انسانها پله ها را برای رسیدن به ارتفاع های بزرگ و پوشش دادن فاصله ها ایجاد می کنند. پس هر چند ما هر روز از آنها استفاده می کنیم اما برخی از پله های خیره کننده در جهان وجود دارد که این راه پله ها نمایش های خیره کننده ای را ارائه می دهند.  اینجا یک لیست از 10 پله زیبا و خیره کننده جهان است

10. پله مارپیچی در کوه های Taihang

 

پله های مشهور دنیا
پله مارپیچ Linzhou، چین، در میان کوه های کوهستانی Taihang ساخته شده است. با توجه به ارتفاع بسیار بالای آن، 300 فوت، هیجان کوهنوردی بدون خطر را ارائه می دهد. اما، این بدان معنا نیست که سفر کردن با این پله ها هیچ گونه خطری نداشته باشد. فقط افراد زیر 60 سال با قلب و ریه های سالم می توانند از ان استفاده کنند .

 

9. پله روی دریا

پله های مشهور دنیا
پله های سنگی ساخته شده توسط انسان در روی دریای در جزیره کوچک Gaztelugatxe در اسپانیا است، این پله ها جزیره را به سرزمین اصلی اسپانیا متصل می کند. یکی از پله های خیره کننده در جهان، مسیر زاویه ای می گیرد. 237 گام وجود دارد، اما برخی منابع اشاره میکنند که 229 یا 231 پله وجود دارد.

 

8. پله های Awaji Hyakudanen

پله های زیبای دنیا
مجموعه ای آواجی یومبوتای در جزیره آواجی در استان هیوگو ، ژاپن واقع شده است. یکی از باغ های این مجموعه باغ سطح 100 است، یا Hyakudan’en در ژاپن، که بخشی از اقلیم Awaji Yumebutai است. این 100 سطح گل های مختلف دارد.  به غیر از پله های کوچک، نیز یک پله مرکزی وجود دارد.

 

7. پله Haʻikū

پله های زیبای دنیا
Stairs Ha’ikū در هاوایی ، ایالات متحده آمریکا، اغلب به عنوان Stairway to Haven شناخته می شود. این یک مسیر پیاده روی عجیب و غریب در جزیره O’ahu است. این یکی از پله های زیبا و خیره کننده در جهان است که یکسره و با تعداد 3922 پله است. در اصل، از چوب ساخته شده اند.

 

6. پل پله ای Moses

پله های معروف دنیا
پل پله ای Moses در هلند واقع شده است.

5. راه پله Rue Foyatier stairway

پله های معروف دنیا
Rue Foyatier در پاریس، فرانسه، منتهی به Montmarte، یکی از جاذبه های توریستی برجسته در پاریس است، دارای 300 پله، یکی از راه پله های خیره کننده در جهان است، در بالای مونتره، یک دید عالی از پاریس در انتظار شما است.

 

4. پله El Peñol Stone

پله های زیبای دنیا
La Piedra Del Peñol در کلمبیا یک سازه یکپارچه واقع در شهر Guatapé در Antioquia است، از پایین سد hydroelectric از Peenol-Guatapé بالا می رود. همچنین به عنوان سنگ الپینول شناخته شده است و یا به سادگی به عنوان ال Piedra سنگ سنگین ساخته شده از کوارتز، فلدسپات و میکا، دارای 650 پله است.

 

3. پله های Inca Trail

پله های معروف دنیا
اینکا یک مسیر باستانی از شهر کوزکو است که منتهی به ماچو پیکو در پرو می شود . پیاده روی از نقطه ای به نام Phuyupatamarka آغاز می شود که شامل یک راه پله حدود 1500 پله ای است .

 

2. پله Universe Cascade

پله های مشهور دنیا

Universe Cascade در دمفریس، اسکاتلند ، در مالکیت خصوصی به نام باغ های کیهانی  است که هر ساله برای یک روز برای عموم باز می شود. این راه پله کار هنری است، ساخته شده در شکل یک آبشار. طراحی دراماتیک، عبور از دامنه تپه ای با 25 فرود، نشان دهنده تغییرات مهمی در تاریخ کیهانی است.

 

1. پله های Girnar

پله های زیبای دنیا

منطقه کوه Girnar، واقع در گجرات، هند ، معابد هندو و جین و 9999 گام برای صعود دارد. این ها بعضی از پله های خیره کننده هستند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 4

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!