ترکیه یکی از محبوب ترین کشورهای خاورمیانه در میان گردشگران است. سواحل بکر آن، طبیعت مطلوب، شهرها و اماکن تاریخی، سفر خوبی را رقم می زند.

 همراه با لیست 10 تایی موارد هیجان انگیزی که در ترکیه انجام باید شود باشید


 

10. لذت بردن از شنا در Kekova

جزیره کوچک  که معروف به خاطر آب کریستال خیلی آبی رنگش و ویرانه های باستانی اش است که در زیر آب مدفون شده اند. Kekova مسافران آنتالیا را در روز جذب می کند که به خرابه های تاریخی و طبیعت بکر آن بیایند

چرا به آنجا برویم؟

قایقرانی در Kekova – بهترین راه برای کشف جزیره و همچنین خرابه ها و داشتن روزی آرام است.

 

 

 


9. صومعه Sumela

صومعه 1600 ساله  که برای رسیدن به آن باید از کوه Melá  بالا بروید . این مکان دیدگاه های قابل توجهی دارد، زیرا هزاران پله از پائین زیر ساختار باستانی آن وجود دارد . صومعه شامل یک کلیسا، یک معبد، یک کتابخانه و بسیاری اتاق های دیگر است که همه برای بازديدکنندگان باز می شوند.

چرا به آنجا برویم؟

مسیری که به صومعه منتهی می شود خیلی چشمگیر است.

 

 


8. جشنواره بالون ها در Cappadocia

مکان تاریخی مهمی است که مناظرش نفس گیر است: مردم در قرن ششم قبل از میلاد، شهرک های خود را اینجا ساخته اند. امروزه برای پرواز بالن ها که تنها در چند مکان دیگر در جهان اتفاق می افتد مشهور است .

چرا به آنجا برویم؟

چشم انداز حیرت انگیز از بالون ها در آسمان ، تورهای بالون هوای گرم  نیز یکی از هیجان انگیزترین تجربه های سفر شما به ترکیه است.

 

 

 

 


7. صعود به کوه Nemrut

یکی از مکان های جادویی ، کوه بلند با ارتفاع 2،134 متر (7،001 فوت) با مجسمه های سر باستانی ساخته شده توسط پادشاه Antiochus I در 62 سال قبل از میلاد ، تاثیرات یونانی و فارسی در سبک این مصنوعات مشهود است.

چرا به آنجا برویم؟

کوه به عنوان یک میراث جهانی توسط یونسکو فهرست شده و توسط گردشگران با تورهای هدایت شده که معمولا از Adiyaman آدیامان است بازدید می شود .

 

 


6. آبگرم Pamukkale

حفاظت شده توسط یونسکو، این مکان به عنوان قلعه Cotton ( پنبه ) نامگذاری شده است، زیرا تراس های سفید زیبا، در جهت صعود به تپه دارد. تراس ها از استخرهایی تشکیل شده است که آب سالم و با مواد معدنی را پر می کنند که از چشمه های آب گرم می آیند.

چرا به آنجا برویم؟

این مکان تجربه خوبی دارد: از چشم انداز خیره کننده تا آبگرم طبیعی سالم!


 


ادامه دارد …..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!