برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
دیدنی های شهر سالوادور

جاذبه های گردشگری سالوادور

سالوادور اولین شهر در کلنی برزیل  و پایتخت ایالت باهیا و بزرگترین شهر در شمال شرقی برزیل است.این شهر در سال ۱۵۴۹ بنا نهاده شد. امروزه این شهر قدیمی هنوز با ساختمان های استعماری قرن هفدهم و هجدهم پر شده است که این موارد باعث ثبت جهانی میراث جهانی یونسکو شهر شده است.

۱٫ پلورینیو

 

پلورینیو

 

سالوادور Cidade Alta  که یک مرکز دولتی و مسکونی است و زمانی پایتخت کلنی برزیل بوده است. این شهر در ارتفاع ۸۵ متری بالای ساحل قرار گرفته است. در قلب خود، در منطقه ای به نام Pelourinho، بهترین مجموعه ای از ساختمان های استعماری قرن هفدهم و هجدهم در آمریکای لاتین جای داده است، که بسیار برجسته است و به عنوان یک مرکز میراث جهانی یونسکو شناخته می شود.

 

۲٫ کلیسای سان فرانسیسکو

 

سان فرانسیسکو

 

در شهرهای معروف برای کلیساهای برجسته و زیبا، سان فرانسیسکو به عنوان زیباترین ظاهر می شود. محراب های طلایی در این شهر بسیار مشهور هستند که برای تکمیل آنها ۲ سال صرف شده است. کلیسا سبک های مننیست و باروک را در هم می آمیزد و بین سالهای ۱۷۰۸ و ۱۷۵۰ ساخته شده است. سقف در صحنه ها و تم های مربوط به مریم مقدس نقاشی شده است و ترکیبی از کارهای پیچیده چوب با تصاویر azulejo (کاشی کاری) است. دیوارهای خیابان مربع مجاور نیز با تصاویر پر زرق و برق پرتغالی پوشیده شده است.

 

 

Elevador Lacerda . 2 (آسانسور به شهر فوقانی)

 

Elevador Lacerda (آسانسور به شهر فوقانی)

 

مناطق بالا شهری و پایین شهری با خیابان های تند و تعدادی از آسانسورها به هم متصل شده اند. در این شهر یک آسانسور آزاد دراماتیک وجود دارد که تبدیل به یکی از جاذبه های برجسته سالوادور شده است. این شهر در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است. از تراس تشکیل شده توسط Plaza Plaza، Praça Tomé د Souza، یک دید عالی از مناطق پایین شهر و بندر وجود دارد.

 

۳ .کلیسای جامع

 

کلیسای جامع

 

در Terreiro de Jesus، مجاور Praça da Sé، کلیسای کالج یسوئیستی که در بین سال های ۱۶۰۴ تا ۱۶۵۶ ساخته شده است و کلیسای کالج سابق یونسیته بوده است. نمای ساختمان با سنگ ماسه ای پرتغالی تهیه شده و نمای داخلی به سبک باروک در قرن ۱۸ تزئین شده است.

 

Igreja da Ordem Terceira do Carmo . 4  (کلیسای کارملیت)

 

Igreja da Ordem Terceira do Carmo (کلیسای کارملیت)

 

کلیسای اصلی کارملیت در سال ۱۵۸۰ ساخته شده است اما در سال ۱۷۸۸ سوزانده شده و چهل سال بعد دوباره بازسازی گشت. معماری آن کلاسیک باروک است و با خطوط ظریف و برج های دوقلو تزئین شده است. در حال حاضر شامل موزه هنر مقدس است که یکی از برجسته ترین آنها مجسمه سازی سدورو مسیح در زنجیرهای توسط فرانسیسکو مانوئل داس چگاس است که به عنوان O Kabra شناخته می شود. این شخص که یک برده است که به عنوان مجسمه ساز مشهور در قرن هجدهم تبدیل شده است.

 

ادامه دارد ……

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد آرا: ۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ