با ادامه معرفی بهترین دیدنی ها و اماکن تفریحی و گردشگری ویتنام همراه ما باشید

7  – حومه شهر Sapa

روستای صپا

حومه سرسبز برنجی روستای ساپا را قله های  کوه Hoang Lien (که اغلب هنوز به همان نام عصر مستعمره فرانسه تپه های تونکینز شناخته می شود) احاطه کرده است. خود روستای ساپا اصلی ترین ایستگاه تپه نوردی فرانسویها بود و در حال حاضر یک مرکز توریستی شلوغ و  در حال رشد است که کاملا با حومه آرام آن در تضاد است.

8 – هانوی

هانوی

هانوی پایتخت ویتنام،است که در آن دیوانگی موتورسیکلت، آلودگی و حضور مداوم فروشندگان خیابانی می تواند برای برخی مسافران قابل تحمل نباشد، اما اگر فردی می خواهد با زندگی شهری ویتنام آشنا شود هانوی بهترین مکان است. در بخش قدیمی شهر، جذابیت های فراوانی وجود دارد از جمله موزه ویتنام و موزه هنرهای زیبا ویتنام است  که هر دو به معرفی هنرهای متنوع کشور می پردازند،

9- Nha Trang

ن چانگ

ساحل مرکزی شهر ناهارنگ در طول تابستان برای  استراحت گردشگران محل فوق العاده ای است و برج های باستانی پگاه ناگ چام نیز درابن شهر قرار دارد که حداقل از قرن هفتم به عنوان عبادتگاه استفاده می شده اند. همچنین یک موزه عالی برای کارهای الکساندر یرسین اختصاص داده شده است که کاشف دارو برای درمان طاعون وموسس موسسه پاستور ناهارنگ (که هنوز هم برنامه های واکسیناسیون  ویتنام در آن انجام میشود) است.

10 – کانو چی

تونل چی چی
تونل چی چی تجربه کاملا جذاب نه تنها برای کسانی که علاقه مند به تاریخ نظامی ویتنام مدرن هستند است بلکه برای همه مسافران جذابیت خاصی دارد، ، این تونل  یک شبکه گسترده ار تونلها با طول بیش از 250 کیلومتر است. شما به معنای واقعی کلمه خزیدن با دست و زانو را دراین تونل بسیار جذاب تجربه خواهید کرد که برای برخی از بیماران محل مناسبی نمی باشد.

 11 – پارک ملی  Ba Be

پارک ملی بابا
پارک ملی بابا پارک عجیب و غریب و بی نظیری است  که توسط کوه های ناهموار و شیب های ضخیم جنگل احاطه شده است بیشتر بازدیدکنندگان به اینجا سفر می کنند تا سفرهای قایقرانی یا کایاک را در دریاچه آن انجام دهند و غارهای پر از استالاکتیت ها و استالاگمیت ها را در مجاورت آن کشف کنند، این پارک یکی از نقاط مسالمت آمیز ویتنام برای مسافران است که شب را در خانه های ساحلی سرسبز کنار دریا زندگی کنند تا تجربه زندگی ساده در روستا را بدست آورند.

12 – دلتای مکونگ

دلتای مکونگ

دلتای مکونگ در جنوب غربی ویتنام قرار دارد که در آن رودخانه مکونگ به دریا می ریزد. این دلتا یکی از جالب ترین مناطق برای مسافرین است که به طور باورنکردنی سرسبز و پر از زندگی محلی است و بازارهای شناور پر تردد دارد. مسافرت با قایق از Ca Mau به شما اجازه می دهد جنگل پر ار انبه U Ming و طبیعت حفاظت شده Cau Mau را مشاهده نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!