ادامه معرفی 17 جاذبه برتر و زیبا شهر سیدنی کشور استرالیا ، با معرفی جاهای تاریخی و پارک ها و اماکن گردشگری و موزه ها و گالری های هنری شهر سیدنی

مطالعه 6 جاذبه قبلی سیدنی را از اینجا بخوانید

مطالعه جاذبه های 7 الی 12 سیدنی از اینجا 

 

13 . پارک هید سیدنی

هاید پارک

پارک هید منطقه تجاری و محوطه ای از چمن های سرسبز، نقاط سایه دار جهت پیک نیک ، گل ها، چشمه ها و درختان انجیر است. در انتهای شمالی پارک هید در میدان کوئینز، سه سازه زیبا گرجستان شاهکارهای فرانسیس گرروی و کلیسای سنت جیمز و دیوان عالی کشور  وجود دارند .

 

14 . گالری هنر نیو ساوت ولز

گالری هنر نیو ساوت ولز

گالری های هنری نیو ساوت ولز که توسط پارک های زیبایی محصور شده اند، یکی از موزه های هنری برجسته کشور استرالیا اند. این ساختمان از سال 1885 به نمایش عموم گذاشته شده است و گالری های پر از نور و دادگاه های بزرگ با مجموعه هایی از آثار استادان اروپایی و هنرمندان آسیایی و هنر معاصر از سراسر جهان را شامل می شود.

 

15 . کلیسای سنت مری

کلیسای سنت مری

در مقابل پارک هید کلیسای سنت مری (1868-82) نماد آغاز روحانی کلیسای کاتولیک در استرالیا است. این ساختمان به وسیله اسپایدر دوقلو ساخته شده که از روی کلیسای جامع لینکلن مدل سازی شده است و نماد آن طراحیNotre-Dame در پاریس را نشان می دهد.

 

16. خیابان ماکروی 

خیابان مکواری

خیابان Macquarie یکی از شیک ترین خیابان های سیدنی است که از طرف پارک هید در جنوب و از طرف اپرای سیدنی در شمال واقع شده است. فرماندار مککری، ساخت بسیاری از ساختمان های عمومی بزرگ  این خیابان را سفارش داده است که توسط معمار فرانسیس گرینوی طراحی شده است.

 

17 . شهرچینی

چینی شهر

عطر رایحه ادویه جادویی Szechuan، فروشگاه برای اقلام خاص چینی یا جشن غذاهای معتبر آسیایی در Chinatown سیدنی دبده می شود. که بین بندر دالیلی و بندر مرکزی قرار دارد. یام چا سرگرمی محبوب در اینجا است. در اولین ماه کامل پس از 21 ژانویه، درخیابان های چینی ها در طول جشن سال نو چینی مراسم برگزار می شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!