مغولستان کشور شگفت انگیزی است که به دلیل چشم اندازهای فوق العاده و نقاط عطف دیگر ،سفر به آن دارای جذابیت خاصی خواهد بود ،پایتخت آن شهر اولان‌ باتور Ulaanbaatar است .این کشور در لبه بین شرق و غرب قرار گرفته است: رستوران های سبک غربی در کنار رستوران های سنتی که dumplings و سوپ را به فروش می رسانند؛ لباس محلی در کنار لباس غربی و دیگر تضادها قابل توجه است . از آنجایی که گردشگری هنوز در دوران ابتدایی کشور مغولستان است،هنوز اکثر شرکت ها برنامه ای جهت تور به این کشور ندارند .لیست 9 تایی مناظر و جاذبه های کشور مغولستان


1. بازدید از اولان‌باتور  Ulaanbaatar

اولین محل و مقصد شما احتمالا شهر Ulaanbaatar، پایتخت مغولستان است، یک مکان عالی برای شروع سفر است! شما نه تنها چندین موزه، صومعه و دیگر مکان های جالب را برای تماشا پیدا خواهید کرد، بلکه می تواند یک پایگاه عالی برای برنامه ریزی مرحله بعدی ماجراجویی در مغولستان برای شما باشد. من توصیه می کنم یک هتل یا خوابگاه معتبر برای اقامت حداقل یک شب اول سفر خود داشته باشید تا بتوانید قبل از رفتن به حومه شهر ، خود را با شهر و فرهنگ آشنا کنید. . همان طور که ذکر شد گردشگری هنوز در مراحل رشد در مغولستان است پس مشکلاتی مثل هزینه ، راهنما و حمل و نقل قابل پیش بینی است

 

مغولستان Ulan Bator
 
کاخ دولتی در اولان‌باتور، مغولستان

 


2. در مورد تاریخچه مغولستان بدانید

وقتی که من برای ماجراجویی به مغولستان وارد شدم، حدود چهار چیز در مورد کشور از جمله موقعیت جغرافیایی آن: اسب ها، عشایر، Ghengis چنگیز خان و اینکه به طور متوسط ​​سردترین پایتخت در جهان است نمی دانستم . بیشتر درباره فرهنگ، زبان، تاریخ و سنت های مغولستان بدانید  . توصیه می کنم سفر خود را از موزه ملی مغولستان آغاز کنید ، که به راحتی در مرکز شهر Ulaanbaatar قرار دارد. این بزرگترین موزه مغولستان است و شما را از تاریخ دوران باستان و تاریخ فعلی آگاه می کند .

 

بزرگترین مجسمه جهان چنگیز خان، مغولستان

بزرگترین مجسمه چنگیز خان در جهان ، مغولستان 

مجسمه ای از یک جنگجوی مغول در جزیره بزرگ قایقرانی چنگیز خان، مغولستان

مجسمه ی یک جنگجوی مغول در لشکر چنگیز خان، مغولستان

بزرگترین مجسمه جهان چنگیز خان، مغولستان

3. اقامت در Ger

جواهرات مغولی یا yurts، سبک سنتی زندگی عشایری در کشور هستند – اما بسیاری از مردم هنوز هم در آنها زندگی می کنند! حتی در حاشیه منطقۀ Ulaanbaatar ، شما می توانید مناطق وحشی که پر از خانواده هایی است که می خواهند در سبک کلاسیک زندگی کنند و در عین حال لذت بردن از راحتی زندگی در شهر و پایتخت را داشته باشند، پیدا کنید. 

اگر شما به حومه می روید،تعداد زیادی از اردوگاه های گردشگری توریستی وجود دارد که در آن شما می توانید تجربه yurt کلاسیک و اقامت در هتلی استاندارد را تجربه کنید. اگر سفر شما فقط در Ulaanbaatar  است، من توصیه میکنم در اردوگاه های محلی پارک ملی ترلج و رفتن به کویر Gobi و اردوگاه ger که چیزی کاملا شبیه اقامت در یک چادر در وسط کویر است را تجربه کنید !

 

Ger در مغولستان غربی.

 

گر، مغولستان

 

خانواده مغولان در نزدیکی Ger

 

مغولستان

 


4. شترسواری در صحرای Gobi

صحبت از کویر Gobi،که یکی از بخش های مغولستان است باید  یک روز اقامت داشته باشید اما به خوبی ارزش سفر را دارد  ، سکونت در شهر کوچکی از Dalanzadgad  تا به راحتی بتوانید سه جاذبه اصلی Gobi را ببینید، از جمله صخره های شعله ور Bayanzag ،حتی در زمستان، کویر Gobi می تواند یک تجربه خاص باشد. باز هم توصیه می کنم گزینه های خود را برای شرکت های تور چک کنید تا بتوانید بیشترین چیزی را که Gobi ارائه می دهد پوشش دهید – اما توجه داشته باشید که بسیاری از این شرکت ها در طول زمستان به دلیل کاهش سطح گردشگری در کشور کار نمی کنند .

 

پیاده روی در صحرای Gobi، مغولستان

 

شتر در صحرای Gobi، مغولستان

 

منظره زیبا از تپه های کویر گابی. مغولستان

 

صخره های درخشان (Bayanzag) در کویر Gobi، مغولستان

 


ادامه دارد …..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 2.7 / 5. تعداد آرا: 13

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!