پیاده روی درون یک باغ زیبا بدون شک یک احساس خاص است. شما وقتی زیبایی طبیعت را حس می کنید که آنرا از نزدیک حس کنید . این موضوع شادی و آرامش را به زندگی شما اضافه می کند. با سایت برترین جاذبه ها همراه باشید در معرفی  10 باغ زیبای جهان


10. باغ صحرایی Botanical در Phoenix  ، آریزونا، ایالات متحده

باغ گیاه شناسی صحرایی در شهر فینیکس، آریزونا، مجموعه ای بزرگ از گیاهان خیلی خشک را نمایش می دهد. 140 هکتار باغ دارای بیش از 21000 گیاه بیابانی از 139 گونه مختلف است. این باغ برای داشتن مجموعه ای از 169 گونه نادر گیاهان بیابانی مشهور است.

همچنین 1350 نوع مختلف گیاه کاکتوس در آن وجود دارد. مجموعه باغ گیاه شناسی بیابانی عمدتا جز بیابانهای جنوب غربی آمریکای شمالی است.

مسیرهای صحیح نگهداری شده در باغ باعث می شود راه رفتن برای شما بسیار آسان تر باشد .در هر فصل بهار، باغ بیابانی شاهد حضور بسیاری از پروانه های زیبا است. داوطلبان در باغ به شما درباره انواع مختلف گیاهان بیابانی توضیح می دهند. شما همچنین می توانید بسیاری از چشمه ها و نیمکت های باغ را مشاهده کنید.


9. باغ Claude Monet’s در Giverny ، شمال فرانسه

این باغ به دو قسمت تقسیم می شود، یک باغ گل و یک باغ آبی . کلود مونه، نقاش برجسته ی امپرسیونیست فرانسوی، کسی بود که این باغ خیلی زیبا را طراحی کرد.

کلود مونه و خانواده اش در سال 1883 در Giverny مستقر شدند. او زندگی را درمکانی آرام و زیبای دوست می داشت. همانطور که از نقاشی های ژاپنی برای مجموعه خود الهام گرفته است، مونت تصمیم به بازسازی باغ خود کرد.

کلود طراحی باغ جدید خود را در سال 1890 آغاز کرد. با توجه به نزدیکی رودخانه به باغ باعث شد باغ زیبا با محیط وحشی و بکرایجاد شود . او همچنین یک پل در سراسر ساخته است. حوضچه نیز با نیلوفرهای آبی پر شده است.

امروزه شما می توانید بسیاری از میوه ها را در حوضچه آبی ببینید. پل کوچک با wisterias زیبا پوشش داده شده است و واقعا یک صحنه نفس گیر است.

باغ در مقابل خانه مونته با تعداد زیادی گل از گونه های مختلف ایجاد شده است. گل رز صخره یکی از جذابیت های اصلی این باغ است. تعدادی از درختان میوه در باغ نیز وجود دارد.


8. باغ Longwood درPennsylvania ، ایالات متحده

1077 هکتار باغ Longwood واقع در پنسیلوانیا ایالات متحده، 40 باغ با شکوه و 4.5 هکتار گلخانه دارد. این باغ عظیم دارای 11000 نوع مختلف از گیاهان و درختان می باشد. باغ علفزار نیز 86 هکتار زیباترین جاذبه در باغهای Longwood است.

مسیرهای صحیح پیاده روی در باغهای Longwood تا بیش از 3 مایل گسترش می یابد. همچنین تعدادی از منابع آب در باغ نیز وجود دارد. این باغ گیاه شناسی نیز محل نگهداری حیوانات بسیاری از جمله گوزن، خروس، پروانه ها و پرندگان است .

محوطه بزرگ این باغ گیاه شناسی 20 باغ داخلی دارد. شاید بشود گفت در واقع این جنگل  با منطقه وسیع 4.5 هکتاری دارای 5500 نوع مختلف گیاه است. شما می توانید بسیاری از گل های زیبا را مشاهده کنید از جمله گل های تابستانی، سرخس، بونسای، کاکائو، برملیاد .

نمایشگاه های فصلی و هنرهای نمایشی در باغهای لانگود مطمئنا یک تجربه فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. هر نمایشگاه به عنوان گل های فصل خاص ارائه می شود . نوعی تجربه متفاوت برای شما. در طول فصل تابستان شما همچنین می توانید از نمایش چشمه، کنسرت موسیقی و نمایش آتش بازی لذت ببرید.

 


 

Giardini Botanici Villa Taranto .7 در Piedmont ، ایتالیا

باغ گیاه شناسی ویلا تارانتو در منطقه پیدمونت در شمال غربی ایتالیا واقع شده است و دارای مساحت 16 هکتار است. این باغ گیاه شناسی 2000 گونه از گیاهان است که در این باغ محافظت می شوند . باغ همچنین دارای مجسمه های سبک ایتالیایی، تراس، آبشار، چشمه و حوضچه است.

مسیرهای 4.3 مایلی طولانی برای لذت بردن از زیبایی های بسیار باغ از جمله گل ها و دیگر جاذبه های باغ وجود دارد .مجموعه بزرگ این باغ شامل بسیاری از گیاهان گرمسیری، لاله ها، لوتوس،  کاملیا و …. می باشد .

ورود به باغ ویلا تارانتو رایگان است. شما می توانید از نزدیک گل ها و شکوفه های فصل بهار تا پاییز لذت ببرید. در هر سال در ماه آوریل، باغ دارای هزاران گل لاله است.

 


6. باغ Royal Botanic در Kew ، لندن

باغهای گیاهی شناسی سلطنتی در ناحیه کیو لندن 326 هکتار مساحت دارند. شما می توانید بیش از 50،000 گونه مختلف گیاه را در آنها تماشا کنید. این باغ تاریخی نیز یک سایت میراث جهانی است . علاوه بر باغ های زیبا شما همچنین می توانید گالری های هنری، خانه های سبز، ساختمان های منحصر به فرد و مناطق آب و هوایی را کشف کنید.

موسس باغ شاهزاده آگوستا (مادر پادشاه جورج III) بود که در ابتدا این باغ را در سال 1759 طراحی کرد. گیاه شناس لرد بوت و باغبان ویلیام ایاتون نیز با شاهزاده در این کار پیوستند. آنها یک باغ بزرگ زیبا را در 3.6 هکتار زمین در تپه سفید در ریچموند لندن طراحی کردند.

در قرن نوزدهم تعدادی از گلخانه ها به باغ اضافه شدند. سالن شیشه ای جذاب ترین خانه سبز در باغ های Kew است. این گلخانه شیشه ای چشمگیر دارای گیاهان جنگلی استوایی است.

سالن کنسرت شاهزاده ولز یکی دیگر از گلخانه های مهم در باغ های کیو است که باید بازدید کنید. این گلخانه شامل 10 منطقه آب و هوایی مختلف تحت کنترل کامپیوتر است. شما می توانید گیاهان بیابانی، گیاهان گوشتخوار و انواع مختلف ارکیده ها را در این سالن پیدا کنید. همچنین یک راهرو با 59 فوت ارتفاع وجود دارد که نمای زیبایی از مکان های اطراف را به نمایش می گذارد.


ادامه لیست باغ های زیبای دنیا را از اینجا مطالعه نمایید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 84

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!