برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
مکان های گردشگری در ایران

مکان های گردشگری در ایران که دیدن آنها خالی از لطف نیست

 

ایران کشور پهناور و با تنوع آب و هوایی بسیاری است. شاید به جرات بتوان گفت هزاران جاذبه گردشگری در شهرهای مختلف ایران وجود دارد که هر کدام می توانند صدها گردشگر را از نقاط مختلف جهان به آن نقطه بکشاند. در ادامه به چندتا از این جاهای دیدنی در شهرهایی مانند تهران، مشهد یا شیراز اشاره می کنیم.

جاهای دیدنی مشهد

مرقد امام هشتم

مرقد مقدس امام رضا در مجموعه ای گسترده از مقبره های مقدس که به طور خلاصه به نام حرم رضوی شناخته می شود، پوشانده شده است. این شهر جادویی درون یک شهر، خوشه های خیره کننده گنبد و مناره ها را دربر گرفته است. این مکان یعنی بارگاه ملکوتی امام هشتم را میتوان یکی از بهترین جاهای دیدنی مشهد دانست.

رواق امام خمینی

این حیاط سابق، با آبرنگ پیچیده و آجری آشکار، کاملا بسته به سقف درخشان است که توسط ستون های بزرگ و به خوبی فاصله گرفته است که به صورت مخروطی گسترش یافته و از آن خارج می شود.

بقعه خواجه ربی

این مأموریتی زیبا و متناقض که در آن آراسته شده است، رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) پیامبر محمد است که بعدا خود را به خراسان تبعید می کند تا از تنش میان پیروان نافرجام پیامبر جلوگیری کند.

موزه مرکزی

این موزه عجیب و غریب با قطعاتی از دکوراسیون حرم معروف که با مدال های ورزشی معاصر ارائه شده توسط ورزشکاران مشتاق ارائه می شود، در حالی که مجموعه ی تمبر زیرزمینی شامل یادبود ۱۹۸۳ است  نیز در آن یافت می شود.

مقبره نادر شاه

در نواحی خاورمیانه، نادر شاه بعنوان یک ستیزه گر تاریخی در نظر گرفته می شود. اما در اینجا او یک قهرمان محلی است که به طور خلاصه بازگشت خراسان به مرکز امپراتوری وسیع آسیای میانه را نشان می دهد.

مسجد گوهر شاد

با رفتن به این مسجد شما ممکن است گنبد آبی ۵۰ میلی متری و پورتال طلایی غارنشین این مسجد جامع تیموری را که از سال ۱۴۰۵ تا ۱۴۱۸ میلادی ساخته شده است نگاه کنید. متأسفانه غیر مسلمانان مجاز به درک این موضوع نیستند.

موزه انسان شناسی

لذت اصلی این موزه بزرگ در یک حمام سابق، نقاشی های گنبد مرکزی گورستان سال ۱۹۲۲ است که شامل چهره های انترپومورفیک بین دوچرخه های غول پیکر، یک ماشین مجلسی روسی و  است.

موزه فرش

مسلما یکی از بهترین موزه هی مشهد است. فرش های نمایش داده شده از کلاسیک های زیبا تا باغ های مرجانی طلایی و فرش تبریز – شاهزاده خانم قیصر ویلهلم به نمایش در می آیند.

بازار در مشهد

در پشت درهای چوبی سنگین، این کاروانسراهای ۹۰ ساله پر از غرفه های لباس توسط بازرگانان افغان است. این برای جلوه های ظاهری زندگی واقعی محلی شگفت انگیز است و معماری بی نظیر آن است.

مسجد ملا حسام اردبیلی

مسجد ملا حسام با برجستگی چشمگیر ساعت برج، نقطه عطفی در لبه شمالی منطقه حرم است.

جاهای دیدنی تهران

با گذشت زمان نسبتا کوتاه، ماسک های زشت بتون و دود و خیابان های مانیک که با ماشین ها پر می شود، بسیاری از مسافران و تعداد کمی از تهران به شما می گوید هیچ دلیلی وجود ندارد که در پایتخت بمانید. اما توصیه های خود را برای از دست دادن است. در حالی که اصفهان یا تخت جمشید می تواند یک رویه قانع کننده برای روح ایران ایجاد کند، تهران بدون قید و شرط قلب بزرگی، با صدای بلند، هرج و مرج، پویا و زشت است. این شهر ضمنی بسته به حدود ۱۵ میلیون نفر است که در آن ابتدا تغییرات رخ می دهد. از لحاظ سیاسی و اجتماعی این لبه برنده ایران است و از بیانات نسبتا جسورانه جوانان خود به مجموعه رستوران ها، کافی نت ها و گالری های هنری مدرن به عنوان یک بازدید کننده که نمی توانید به آن توجه کنید.

با این حال، تهران نیز یک شهر دارای تضاد است که در خطوط جغرافیایی پخش می شود. این مدرن و سنتی، سکولار و مذهبی، غنی و فقیر – شمال و جنوب است. بیشتر جرقه از شمال کشور ثروتمند است، اما از جنوب تهران سرگردان می شود و یک شهر متداول محافظه کارانه، مذهبی و فقیر را شاهد خواهید بود. جاهای دیدنی تهران بسیار است که به آن خواهیم پرداخت.

در یک سطح عملی، گردشگری تهران با انتخاب مناسبی از هتل ها و بهترین رستوران ها در ایران ارائه می دهد. موزه های کافی برای حفظ علاقه شما وجود دارد، و در مقایسه با ساکنان بسیاری از پایتخت ها، تهرانی ها شگفت انگیز استقبال می کنند. مطمئنا برخی از مسافران ترافیک تهران را کشف خواهند کرد و غرق شدن شهرک های کنترل نشده می شوند. اما باقی می ماند – و یا بهتر است، بازدید کوتاه تکرار کنید – و شما آن را به شما در راه همیشه بیشتر پاداش باز خواهد گشت.

پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک یا پارک دایناسورها در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است و یکی از فازهای بوستان پرواز می باشد. پارک ژوراسیک تهران برای کودکان جذابیت های بسیاری داشته و به آن علاقمند می شوند.

برج میلاد

برج میلاد (بلندترین برج دنیا در تهران) و همچنین بورج میلاد در زبان فارسی، منظره معماری در تهران است. برج میلاد در ارتفاع ۴۳۵ متر ایستاده و شش برج بلند در جهان است. ساخت و ساز در سال ۱۹۹۹ آغاز شد و در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید، برج میلاد واقع شده بین مناطق شهرک غرب و گیشا تهران.

همانطور که در بالا ذکر شد، برج میلاد آن در ۴۳۵ متر (۱۴۲۷ فوت) از پایه تا نوک آنتن قرار دارد. سر شامل یک غلاف بزرگ با ۱۲ طبقه است که سقف آن ۳۱۵ متر است (۱،۰۳۳ فوت). در زیر این یک راه پله و آسانسور برای رسیدن به منطقه است.

همه چیز در مورد برج میلاد

برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر (۱۴۲۷ فوت)، بلندترین برج در ایران، ششمین بلندترین برج مخابراتی در جهان است. برج میلاد شامل پنج بخش اصلی است: بنیاد، ساختمان انتقال (لابی)، شفت، ساختار سر و استوانه آنتن. سازه لابی شامل شش طبقه است. سه طبقه اول شامل ۶۳ واحد تجاری، ۱۱ دادگاه غذایی، یک کافه تریا و یک نمایشگاه تجاری است که قرار است ۲۶۰ مترمربع (۲۸۰۰ فوت مربع) باشد.

طبقه اول و دوم زیرزمینی برج میلاد شامل بخش های رسمی و نصب شده و مرکز داده ها می باشد. طبقه همکف به ورودی و پذیرش بازدید کنندگان اختصاص داده شده است. این شفت یک ساختار بتنی است که ۳۱۵ متر (۱،۰۳۳ فوت) از سطح زمین است. در سه طرف مختلف از این ۶ آسانسور برای انتقال بازدیدکنندگان به برج برج با سرعت ۷ متر در ثانیه (۰٫۰۰۷۰ کیلومتر بر ثانیه) استفاده می شود و در سمت چهارم پله اضطراری وجود دارد.

سر برج میلاد یک ساختار فولادی با وزن حدود ۲۵۰۰۰ تن و شامل ۱۲ طبقه است. در طبقه بالا از برج، مناطق ایمنی آتش به عنوان یک پناهگاه پناهگاه، یک عرشه تماشای بسته، یک کافه تریا، یک گالری هنری عمومی، یک عرشه باز باز، یک رستوران متحرک، طبقه های مخابراتی، یک رستوران VIP، طبقه مکانیکی و گنبد آسمان.

مودم آنتن چهار مرحله ۱۲۰ متر ارتفاع (۳۹۰ فوت) است. طبقه پایین ترمینیست برای تنظیم آنتنهای مخابراتی کاربران عمومی است و سه طبقه بالایی به آنتن سازمان رادیو و تلویزیون ایران اختصاص داده شده است.

 

علاوه بر این، این مجموعه دارای پارکینگ ۲۷،۰۰۰ مترمربع (۲۹۰،۰۰۰ فوت مربع)، واحد کامپیوتری و مخابراتی بزرگ، واحد فرهنگی و علمی، مرکز معامله تجاری، نمایشگاه موقت برای نمایش محصولات، کتابخانه تخصصی، سالن نمایشگاه، و یک واحد اداری برج میلاد دارای پایه هشت ضلعی است که نماد معماری سنتی ایرانی است.

بهترین سینماهای تهران

سینماهای تهران روز به روز شلوغ و شلوغ تر می شود و همچنین سالانه سالن های جدید و پردیس های سینمایی جدیدی در شهر تهران افتتاح می شود. بهترین سینماهای تهران را می توان پردیس سینمایی ملت، سینما آزادی ، سینما چارسو و چندین سالن دیگر دانست.

منبع: تور لحظه آخری

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۳ / ۵٫ تعداد آرا: ۳۳

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ