در ابتدا لازم است ذکر شود کشور چاد کشوری است در قاره آفریقا که توسعه نیافته است . دریاچه Ounianga کشور چاد . مجموعه ای از 18 دریاچه در صحرا، در قسمت شمال شرقی کشورچاد ، ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو . دریاچه ها در رنگ، اندازه و عمق های متفاوت هستند، اما این تنها چیز عجیب و غریب در مورد آنها نیست. این محل بسیار خشک و گرم است، دریافت کمتر از 2 میلی متر بارندگی در هر سال . بنابراین حوضه آبریز این مکان یک پدیده تعجب آور طبیعی است. پایتخت کشور چاد شهر N’Djamena است .

همه دریاچه ها به جز دریاچه Teli  تازه و جدید هستند. این نیز یک پدیده غیرمعمول است، زیرا اکثر حوضچه های بیابانی saline ( نمکی ) هستند، به طوری که از تبخیر محافظت می شوند. این به دلیل آبخوانهای زیرزمینی، شن و ماسه و چاله های ضخیم است که به حفظ آب تازه کمک می کند. منطقه به نظر می رسد مثل افسانه ها است ، یک منطقه سرسبز با درختان نخل و رودخانه و دریاچه که توسط بیابان محصور شده است ، جلوه ویژه در کنار هم قرار دادن این دو منظره است .

جاذبه کشور چاد

چرا به آنجا برویم؟

حدود 500 گردشگر سالانه از این مکان دیدن می کنند. محل سکونت بدون شک بسیار زیبا است، اما گرفتن بازدید ممکن است ماجراجویی چالش برانگیزی باشد .

چه وقت به آنجا برویم؟

هر زمان از سال – آب و هوا به سختی در طول سال تغییر می کند.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

می توانید این سفر را  تقاضا کنید  از آنجا که مکان در گوشه دور افتاده از مرکز چاد است. پرواز به  Faya Largeau  – بزرگترین واحه در شمال چاد. از آن جا یک راننده استخدام می شود که از طریق یک جاده خاکی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد به اوینانگا کبیر (Big Ounianga) می رسید.

جاهای دیدنی کشور چاد

جاهای دیدنی کشور چاد

جاهای دیدنی کشور چاد

جاهای دیدنی کشور چاد

جاهای دیدنی کشور چاد

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 81

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!