یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا ، شهر نیومکزیکو است . مرکز آن شهر سنتافه و بزرک‌ترین شهر آن البوکرکی است. با معرفی بهترین جاهای دیدنی و گردشگری نیو مکزیکو همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

 

1 . بنای یادبود ملی شن های سفید

بنای یادبود ملی شن های سفید

بنای یادبود ملی شن های سفید یکی از زیباترین مناظر در ایالت نیومکزیکو است که در جنوب غربی Alamogordo در جنوب نیومکزیکو واقع بخشده است. این منطقه توسط کوه های ناهموار احاطه و نهفته شده است. در اینجا، مجسمه هایی تا 60 فوت از شن و ماسه گچ سفید ساخته شده است که چشم انداز فوق العاده ای دارند.

 

2 . پارک ملی کاخ کارلزبد

پارک ملی کاخ کارلزبد
 

از حدود 120 غار شناخته شده تشکیل شده است، بخش وسیعی از پارک ملی کاخ کارلزبد در زیر زمین پنهان است. چشم انداز زیرزمینی یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی نیومکزیکو است که از سنگ های آهکی تشکیل شده. بازدیدکنندگان می توانند تورهای دیدن خفاش، سفر به غارهای خاص و پیاده روی از طریق سازه های زمین شناسی بی نظیر را تجربه کنند.

 

3. بنای یادبود ملی بنتلیور

بنای یادبود ملی
 

بنای یادبود ملی بنگلور 33،677 هکتار است که شامل برخی از چشمگیر ترین مناظر آتشفشانی و ویرانه های باستان شناسی در این ایالت است. در این منطقه خانه های بومی مردم قبیله Pueblo ،به چشم میخورد. بازدیدکنندگان میتوانند از موزیک خوب، گزینه های کمپینگ و پیاده روی عالی در حاشیه ایالت نیومکزیکو استفاده کنند.

 

4 . پارک ملی تاریخی و  فرهنگی چاکو

پارک ملی تاریخ فرهنگی چاکو
 

یکی از خیره کننده ترین سایت های باستان شناسی در سراسر آمریکای شمالی است، Chaco Canyon توسط اشخاص ساکن Puebloan از حدود 800 تا 1200 بعد از میلاد مسیح اشغال شد. این مرکز بزرگ شامل 15 ویرانه عظیم و صدها سازه کوچک بود. پارک نیز در ناحیه ای از شمال غرب آلبوکرک قرار دارد و همچنین جز میراث جهانی یونسکو است.

 
 

5 . Cumbres-Toltec Sceneic Railyway

Cumbres-Toltec Scenic Railyway

Railroad Cumbres و Toltec Scenic Railroad یک راه آهن میراثی این محدوده است و همچنین مرتفع ترین خط راه آهن در امریکا که از شهرهای چاما، نیومکزیکو و آنتونیو، کلرادو عبور میکند. این قطار در سالهای 1880-1881 ساخته شده است. قطارها از هر دو شهر چاما و آنتونیو خارج می شوند.

 

ادامه دارد …..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!