اکوادور یکی از جذاب ترین کشورهای آمریکای جنوبی است که دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری استعماری، منظره های دیدنی و جنگل های بارانی متراکم است.

 

1. جزایر گالاپاگوس

 

جزیره بارتولوم، گالاپاگوس

 

 جزایر گالاپاگوس همواره محل جذب بازدید کنندگان از سراسر جهان است. این میراث جهانی یونسکو دارای اکوسیستم منحصر به فرد است که فرصتی استثنایی برای مشاهده حیات وحش را فراهم می کند. جزایر گالاپاگوس یکی از مناطق آتشفشانی فعال در جهان است. 13 جزیره بزرگ، 6 جزیره کوچک و 42 جزیره خیلی کوچک گالاپاگوس را تشکیل می دهند، در دهه 1950 بخشی از پارک ملی گالاپاگوس اعلام شدند.

 

2. کویتو: مرکز اندی تاریخی اکوادور

 

کویتو: سرمایه اندی تاریخی اکوادور

 

Quito، پایتخت اکوادور، پر از معماری استعماری است و بزرگترین مرکز تاریخی در آمریکای جنوبی به حساب می آید. این شهر به عنوان یک میراث جهانی یونسکو با بسیاری از کلیساهای قدیمی، مکانهای زیبا و عمومی و موزه های جهان، حفظ شده است. این شهر برای هنرمندان محلی مورد علاقه بوده و مکان خوبی برای خرید صنایع دستی محلی از سرامیک و کنده کاری چوب تا لباس رنگارنگ می باشد. معروف ترین جاذبه در مرکز تاریخی کیتو، کلیسای سان فرانسیسکودر پلازا سانفرانسیسکو است.

 

3. کوانکا

 

کوانکا

 

مرکز شهر زیبای کوانکا، که به طور رسمی به عنوان سانتا آنا دلوس کوسترو ریسو کوئنکا شناخته می شود، در جنوب اکوادور قرار دارد و یک شهر جذاب است. شهر به عنوان یک میراث جهانی یونسکو تعیین شده است و تحت تاثیر مستعمرات پر زرق و برق و گنجینه های معماری 400 ساله است.

3. پارک های ملی کوتافا و کایا

 

پارک های ملی کوتافا و کایا

 

دو مورد از محبوب ترین پارک های ملی اکوادور، کوپوکس و کایا است. پارک ملی کوتوفائی(Parque Nacional Cotopaxi)، در 50 کیلومتری جنوب کویتو، شاید بهترین و شناخته شده ترین است زیرا آتشفشان عظیم (و هنوز فعال) کوتوفاسی، همچنین آتشفشان های کوچکتر Rumiñawi و  Sincholagua که در این منطقه وجود دارد. پارک ملی پارک ملی کاجاس در حدود 30 کیلومتری از کوانکا در ارتفاعات خیره کننده اکوادور تجربه ای متفاوت برای بازدیدکنندگان است.

 

4. گوایاکیل Editor’s PickThe Boardwalks

 

Boardwalks گوایاکیل

 

با توجه به جمعیت زیاد اکوادور، بندر اقیانوس آرام گویاوییل به عنوان دروازه ای به جزایر گالاپاگوس شناخته می شود. علاوه بر بسیاری از مناطق تاریخی، گوایاکیل دارای مکان های سرگرمی و تفریحی در بسیاری از میدان های زیبا و در امتداد خط ساحلی است. از دیگر موارد برجسته این منطقه می توان به کلیسای جامع شهری گویایکیل و موزه Antropológico y de Arte Contemporaneo  و مجموعه های جذاب از فرهنگ و تاریخ غنی این کشور اشاره کرد.

 

ادامه دارد …..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!