کوبا، بزرگترین جزیره کارائیب است، که در محدوده ای با تاریخ، فرهنگ و عرفان فریبنده قرار گرفته است. کوبا دارای زیباییهای طبیعی است. این جزیره وسیع دارای بیش از 3000 کیلومتر خط ساحلی مجذوب کننده است. صخره های مرجانی نمایان در آبهای فیروزه ای، حومه های سرسبز کوبا و جزایر زیبا الهام دهنده بسیاری از نویسندگان از سراسر جهان مانندهمینگویی است.

1 -هاوانا قدیم (Habana Vieja)

پلازا وایجا

سایت میراث جهانی یونسکو، Habana Vieja یا هاوانا قدیم را به عنوان برشی خوب از تاریخ کوبا معرفی کرده است. قدم زدن در اطراف خیابان های مخروبه و نگاه کردن به ساختمان های بزرگ باروک و نئوکلاسیک، تصویر سازی زندگی در کوبا در 200 سال پیش را به ارمغان آورده است. از جاذبه های مهم این شهر می توان به Plaza de la Catedral، خانه کوبا، باروک کاستیا سان سان کریستوبال، Bodeguita del Medio و قلعه نظامی اشاره کرد. بازدیدکنندگان باید حداقل یک روز برای گردش در شهر قدیمی صرف کنند.

2- وارادرو

وارادرو

وارادو یکی از معروفترین اماکن در کوبا است. این شهر در امتداد Peninsula de Hicacos واقع در دریای شمال قرار گرفته است. بیش از 50 هتل در این بخش وجود دارد و همچنین شامل سواحل شگفت انگیز سفید است. همچنین در Varadero پارک ژوزون وجود دارد که شامل باغ های سرسبز، رستوران، استخر شنا و دریاچه ای کوچک است که بازدید کنندگان می توانند در آن از قایق های تفریحی استفاده کنند. شمال غربی وارادرو برای غواصی محبوب شده است. علاوه بر غواصی، ماهیگیری، اسکی دراب از دیگر سرگرمی های این بخش است.

3 -ترینیداد

ترینیداد

ساختمان های زیبای بازسازی شده و خیابان های سنگ فرش در مرکز شهر، احساس عجیب و غریب استعماری را تحریک می کنند. بیشتر معماری متعلق قرن هفدهم تا قرن نوزدهم میلادی است دقیقا زمانی که ترینیداد از هر دو جنبه شکر و برده رونق داشته است. امروزه، ترینیداد یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی کوبا است و خیابان هاِ آن اغلب پذیرای توریست ها است. در شرق ایالت ترینیداد، در جاده Sancti Spiritus آثار متعددی از قرن نوزدهم باقی مانده است که مکانی عالی برای رانندگی یا اسب سواری است.

Guardalavaca -4

Guardalavaca

Guardalavaca در استان هولژین با سواحلی پر زرق و برق اما ساکت و دورتر از وادارو قرار گرفته است .شاخه های مملو از شکوفه حاشیه های فراوانی از ساحل را در بر می گیرد و محیطی آرام همراه با سایه برای کسانی که به دنبال استراحت در آفتاب های گرمسیری هستند، فراهم می کند. غواصان می توانند زندگی در دریا را در امتداد صخره های مرجانی بررسی کنند. سفرهای روزانه از Guardalavaca شامل گردش در جنگل، قایقرانی و تورهای سانتیاگو کوبا می شود.

 

ادامه دارد ………

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!