کشور لیبی در قسمت شمالی قاره آفریقا واقع شده است، از چهار طرف به مصر، سودان، چاد و نیجر محدود می شود. این کشور با مساحت نزدیک به 700 هزار مایل مربع، هفدهمین  کشور بزرگ جهان است. تقریبا نود درصد این کشور بیابان است و اکثر کشور دارای آب و هوای بیابانی است به استثنای مناطق شمالی که آب و هوای مدیترانه ای دارند. با وجود اینکه در آفریقا است اما زبان رسمی کشور عربی است؛ این کشور فرهنگ عربی نیز دارد. گردشگری به دلیل قانون و نظم در کشور اخیرا تحت تاثیر قرار گرفته است.  در اینجا وبسایت برترین جاذبه ها لیستی از 10 مکان زیبا در لیبی را تهیه کرده است.


10. Tadrart Acacus، District Ghat، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

Tadrart Acacus همچنین به عنوان کوه Acacus شناخته می شود کوه در Ghat، لیبی است. این بخش کوچکی از صحرای را تشکیل می دهد. در این منطقه بسیاری از سازه های حک شده و صنایع سنگی باستانی وجود دارد که در سبک های مختلف ساخته شده اند. این منطقه همچنین جز میراث جهانی یونسکو است. با این حال تلاش های اخیر برای کشف ذخایر نفت به این منطقه به شدت آسیب زده است.


اگر قصد خرید خانه در قبرس شمالی را دارید بد نیست درباره این کشور بدانید که : قبرس شمالی با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی یک ایالت بالفعل است که بخش شمال شرقی جزیره قبرس را در بر می گیرد. قبرس شمالی که تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است، توسط جامعه بین المللی به عنوان بخشی از جمهوری قبرس در نظر گرفته می شود.


9. Sabratha، District Zawiya، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

بندر قدیم سابراتا در سال 500 قبل از میلاد توسط فنلاند تاسیس شد. رم در قرون دوم و سوم آنرا به  کنترل دراورد و سایت را اصلاح کرد. امروزه، آنچه از آن باقی مانده، تئاتر 3 طبقه از اواخر قرن سوم است و چندین پناهگاه به ایسیس، Liber Pater و Serapis اختصاص داده شده است. به همین ترتیب در مکان قدیمی، یک بنیاد مسیحی از زمان جشن استانی است. گالری مجاور تاریخ چندین سال پیش سابراتا را نمایش داده اما دیگر آثار به نمایشگاه سالانه در طرابلس منتقل شدند. یک سفر به این شهر بندر قدیمی لازم است.

 


8. سیرین، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

Cyrene مهم ترین و معروف ترین اثر جوامع شهری یونان در لیبی است. نام سنتی لیبی، Cyrenaica، از آن گرفته شده است. Cyrene یک محل سکونت یونانی در سال 630 پیش از میلاد بوده است اما به ناچار تبدیل به یک شهر رومی در 96 قبل از میلاد شد. مکان باستان شناسی فعلی دارای چندین سازه قابل توجه است که شامل آپارتمان های متمایز برای آپولو، دمتر و زئوس است.

 


7. Leptis Magna، Khoms، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

Leptis Magna بزرگترین شهر قدیمی رم در لیبی بوده است. مگنا در قرن دهم پیش از میلاد توسط فنلاند تاسیس شد و بعدها به شهر پوونی تبدیل شد. در 23 سال قبل از میلاد، آن را با یک منطقه رومی در آفریقا سازگار ساخت. یکی از برجسته ترین سازه های موجود در شهر ویران شده، تئاتر آن است. از این لحاظ می توانید دیدگاه های متفاوتی از مناطق را در نظر بگیرید. علاوه بر این در Leptis Magna حمام های دریانی، یکی از بزرگترین دوش های مونتاژ شده توسط رم است. یک گالری در منطقه ای با نام شهر قدیمی نیز وجود دارد.  این شهر هر ساله صدها گردشگر را جذب می کند و یکی از ده مکان توریستی برتر در این کشور است.


با ادامه معرفی جاذبه ها و اماکن مهم و توریستی کشوری از قاره آفریقا یعنی لیبی همراه سایت جاذبه ها باشید

6. شهر قادامس، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

قادیمس در ناحیه بین لیبی، الجزایر و تونس واقع شده است. Ghadames به مدت طولانی محل استراحت برای کاروانهای بیابانی و یک مرکز تجاری بوده است. سعی نکنید در خیابان های شهر گردش کنید زیرا هیچ راهنمایی وجود ندارد و امنیت نیز پایین است .در حال حاضر می توان ده ها خانه که برای بازدید کنندگان باز است به انها رفت و همچنین چند مغازه و مسجد برای بازدید (درست قبل از نماز بهترین زمان) وجود دارد ..خانه ها از آجری خورشیدی ساخته شده، سفید شده و به زیبایی در داخل تزئین شده است. در اطراف شهرستان درختان نخل بی شماری و یک گورستان دیدنی و جذاب است. سفر به این شهر باید در لیست شما باشد اگر شما از لیبی بازدید می کنید.

 


5. شهر Dirj، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

شهر دیر Dirj در لیبی یک جایگاه فرهنگ سنتی است. این شهر کوچک، فرهنگ سنتی لیبی را دقیق تر از بسیاری از شهرهای قدیمی دیگر در لیبی نشان می دهد. این به عنوان یک بهشت ​​کوچک در قلب کویر بی رحم محسوب می شود. در شهر Dirj، روستای بسیار قدیمی Dirj وجود دارد. خانه های سنتی ساخته شده که سالها پیش ساخته شده اند در این روستا یافت می شود. این یکی از مکانهای گردشگری کمتر شناخته شده لیبی است.

 


4. شهر بنغازی Benghazi، Cyrenaica، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

بنغازی دومین شهر بزرگ لیبی است. در گذشته، بنغازی با طرابلس به عنوان پایتخت  بود؛و همین باعث پیشرفت شهر شد. بنغازی در حال حاضر مرکز منطقه سیرناییکا است و با طرابلس در اندازه های قابل توجهی از دیدگاه های تجاری متفاوت است.

 


3. کاخ و قلعه Assaraya al-Hamra، طرابلس، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

این قصر که قلعه سرخ نیز نامیده می شود. دارای حیاط وسیعی است که در آن حوادث و مجسمه های مختلف از دوره عثمانی گذاشته شده است. محل سکونت سلطنتی نشان دهنده گذشته غنی قابل اطمینان ملت لیبی است که در سبک طراحی ساختاری آنها نشان داده شده است. دیگر مکان های مناسب دیدن ، بازار طرابلس است .


2. موزه جماهیریا، طرابلس، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

موزه جماهیریا  Jamahiriya موزه و نمایشگاه ملی لیبی است.دارای 47 گالری شامل تاریخ رومی و یونانی ، تاریخ کشور، آثار مکانهای میراث جهانی  و خاطرات گذشته سیاسی است.


1. شهر طرابلس، لیبی

دیدنی های کشور لیبی

شهر Tripoli طرابلس بزرگترین شهر لیبی است و همچنین پایتخت این کشور است. این شهر در منطقه شمال غربی لیبی در لبه بیابان بزرگ لیبی واقع شده است. این شهر مرکز فعالیت های بازرگانی و تولیدی کشور است و بندر اصلی لیبی است. این شهر دارای بسیاری از هتل های درجه یک برای گردشگران است. این شهر تلاش می کند تا گردشگری را افزایش دهد و یکی از 10 مکان زیبا در لیبی است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 87

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!