برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
تاج محل

اطلاعات جالب درباره تاج محل هند

تاج محل، بنای عشقی که مردم سراسر جهان آنرا تحسین می کنند. این بنای زیبا توسط امپراتور شاه جهان به خاطر همسر ممتازش ساخته شده است. این بنای یادبود یکی از هفت عجایب جهان است و مردم از نقاط دور به خاطر زیبایی آن برای دیدن آن می آیند. این بنای زیبا دارای برخی از واقعیت های جذاب است که ممکن است از آن آگاه نباشید. بنابراین در زیر لیستی از این موارد آورده شده است .


 

۱٫داستان اینکه دست همه هنرمندان  سازنده بنا که توسط شاه جهان قطع شده است به احتمال زیاد یک اسطوره است زیرا این معمار ها در پروژه های دیگر کار می کردند. 
2 pininterest_1512717484s11.jpg
 

معماری که تیم را برای ساخت تاج محل رهبری کرده است، قلعه سرخ را نیز معماری کرده است . استاد احمد لاهوری تقریبا و مسلما رهبر تیم این معماری بود.  شاه جهان که به طور سفارشی او را برای کار بر روی یک پروژه پس از تاج محل انتخاب کرده است به این معنی  آشکارا  است که می توانسته است از هر دو دست خود استفاده کند بنابراین این چیزی است که تقریبا بیشتر مردم از آن آگاه نیستند. ( احمد لاهوری از تاجیک های ایرانی بوده و در ولایت بدراخشان افغانستان در قرن ۱۷ زیست می کرده .)

 

  
۲٫ دلیل اینکه این مناره ها به سمت بیرون کشیده شده اند برای محافظت از تاج در مقابل حوادث طبیعی مانند زمین لرزه ها ساخته شده است. 
 
3 news nation_1512717484s20.jpg
 

اگر با دقت نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چهار مناره به سمت بیرون هستند. این کار به گونه ای انجام شده که در صورت وقوع یک فاجعه طبیعی مانند زلزله بر پایه اصلی “گومباد” یا گنبد سقوط نخواهد کرد، در نتیجه ایمنی آرامگاه را تضمین می کند. واین نشان می دهد که مغول ها در زمینه ساختار طرح های خوبی نیز داشته اند.


 
۳٫ نمای تاج داخلی زیبا و نیکو است که پشم هر بیننده را می فریبد و به خود جلب می کند .
 
4 oininterest_1512717484s30.jpg

۲۸ عدد سنگ نادر، نیمه ارزشمند و گرانبها برای تزیین کار در تاج محل استفاده شد. آنها از سری لانکا، تبت، چین و البته تعدادی از مکان های خود هند آورده شده بودند. در طول حکومت بریتانیا، این بنای تاریخی چندین بار به دلیل این سنگها مورد تخریب و هجمه قرار گرفت و تنها در اواخر قرن نوزدهم مجددا تاسیس شد.

 


 

۴٫ یک ویژگی خاص در چشمه وجود دارد که باعث می شود که فشار آب یکنواخت از همه چشمه ها خارج می شود. 
 
5 times_1512717485s40.jpg
 

برای اطمینان از جاری شدن یکنواخت و بدون فشار آب از چشمه ها، لوله های چشمه به طور مستقیم با لوله های مس که از آنها تغذیه می کردند ارتباط نداشتند. به عنوان یک جایگزین، یک گلدان مس زیر هر لوله چشمه وجود داشت به طوری که آب ابتدا گلدان را پر می کرد و در همان زمان در چشمه ها نیز افزایش می یافت. نیروی موجود در گلدانها نابرابری را حفظ می کند و بنابراین آب یکنواخت جریان می بابد .

 

۵٫ شاه جهان می خواست  یک تاج محل دیگر را که یک تاج محل سیاه رنگ بوده است، بسازد.
تصویر فرضی زیر :
 
6 جهان mysteries_1512717485s50.jpg

 

نوشته های یک مسافر اروپایی، Tavernier در مورد آن که شاه جهان شروع به ساخت آرامگاه خود را در طرف دیگر رودخانه کرده بود حکایت دارد، اما نتوانست آن را کامل کند، زیرا او توسط پسرش اورنگزب سرنگون شد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۸ / ۵٫ تعداد آرا: ۵۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ