برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
حیوان شگفت انگیز

۱۰ حیوان شگفت انگیز که احتمالا نمی دانستید وجود دارند !

همه ما لیست گسترده ای از حیواناتی که در زندگی واقعی دیده ایم را وارد هستیم اما چنین فهرستی فقط نام حیواناتی است که می شناسید. با این حال بسیاری از حیوانات شگفت انگیز دیگری وجود دارد که احتمالا نمی دانستید و حتی اسم و عکسشان را هم ندیده اید . با مجله برترین جاذبه ها همراه باشید با معرفی لیستی از شگفت انگیزترین حیوانات و موجودات .

 


 

۱۰ . حشره خوار جهنده ( Elephant Shrew )

 حیوان شگفت انگیز

 حشره خوار جهنده یک پستاندار کوچک است که به طور انحصاری در آفریقا یافت می شود. این موجود کوچک فیل نامیده می شود زیرا دارای بینی دراز و بدنی فیل مانند است.. ۲۰ گونه شناخته شده از گونه های Elephant Shrew در آفریقا وجود دارد. آنها در جنگل ها، چمنزارها و حوضچه ها زندگی می کنند. آنها دارای اندامهای باریک، پاهای عقب بلند، دم بلند و چشمهای بزرگ اند. رنگ آنها را می توان سیاه، قهوه ای، سفید و خاکستری یافت. با کمک پاهای عقب بلند، حشره خوار جهنده می توانند مانند یک خرگوش جهش کند. آنها همچنین حس شنوایی و بویایی عالی ای دارند. این صفات کمک می کند تا حشره خوار جهنده از شکارچی ها فرار کند و یا شکار را پیدا کند.


۹ . میگوی آخوندکی یا دهان‌ پا ( Mantis Shrimp )

 حیوان شگفت انگیز

این سخت پوستان دریایی در آب های گرم اقیانوس هند – اقیانوس آرام یافت می شوند که احتمالا رنگین ترین موجودات اقیانوسی روی زمین اند. پوسته بیرونی بدن آنها رنگ های خیره کننده قرمز، نارنجی، سبز و آبی را نشان می دهد. علاوه بر بدن فوق العاده رنگارنگ، میگوهای آخوندکی  یکی از پیشرفته ترین سیستمهای بینایی در حیوانات را دارند. چشمان آنها دارای ۱۶ قطب پذیرنده رنگ هست که این مورد در انسان ها تنها ۳ عدد است. بنابراین، چشم های میگوهای آخوندکی می توانند رنگ های بیشتری را نسبت به چشم انسان ببینند ، آنها حتی می توانند نور قطبی و نور ماوراء بنفش را ببینند. دلیل نام گذاری این حیوان آبزی این است که این جانوران نه میگو هستند و نه آخوندک ولی به خاطر همانندی ظاهری با این دو جانور خشکی‌ زی این نام به آن‌ها داده شده‌است.


۸ . پروانه Glasswareed

 حیوان شگفت انگیز

در تمام خانواده حشرات، این پروانه دارای ویژگی های غیر معمولی -است و این ویژگی بال های شفاف آن است که دلیل نامگذاری این پروانه به نام پروانه ی شیشه ای همین موضوع است. دلیل این ویژگی فوق العاده، بافت ویژه ای است که بال پروانه را تشکیل می دهد. این بافت اجازه می دهد که نور از طریق انعکاس عبور کند. این پروانه های شگفت انگیز در جنگل های مرطوب و باغ های آمریکای مرکزی زندگی می کنند. خوشبختانه، مرز بال های پروانه های شیشه ای در رنگ قهوه ای تیره هست و بدون آنها، تقریبا غیرممکن است که این پروانه ها را شناسایی کنند.

 


 

۷ . رنگینک آریارپه ( Araripe Manakin )

حیوان شگفت انگیز

Araripe Manakin یک پرنده فوق العاده زیبا و در عین حال بسیار خطرناک است که ساکن برزیل است. تنها یک جمعیت کوچک ۸۰۰ تایی از این پرنده وجود دارد. این کاهش غیر منتظره در جمعیت Araripe Manakin ناشی از از دست رفتن زیستگاه و تخریب آن است. در خانواده Araripe Manakin، پرندگان نر زیبا تر از ماده ها اند و دارای الگوهای قابل توجه اند. آنها پرهای سفید ، تاج قرمز روشن و بال ها و دم سیاه دارند. از سوی دیگر، ماده ها دارای رنگ سبز زیتونی هستند.

 


 

۶ . کبوتر نیکوبار ( Nicobar Pigeon )

 حیوان شگفت انگیز

کبوتر نیکوبار با رنگ های آبی و سبز تقریبا از سایر گونه های کبوتر در جهان قابل تشخصی اند. این کبوتر زرق و برق دار در جزایر نیکوبار در خلیج بنگال زندگی می کند.  کبوتر بالغ نیکوبار بیش از ۶۰۰ گرم وزن دارد و بین ۴۰ تا ۴۲ سانتی متر طول دارد. زمانی کبوترهای نیکوبار در تعداد زیادی یافت می شدند. اما امروزه جمعیت آنها کاهش یافته است. از بین رفتن زیستگاه و مصرف به عنوان غذا و تجارت این پرنده خانگی، بزرگترین تهدیدی است که کبوترهای نیکوبار در معرض آن قرار می گیرند.


۵ . پلنگ ابری ( Clouded Leopard )

 حیوان شگفت انگیز

این پلنگ به ندرت دیده می شود اما حیوانی بسیار زیبا است که در جنگل های آسیای جنوب شرقی زندگی می کند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها دارای الگوی ابر مانند زیبایی هستند. وزن آنها فقط ۱۶ تا ۲۲ کیلوگرم است. پلنگ ابری یکی از کوچکترین اعضای خانواده گربه ایان است. خز آنها به رنگ زرد – قهوه ای با سیاه و سفید، ابر مانند است. دم پلنگ ابری هم اندازه طول بدن خود اوست و در تعادل به آن کمک می کند. آنها بالاروندگان خوبی هستند و بیشتر وقت خود را در روی درختان می گذرانند.

 


 

۴ . زرافۀ گردن‌ کوتاه ( okapi)

 حیوان شگفت انگیز

این حیوان غیر معمول فقط یک عضو زنده از زرافه ها است. آنها در جنگل های جمهوری دموکراتیک کنگو زندگی می کنند. یک زرافه گردن کوتاه بالغ ۵ پا ارتفاع دارد و وزن آن تا ۳۵۰ کیلوگرم است. متاسفانه، این یک حیوان در حال انقراض است. فقط کمتر از ۲۲۰۰۰ تا آنها در حیات وحش باقی مانده است. تخریب زیستگاه بزرگترین تهدید روبرو آنهاست.

 


 

۳٫ پلنگ برفی ( Snow Leopard )

 

یکی از مقاومترین حیوانات نسبت به زندگی در شرایط بد آب و هوا یعنی منطقه هیمالیا.پلنگ برفی یکی از حیوانات در معرض خطر انقراض در جهان است. تنها کمتر از ۷۰۰۰ پلنگ برفی در حیات وحش باقی مانده است. تغییرات اقلیمی دلیل اصلی کاهش جمعیت آنهاست. با پاهای خز مانند ، پلنگ برف به خوبی در کوه های هیمالیا زندگی می کند. . رنگ آمیزی نیز اجازه می دهد پلنگ برفی با اطراف کاملا ترکیب شود . برای حرکت در مناطق سنگی و دامنه های شیب دار، پلنگ برفی دارای بدنی ساخته شده است که به آنها اجازه می دهد جهش قابل توجهی داشته باشند. دقیقا، تقریبا شش برابر طول بدنشان این جهش است. 

 


۲ . تامارین امپراطور ( Emperor Tamarin )

 حیوان شگفت انگیز

امپراتور تامارین یک گونه کوچک و زرق و برق دار از میمون ها است که در جنگل های کم عمق پرو و ​​برزیل یافت می شود. این میمون ها نام خود را از سبیل های بلند سفید خود گرفته اند، که دلیلش شباهت سبیل هایش به امپراتور آلمانی Wilhelm  دوم است . همانطور که پیشتر گفته شد، این یک گونه کوچک از میمون ها است. حتی تامارین بالغ دارای طول ۷ تا ۱۲ اینچ و وزن آن تا ۹۰۰ گرم است. آنها یک بدن خاکستری و یک دم قرمز مایل به قهوه ای دارند. تمارین امپراطور به عنوان یک موجود اجتماعی، در گروه های کوچک زندگی می کنند که شامل بیش از ۲۰ عضو می باشد .


۱ . ببر طلایی ( Golden Tiger )

 حیوان شگفت انگیز

رنگ طلایی رنگی فوق العاده زیبا و بسیار نادر در ببرها است. در حال حاضر، ببر طلایی تنها در باغ وحش ها یافت میشود  نه در حیات وحش . این رنگ طلایی غیر معمول به علت پرورش باغ وحشی است. پوشش ببر طلایی نرمتر از سایر گونه های ببر است.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۲ / ۵٫ تعداد آرا: ۱۲۸

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
امیر
9 ماه قبل

خیلی خیلی عالی

امیر
امیر
2 ماه قبل
Reply to  امیر

به نظر من باید از حیوانات خیلی بیشتر از این حفاظت کنند تا منقرظ نشوند☺

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

ADS