برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاذبه های کامبوج

جاذبه های گردشگری کامبوج

با معرفی ۱۲ تا از بهترین جاذبه های گردشگری و توریستی کشور کامبوج همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

 

۱ – آنگکور وات (پارک باستان شناسی آنگکور)

آنگکور وات (پارک باستان شناسی آنگکور)

آنگکور وات به عنوان یکی از مکان های باستانی جهان مورد توجه قرار گرفته است که در سالهای  بین ۸۰۲ و ۱۴۳۲ میلادی ساخته شده است. این بزرگترین شهر جهان در طول قرون وسطی بود. معبد آنگکوروات که بزرگترین ساختمان مذهبی در جهان است، تنها یک اثر از کل آثار این شهر است غیر ازاین معبد از آثار معروف این شهر می توان از درخت Ta Prohm و معبد Bayon نام برد.

۲ – پنوم پن

پنوم پن

پنوم پن پایتخت کامبوج است که یک شهر با خیابان های بی نظیر است. برای بازدیدکنندگان این شهر بهتربن مکان گردشگری کامبوج است، آثار تاریخی این  شهر  هر دو تاریخ مدرن و باستانی کامبوج را بازگو می کنند. موزه ملی ، خانه ای است که تاریخ کشور را از دوران قبل از آنکورو کورین تا پادشاهی آنگکور نشان می دهد.

 

۳ -ساحل سایاوانویل

سایانوکیل سواحل

در استان کامپونگ سم، سیانوکویل یک داستان از دو بخش است، با یک منطقه شلوغ اما مرکز آن منطقه ای ساحلی و پر جنب و جوش است. سواحل اینجا محبوبیت زیادی در بین گردشگران داخلی و خارجی دارند. ساحل برشت Ochheuteal و ساحل Serendipity  محبوب ترین خطهای ساحلی شن و ماسه اند.

۴ – راتاناکری

راتاناکری

  این استان دارای برخی از بهترین مکانهای کامبوج است، در پارک ملی Virachey آن پیاده روی به دلیل دیدن خانه های فیل ها، ببرها و خرسها جذابیت خاصی برای گردشگران دارد.  دریاچه یاتیک لوم فقط در خارج از شهر Ban Lung یک نقطه ی صاف و آرام است، در حالی که آبشارهای Chaa Ong و Ka Tieng آبشارهای خروشان و سرگرم کننده  هستند

 

۵ – Prasat Preah Vihear

Prasat Preah Vihear

  Prasat Preah Vihear در بالای کوههای دنرگ قرار دارد که یک معبد برجسته است که دارای سالن های حلقوی پیچیده مرتبط با مسیرهای طولانی  است که در اصل برای احترام به خدای شیوا ساخته شده است. این معبد در مرز کامبوج با تایلند قرار دارد و از لحاظ تاریخی، باعث تنش بین دو ملت شده است که هر دو ادعا ی مالکیت برآن را دارند.

 

۶ – بتامبنگ

بتامبنگ

دراطراف شهر باتامبنگ میدان های برنج و روستاهای کوچکی قرار دارد که این روستاها از  آرام ترین مناظر روستایی در کامبوج است. این ویژگیها باعث شده این شهر به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شود. برای طرفداران تاریخ، معابد پنوم سامپو ، پنوم بانان و وات اکفنوم قرار دارد.  باتامبنگ یک منطقه مرکزی پر از ساختمان های استعماری است.

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ