ادامه بهترین جاهای دیدنی و گردشگری و تفریحی کشور کوچک بلیز در آمریکای مرکزی

 

7. جنگل های کوه پاین ریج جنگل رزرو

 

کوه پاین ریج جنگل رزرو

 

ذخایر جنگلی کوه پینه ریج در مقایسه با ساحل مرطوب گرمسیری، مکانی نسبتا تسکین دهنده تر است. با پیاده روی در میان جنگل های کاج، بازدیدکنندگان می توانند رودخانه ها، آبشارها، استخر ها و غارها را مشاهده کنند، اگر چه در سال های اخیر سوسک کاج بسیاری از درختان را ویران کرده است. یکی از مهمترین جاذبه های موجود در این منطقه، غار راینو فریو است که به عنوان گورستان شناخته شده است. رودخانه از طریق مرکز غار عبور می کند.

8. ذخایر باستان شناسی لامانای

 

ذخایر باستان شناسی لامانای

 

لامانای در جنگل های سرسبز در ساحل رودخانه نیوجرسی قرار گرفته است و مشهورترین منطقه باستان شناسی در شمال بلیز و یکی از بزرگترین مراکز تشریفاتی آن است. لامانای به معنای “کروکودیل زیر آب” در زبان مایا است و تصاویری از تمساح ها در ساختمان ها، سفال ها و مجسمه ها یافت شده است. سفر به این منطقه به نوبه خود یک ماجراجویی به حساب می اید.

9. سن منگاریو

 

سن منگاریو

 

بی شک در دره میان رودخانه مپال و ماکال، سان منگاریو یک پایگاه عالی برای کشف جاذبه های گردشگری ناحیه کایو است. El Pilar یکی از بزرگترین سایت های باستان شناسی در بلیز به حساب می آید. بازدیدکنندگان می توانند از خرابه ها و جنگل های اطراف آن بازدید کنند. نزدیک به سن ایگناسیو، سایت باستان شناسی محبوب Cahal Pech وجود دارد که شامل یک موزه عالی است. برای یک ماجراجویی زیرزمینی، بازدیدکنندگان می توانند غار Che Chem Hae و Actun Tunichil Muknal را مشاهده کنند که شامل مخفیگاه های اسکلتی مایان است.

10. شهر بلیز

 

شهر بلیز

 

امروز، این بزرگترین شهر و مرکز تجاری بلیز است؛ که یک بندر شلوغ و دروازه اصلی کشور محسوب می شود.  در سال 1923، پل نوسان بللی ساخته شد که از جنوب تا شمال شهر ادامه دارد و تنها پل اداره شده به صورت دستی در جهان است که از نوع خود اول است. با فاصله ای کوتاه از شهر، بازدیدکنندگان می توانند سایت باستانشناسی آلتون و باغ وحش بلیز را بررسی کنند. این مکان بهترین محل برای مشاهده بسیاری از موجودات بومی کشور در محدوده طبیعی است که شامل جگوار، تاپیر، توکان و میمون ها می باشند.

 

11. سایت علمی باستان شناسی آلتون

 

سایت علمی تخیلی آلتون

 

Altun Ha یکی از معابد معروف بلیز است و از شهر بلیز به راحتی قابل دسترسی است. بازدید کنندگان می توانند از 13 معبد و دو میدان اصلی در این منطقه بازدید کنند. ساختمان پرستشگاه و معبد که از اوایل قرن هفدهم ساخته شده است بزرگترین معبد و مهمترین ساختار در این منطقه است. بازدید کنندگان می توانند به بالای این معبد بروند تا از زیبایی های 360 درجه ای منطقه لذت ببرند.

12. کاراکول حفاظت از بنای یادبود

 

رزرواسیون یادبود طبیعی کاراکول

 

در Vaca فلات 150 متر بالاتر از سطح دریا، کاراکول بزرگترین منطقه باستان شناسی در بلیز است. خرابه های این شهر در اعماق  Chiquibul National Park در نزدیکی مرز گینه قرار دارند. جالب است که بدانید کاراکول قبلا بزرگتر از شهر بلیز بود و جمعیتی دوبرابر بلیز داشت. جنگجویان کاراکول برای پیروزی های نظامی خود شناخته شدند و شهرهای قدرتمند تیکال و نارنجو را شکست دادند. امروزه بازدیدکنندگان می توانند سنگ حک شده ای را مشاهده کنند که این پیروزی ها را به تصویر می کشد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!