گل ها، با رنگ های روشن و شکل های منحصر به فرد، شگفت انگیزهایی از طبیعت هستند. آنها جهان را به یک مکان زیبا تبدیل می کنند. گل رز و یا ارکیده Orchids شناخته شده اند. اجازه دهید وبسایت برترین جاذبه ها برخی از گل های زیبا و عجیب و غریب جهان را که در دنیا هستند را معرفی کند.


10. گل قلب خونی Bleeding Heart

 

گل های زیبای دنیا

این گل، به ویژه در شکل جوان، از گونه Lamprocapnos، گیاه گلدار خانواده خشخاش، شبیه شکل متعارف قلب و قطره زیر آن است. به همین دلیل است که نام، قلب خونریزی داده شده است به آن. گلبرگ های خارجی فوچسیای رنگی روشن هستند. همانطور که گل بیشتر گل می دهد ،گلبرگ های بیرونی بازتر می شوند،  این گیاه در سیبری، شمال چین، کره و ژاپن یافت می شود.

 

9. گل طوطی


Impatiens Psittacina یک گیاه شگفت انگیز از خانواده صدف است. گل های رنگی ارغوانی و کرم رنگ قرمز هستند. در هنگام مشاهده از طرف، گل به نظر می رسد مثل یک طوطی در حال پرواز است. کارگردان بریتانیایی و سرپرست Sir Joseph Dalton Hooker ابتدا در توضیح علمی این گیاه در سال 1901، چگونگی شکوفایی آن را مانند “پرواز طوطی” توصیف کرد و از آن به بعد این نام روی ان ماند. این گیاه نادر در تایلند، برمه و بخش هایی از هند یافت می شود .

 

8. گل ارکیده Ballerina

 

گل های زیبای دنیا
این گیاهان کوچک، ارکیده های عنکبوتی زمینی شکل هستند که به طور جداگانه یا در گروه های مختلف در سراسر جزیره استرالیا رشد می کنند. گلها عمدتا کرم رنگ هستند، و گلبرگها و تمشکهای آنها دارای ترشیروهای تیره هستند. گل به نظر می رسد یک دختر با دامن سفید، در برگزاری رقص باله  است .خرگوش و کانگورو در مناطقی که این گل رشد می کند تهدیدی جدی برای این ارکیده ها هستند.

7. گل ارکیده اردک

گل های زیبای دنیا
Caleana معمولا به عنوان اردک شناخته می شود. این به این دلیل است که ظاهرش به نظر می رسد مثل یک اردک در حال پرواز با بال هایش است.گل رنگ قرمز مایل به قهوه ای است و در موارد نادر سبز با لکه های تیره است و یک برگ تنها در نزدیکی پایه ساقه دیده می شود. این ارکید کوچک زمینی در استرالیا ، از کوئینزلند تا استرالیا جنوبی و حتی تاسمانی وجود دارد .

 

6. گل Snapdragon و شکل جمجمه آن

 

گل های عجیب و غریب
Antirrhinum که در مناطق سنگی اروپا ، امریکا و شمال آفریقا یافت می شود، یک گل جالب به نام گل اژدها یا گلگون دارد. گلبرگ های گل زیبا باعث برداشت صورت یک اژدها می شوند که وقتی که فشار می دهند، مانند دهان باز و بسته می شوند. اما، هنگامی که گلبرگ ها ناپدید و سقوط می کنند، تنها غلاف بذر پشت سر  می ماند، که بسیار ظریف است، زیرا غلاف دانه به نظر می رسد جمجمه شکل است. فرهنگ های باستان اعتقاد داشتند snapdragons قدرت های فوق العاده ای دارند.

 

5. گل ارکیده Dove کبوتر مقدس

گل های زیبای دنیا

Peristeria Orchid است که معمولا در سراسر جنوب آمریكا به همراه پاناما، ترینیداد و كاستاریكا رشد می كند. یک نگاهی به داخل گل خالص سفید نشان می دهد ساختار پنهان درون آن، که به نظر می رسد مانند کبوتری است این ساختار دلیل اسم آن است. این واقعا یک گل بسیار آرام است.

 

4. گل ارکیده مرد برهنه

گل های عجیب و غریب

Orchis italica اغلب به عنوان واریته ایتالیایی به دلیل منطقه مدیترانه ای که در آن به طور کلی در تعداد زیادی رشد می کند، نامیده می شود. اما، به طور معمول، به عنوان انسان برهنه شناخته شده است.این به این دلیل است که گلهای شگفت انگیز ارکیده گلبرگهایی دارند که مانند مردان برهنه ظاهر می شوند. گلها ترکیبی از رنگ صورتی روشن و سفید و رنگی هستند و همه آنها به صورت چسبیده هستند.

 

3. گل ارکیده میمون

گل های زیبای دنیا

دراکولا سیمیا یا ارکیده میمون نیز به عنوان دراکولا مانند میمون شناخته شده است. این یک گونه نادر از ارکیده ها است که در جنگل های ابر در مناطق جنوب غربی اکوادور و پرو رشد می کند. ارکیده به همین دلیل نامیده می شود، زیرا گلهایی دارد که ترتیب عجیب ستون، گلبرگ ها و لب ها را نشان می دهد که بسیار شبیه به صورت یک میمون است.

 

2. گل لب های هوکر Hooker’s Lips

 

گل های زیبای دنیا

در حالی که بسیاری از گلهایی که معرفی کردیم تا اینجا ممکن است توصیفی اغراق آمیز  برای انها در نظر گرفته شود اما Psychotria Elata، همچنین گیاه Hooker’s Lips یا Bissing Lips  کاملا واقعی است. این در جنگل های بارانی استوایی مرکزی و جنوب آفریقا وجود دارد.  رنگ ان قرمز روشن است و مانند لب های  یک زن است.

 

1. گل نوزادان Swaddled Babies

 

گل های عجیب و غریب
Angloua Uniflora یک ارکید زیبا است که معمولا به نام Babylon Swaddled شناخته می شود. این گیاه در Andes Columbian رشد می کند. خیره کننده ترین ویژگی گیاه گلهای بزرگ آن ، خامه ی سفید و مومی آن است. ساختار آنها بسیار پیچیده است و در یک مرحله خاص از باز شدن آنها  ،با نگاه کردن به یک کودک پیچیده شده در پارچه شباهت دارند.

در کل گلهای عجیب و غریب در دنیا زیاد اند که با نگاه کردن از یک منظر و در زمانی خاص ممکن است در ذهن افراد شکلی دیگر تجسم پیدا کند و تخیل افراد نیز در این قضیه موثر است .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 306

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!