جزایر زیبای بالی در کشور اندونزی واقع شده اند و جز زیباترین جزایر جهان اند ، با معرفی 15 تا از بهترین جزیره های بالی و جاذبه های توریستی و تفریحی بالی اندونزی همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

Pura Tanah Lot – 1

Pura Tanah Lot

در حدود 20 کیلومتری شمال غربی کوتا، Pura Tanah Lot یکی از معروف ترین معابد بالی است که از منظر ساحلی دیدنی است  که در یک جزیره سنگی محاصره شده است. Pura Tanah Lot در ابتدای قرن شانزدهم ساخته شده است و به نظر می رسد که کشیش نیرارتا  از ماهیگیران محلی خواسته است  این معبد را در اینجا بسازند.

2 – کوه باتور

کوه باتور در طلوع آفتاب

هر روز در تاریکی پیش از طلوع خورشید در بالی، صدها نفر از بازدیدکنندگان به سمت قله 1700 متری کوه باتور حرکت می کنند تا خورشید را در نردیکترین نفطه به زمین ببینند. این آتشفشان مقدس فعال  در ناحیه کینتامی در ولسوالی  بالی واقع شده است،  همچنین معبد Pura Ulun Danu Batur یکی از مهم ترین معابد Bali، در ساحل شمال غربی دریاچه واقع در کنار این کوه قرار دارد

3 -معبد Uluwatu

معبد Uluwatu

معبد Uluwatu (Pura Luhur Uluwatu) یکی از معروف ترین معابد جزیره بالی است  “Ulu” به معنای “نوک” یا “پایان زمین” و “Watu” به معنی سنگ، نام مناسب برای محل معبد در شبه جزیره Bukit در نوک جنوب غربی جزیره است. این معبد مانند Pura Tanah Lot، غروب بهترین زمان برای بازدید است،یافته های باستان شناسی در اینجا نشان می دهد که معبد در قرن بیستم ساخته شده است.

4  – جنگل میمون  Ubud

Ubud میمون جنگل

این جنگل در سمت جنوب مرکز شهر  Ubud قرار دارد، یکی از جاذبه های برتر در این شهر توریستی است و برای دوستداران حیوانات و عکاسان مکان فوق العاده ای است. ابن جنگل نمونه جالبی برای نشان دادن همزیستی هماهنگ بین انسان و حیوانات است در سمت جنوب غربی جنگل معبد، Pura Dalem Agung Padangtegal فرار دارد که متعلق به قرن چهاردهم است .

5 – هنر و فرهنگ Ubud

Sarongs رنگارنگ در بازار هنر Ubud

 Ubud  مرکز  مهمی در حوزه هنر و فرهنگ بالی  است. این جایی است که جنبش هنری بالیه مدرن در آن متولد شد،برای اولین بار  هنر بالیایی در موزه هنر آگنگ رای ( ARMA) و موزه هنر نکی که در نزدیکی جنگل میمون قرار دارد، اجرا شد. از دیگر گالری های ارزشمند هنری و موزه های موجود در منطقه اوباد خانه های ماسک ها و جادوگران Setia Darma ،موزه پوری لوکیشن، و موزه دان آنتونیو بلانکو می باشد.

 

ادامه دارد ………….

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!