیک، یخبندان، یخچال ها ، ماجراجویان چادر خود را بسته و حتی با تور ده روز یا بیشتر سفر می کنند.

با ادامه معرفی مناظر و شگفتی های یخی و برفی کشور تقریبا قطبی اما جز قاره اروپای گرینلند همراه سایت برترین جاذبه ها باشید


5. شهر Tasiilaq گرینلند

جاذبه گرینلند

Tasiilaq بزرگترین شهر در شرق گرینلند در سال 1894 تاسیس شده است. شهری با خانه های رنگارنگ که در تمام طول سال به گردشگران خوش آمد می گوید .. Tasiilaq تنها 2000 نفر جمعیت دارد ، بنابراین هنوز هم می توانید یک آسایش و آرامش را در یک شهر پیدا کنید ! از طریق هواپیما و یا کشتی در بندر پادشاه اسکار با قایق رانی به اینجا می رسید . در آنجا شما می توانید فعالیت های تفریحی متعدد زیادی را در طول سال پیدا کنید، زیرا گردشگری در Tasiilak به خوبی توسعه یافته است.


4. پارک ملی گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

دارای مساحت 972000 کیلومتر مربع است که بزرگترین پارک جهان است. این پارک کل شمال شرقی خلیج گرینلند را پوشش می دهد و برای گونه های مختلف قطب شمال مرکز مهمی است. با این حال تنها 40 نفر جمعیت دارد ! با این حال برای هزاران سال مردم بومی  Inuits  در اینجا زندگی می کنند . علاوه بر حیات وحش چشمگیر، بازدید کنندگان چشم انداز باور نکردنی شامل کوه ها، یخچال ها و زمین های یخ زده را تماشا خواهند کرد .

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

اول از همه، بازدید کنندگان باید مجوزی از وزارت طبیعت و محیط زیست را بدست آورند. سپس می توانند با کشتی کروز به آنجا بروند .

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند


3. شهر Nuuk گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

پایتخت تاریخی و همچنین پایتخت فرهنگ معاصر گرینلند ، در عین حال اجازه می دهد از طبیعت لذت ببرید، موزه هنر اینویت، تورهایی است که به تاریخ و سبک زندگیشان در زندگی قطب شمال، رستورانهای لذیذ و فرصتهای خرید متعدد تبدیل شده است – تمام تجربه گرینلند باید شامل Nuuk باشد. بسیاری از اماکن فرهنگی و رویدادها، غذاهای عالی و سرگرم کننده در فضای باز مانند : پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسکی در کوه، در شهر Nuuk ارائه می شود، اینها فعالیت های محبوب مردم محلی و گردشگران اند.

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند


2. رودخانه آبی گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

یکی از معروف ترین و شگفت انگیزترین اماکن طبیعت گرینلند است. رودخانه فیروزه ای کریستالی شبیه یک رگه ای از بیابان یخ زده است. بر روی یخچال پترمان که از طریق رودخانه با ذوب برف ایجاد می شود . بنابراین شکل آن هر ساله تغییر می کند. با این وجود همیشه خیره کننده است!اینجا، دانشمندان و گردشگران را جذب می کند. بهترین راه برای کشف و تحسین این رودخانه زیبا توسط قایقرانی است . البته – بهترین زمان برای رفتن از دسامبر تا آوریل است. گرچه تورها از ماه اوت ارائه می شوند .

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

 


1. کوه های یخی Ilulissat Icefjord گرینلند

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

این منطقه دارای هزاران کوه یخ زده است و بخش مهمی از گرینلند است. بعضی از آنها بزرگ هستند، برخی کوچکتر هستند – از بالا شاید آنها کوچک باشند،اما از یک کشتی  در نزدیکی بزرگ دیده می شوند . این زیبایی طبیعی توسط یونسکو حفاظت شده است و یکی از شمالی ترین مناطق ثبت شده در میراث جهانیی ونسکو است. این منطقه همچنین دارای Sermeq Kujalleq – سریعترین یخچال در جهان است که روزانه 40 متر حرکت می کند.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

جاذبه دیدنی کشور یخی گرینلند

شما می توانید از طریق هواپیما، هلیکوپتر و کشتی به Ilulissat Icefjord بروید. بهترین راه برای کشف آن، ترکیب سفرهای هوایی و آبی است – این بدین معنی است که شما تصویر کامل این پدیده تعجب انگیز طبیعی را به دست می آورید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 18

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!