برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
آبشار ویکتوریا

آبشار فوق العاده زیبای ویکتوریا در قاره آفریقا

چراغ خواب

آبشار ویکتوریا، در مرز دو کشور زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است . این آبشار پرزرق و برق یکی از محبوب ترین آبشارهای جهان است که در رودخانه Zambezi در آفریقا یافت می شود. آبشار به نام کوئین ویکتوریا توسط کاوشگر اسکاتلندی دیوید لیوینگستون نامگذاری شده است. با این حال، مردم محلی آنرا  Mosi-oa-Tunya  که به معنای دود و رعد و برق است می نامند .

آب رودخانه از ارتفاع ۳۵۴ فوت (۱۰۸ متر) مستقیم پایین می ریزد. بنابراین قدرت آب بسیار بالا می رود و می تواند از چند کیلومتر دورتر ذرات آب در فضا را مشاهده کرد در  فصل بارانی که از اواخر نوامبر تا اوایل ماه آوریل ادامه دارد آبشار جذاب است .

استخر شیطان که یک استخر طبیعی است که در طرف کشور زامبیا قرار دارد. از سپتامبر تا دسامبر ضعیفتر از حد معمول می شود و برخی از ماجراجویان جرأت می کنند در آن فقط چند فوت دورتر از ساحل شنا کنند. با این حال، این یک فعالیت تایید شده نیست، چرا که چندین مرگ بر این اثر گزارش شده است.

از آنجا که گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند، بسیاری از اتوبوس ها و قطارها در دسترس هستند . دسترسی آسان از زامبیا به زیمبابوه و بالعکس با خرید ویزای یک روزه نیز در دسترس است.

 

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا

 

آبشار زیبای ویکتوریا در آفریقا
نظر شما در مورد این مطلب چی بود ؟
  • مفید بود 
  • ضعیف بود 
  • متوسط بود 
  • زیبا بود 
  • جالب بود 
آبشار ویکتوریا، در مرز دو کشور زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است . این آبشار پرزرق و برق یکی از محبوب ترین آبشارهای جهان است که در رودخانه Zambezi در آفریقا یافت می شود. آبشار به نام کوئین ویکتوریا توسط کاوشگر اسکاتلندی دیوید لیوینگستون نامگذاری شده است. با این حال، مردم محلی آنرا  Mosi-oa-Tunya  که به معنای دود و رعد و برق است می نامند . آب رودخانه از ارتفاع ۳۵۴ فوت (۱۰۸ متر) مستقیم پایین می ریزد. بنابراین قدرت آب بسیار بالا می رود و می تواند از چند کیلومتر دورتر ذرات آب در فضا را مشاهده کرد در  فصل بارانی که از اواخر نوامبر تا اوایل ماه آوریل ادامه دارد آبشار جذاب است . استخر شیطان که یک استخر طبیعی است که در طرف کشور زامبیا قرار دارد. از سپتامبر تا دسامبر ضعیفتر از حد معمول می شود و برخی از ماجراجویان جرأت می کنند در آن فقط چند فوت دورتر از ساحل شنا کنند. با این حال، این یک فعالیت تایید شده نیست، چرا که چندین مرگ بر این اثر گزارش شده است. از آنجا که گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند، بسیاری از اتوبوس ها و قطارها در دسترس هستند . دسترسی آسان از زامبیا به زیمبابوه و بالعکس با خرید ویزای یک روزه نیز در دسترس است.                  

امتیاز بازدیدکنندگان به مطلب

جذابیت تصاویر
مفید بودن معرفی

امتیازها

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید !
۹۸ bigtheme

این مطالب مرتبط را از دست ندهید !

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهی بگذارید

avatar
  خبرنامه سایت  
اطلاع از

تبلیغات

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین بازارهای استانبول بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا جاذبه هاي تفريحي استانبول جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی استانبول ترکیه جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های شهر استانبول جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند