برخی از حیوانات تنها در یک منطقه خاص در جهان یافت می شوند. آمریکای شمالی خانه بسیاری از این حیوانات شگفت انگیز است. در اینجا لیستی از 10 حیوان شگفت انگیز که تنها در آمریکای شمالی یافت می شود وجود دارد .

 


 

10 . فک هاوایی

فک Hawaiian monk  یکی از ترین های گونه های دریایی در جهان است. فقط کمتر از 1100 فک از این گونه امروز باقی مانده است. آنها در جزایر هاوایی هستند. اکثرا در جزایر شمال غربی هاوایی زندگی می کنند. آنها برای غواصی عمیق تر از 300 متر در جستجوی غذا شناخته شده اند. رژیم غذایی فک هاوایی عمدتا شامل ماهی ها، قارچ ها و خرگوش ها است.

 


Luna Moth .9

پروانه Luna کاملا قابل توجه است که تنها در آمریکای شمالی یافت می شود. آنها در حوضچه های شلوغی از ایالات متحده، جنوب کانادا و شمال مکزیک ساکن هستند. این یک پروانه بزرگ با عرض 4.5 اینچ است. یکی از جذاب ترین ویژگی های پروانه های لونا، بال های وسیع و روشن سبز رنگ آن است.

 


8 . موش خرمای سیاه Footed

موش خرمای Black-footed تنها گونه ی بومی شمال امریکا است. آنها منقرض شدند اما  با برنامه های پرورش  دوباره پیدا شدند. با این حال، تعداد آنها بسیار کم است.IUCN این گونه را در میان گونه های در معرض خطر قرار داده است.موش خرماهای سیاه در دشتهای بزرگ و حوضه های کوهستانی جنوب غربی ایالات متحده، کانادا و شمال مکزیک زندگی می کنند. آنها دارای بدن خیلی بلند هستند که می توانند تا 24 اینچ رشد کنند. یک موش خرمای بالغ وزن 2.5 پوند دارد. این حیوانات شبانه هستند، بدین معنی که در شب فقط فعال می شوند. رژیم غذایی آنها بیشتر شامل سگهای پریریprairie  می باشد

 


 

7. سوسمار Gila Monster

هیولای Gila بزرگترین مارمولک ( سوسمار ) بومی ایالات متحده است. آنها طول حدود 20 اینچ و وزن آن ها تا 1.8 کیلوگرم است. این مارمولک همچنین یکی از مارمولک های سمی شمال امریکا است. دومین مارمولک مکزیکی است. آنها در بیابان های نیمه ساحلی جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک ساکن هستند.بدن هیولا Gila با دانه های صورتی، سیاه و سفید و زرد رنگ، پوشیده شده است. آنها چشمی گسترده و سیاه دارند. فک پایین تر از هیولای گیلا شامل غدد تولید زهر است. نیش آنها بسیار دردناک است، حتی برای انسانها. اما نیش آنها برای افراد بالغ کشنده نیست.

 


6 . خرس سیاه آمریکایی

خرس سیاه آمریکایی یک خرس متوسط ​​ است که تنها در آمریکای شمالی یافت می شود. با وزن متوسط ​​158 کیلوگرم، این کوچکترین خرس در قاره آمریکای شمالی است. با وجود نام آن، همه خرس های سیاه آمریکا سیاه رنگ نیستند. آنها همچنین در رنگ قهوه ای و دارچینی یافت می شوند. رژیم این حیوان شامل انواع توت ها، ریشه ها، آجیل ها، ماهی ها و پستانداران است.


این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 98

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!