برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاهای دیدنی انگولا

بهترین جاهای دیدنی کشور آنگولا

اگر شما در حال برنامه ریزی گذراندن تعطیلات در آفریقا هستید، بهتر است آنگولا را در لیست کشورهایی که بازدید می کنید قرار دهید. چرا آنگولا، در درجه اول کشور آنگولا دارای پارک های ملی متعددی می باشد که علاقه مندان به حیات وحش را شگفت زده خواهد کرد. این  پارک های ملی از گونه های در معرض انقراض حفاظت می کنند و اگر می خواهید شاهد آن گونه جانوران باشید،آنگولا مقصد درستی است. علاوه بر پارک های ملی، این کشور پر از آبشارها، قله کوه و موزه ها است. کشور آنگولا در جنوب قاره آفریقا واقع شده و جز هفت کشور بزرگ این قاره می باشد  و از غرب با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت آن لوآندا است . وبسایت برترین جاذبه ها راهنمای مسافرت به آنگولا با بازدید از مکان های توریستی آنگولا را ذکر کرده است ، همچنین معرفی جاذبه های کشورهای ناشناخته جز اهداف این مطلب می باشد .

 


 

۱۵٫ موزه ملی مردم شناسی

جاهای دیدنی انگولا

Museu Nacional de Antropologia یا موزه ملی مردم شناسی واقع در شهر لوآندا است . قطعا یکی از مکان هایی است که اگر می خواهید بیشتر در مورد مردم آنگولا بدانید می توانید بازدید کنید . این موزه در تاریخ ۱۳ نوامبر ۱۹۷۶ تاسیس شد و هدف آن حفاظت از فرهنگ آنگولا بوده است. این مؤسسه دارای دو طبقه با چهارده اتاق و ۶۰۰۰ مورد بومی آنگولا است. این تصاویری از جامعه ، شیوه های شکار و کشاورزی، آلات موسیقی، اقلام ماهیگیری، سفال باستانی، جواهرات قدیمی و غیره را نشان می دهد.

 


 

۱۴٫ Miradouro da Lua

جاهای دیدنی انگولا

نقطه عطفی در آنگولا به نام میرادورو دا لووا است. در واقع، این مکان یک مقصد گردشگری صخره ای است که در آن شما می توانید از شکل سنگ های زیبا و یک آبشار که از بالای صخره سقوط میکند را تماشا کنید. این مکان خارج از شهر لواندا است و سفر به آنجا کمی طول خواهد کشید. توریست هایی که به این مکان آمده اند می گویند بهتر است قبل از غروب خورشید به Miradouro da Lua بروید تا بتوانید غروب خورشید را تماشا کنید.

 


 

۱۳٫ آبشار Ruacana

جاهای دیدنی انگولا

یکی از جاذبه های گردشگری که بسیار مشهور در آنگولا است، آبشار Ruacana است. آبشار در رودخانه کوننه روآکانا واقع شده است که همچنین در نزدیکی کشور نامیبیا قرار دارد. این آبشار بسیار مهم است زیرا بزرگترین آبشار در تمام آفریقا است. ارتفاع آن ۳۹۰ فوت یا ۱۲۰ متر است. اگر می خواهید این مقصد فوق العاده را ببینید، به کمک نیاز دارید. راهنمای تور باید با شما همراه باشد اگر مایل به دیدن رودخانه روآکانا باشید.

 


۱۲٫Serra da Leba

جاهای دیدنی انگولا

Serra da Leba دامنه کوهی شناخته شده در استان هویلا کشور آنگولا است. منظره ها از بالای کوه نفس گیراست و شما می توانید با استفاده از یک ماشین ۴ چرخ به طور کامل به بالای تپه برسید، اما Serra da Leba همچنین دارای گذرگاهی است که به عنوان یکی از خطرناک ترین جاده ها در سراسر جهان شناخته شده است . گذرگاه در بالاترین نقطه آن ۶،۰۵۳ فوت یا ۱،۸۴۵ متر بالاتر از سطح دریا است.به معنای واقعی کلمه هنگامی که شما به پایین نگاه کنید مردم را به مانند مورچه ها می ببینید! این یک راه دو طرفه بدون علائم راهنمایی است و این همه موضوع نیست ! جاده هم دارای شیب تندی به پایین است وشرایط را بسیار دشوار می کند ، اما اینجا مسیر و مقصدی برای ماجراجویان است.

 


 

۱۱٫ پارک ملی  Cangandala

جاهای دیدنی انگولا

 

پارک ملی کنگاندالا یکی از معروفترین پارک های ملی کشور آفریقایی آنگولا است. این پارک در استان مالان واقع شده است و در حقیقت کوچکترین پارک ملی در این کشور با مساحت ۶۰۰ کیلومتر مربع است . در طول استعمار پرتغال، پارک ملی در ۱۹۶۳ شکل گرفت و تاسیس شد. این پارک ملی هنوز در آن زمان نبود زیرا تنها در سال ۱۹۷۰ به رسمیت شناخته شده بود. هدف از تاسیس این پارک ملی حفظ  گونه ای از آنتلوپ های غول پیکر ( نوعی گاوسان با شاخ های بلند ) که در پارک زندگی می کند بوده است.

 


 

۱۰٫ پارک ملی Luiana

جاهای دیدنی انگولا

پارک ملی Luiana توسط وزارت هتل ها و گردشگری اداره می شود. دارای رتبه IV IUCN است . پارک در سال ۱۹۶۶ تاسیس شد و کمی بزرگتر از پارک Cagandala با ۸۴۰ کیلومتر مربع است. پارک دارای دسترسی راحتی است چونکه در شهر Cuando Cubango واقع شده است. اگر میخواهید فیل ها ، کرگدن و شیرها را در دسته های بزرگ ببینید این پارک محل مناسبی است.

 


 

۹٫ پارک ملی Bicauri

جاهای دیدنی انگولا

آفریقا بسیار غنی از جنگل ها و گونه های درختان و گیاهان است. شاید دلیلش این باشد که کشوری پر از پارک های ملی برای حفظ آنها است، زیرا گونه های حیوانی و گیاهی در کشورهای آفریقایی بسیار زیاد زندگی می کنند. با این وجود یکی دیگر از پارک های ملی که توسط توریست هایی مثل شما مورد بازدید قرار می گیرد پارک ملی Bicauri یکی از مکان های در دیدنی آنگولا است. این یک پارک مسطح با مساحت بسیار وسیع در حدود ۷،۹۰۰ کیلومتر مربع است. این منطقه به عنوان یک منطقه شکار ممنوع در سال ۱۹۳۸ تاسیس شد اما در سال ۱۹۶۴ به عنوان یک پارک ملی اعلام شد.

 


۸٫ پارک ملی Cameia

جاهای دیدنی انگولا

این پارک در ناحیه Moxico قرار دارد و هنگامی که در سال ۱۹۳۸ تاسیس شد، جز ذخایر حیات وحش قرار گرفت. مردم پستانداران بزرگ را مانند فیل ها و بوفالوها را در این محل شکار می کردند. و این باعث شد حیوانات مجبور به ترک Cameia و پیدا کردن پناهگاه در جایی دیگرباشند. پس از جنگ، این پارک شدیدا آسیب دیده و در حال حاضر به عنوان یک پارک ملی اصلاح شده است (از سال ۱۹۵۷)، و همه تلاش ها برای بازگرداندن جاذبه های جادویی طبیعی آن است.

 


 

۷٫ پارک ملی موپا

جاهای دیدنی انگولا

اگر شما به پارک ملی Mupa نروید ، سفر شما به آنگولا کامل نخواهد بود. پارک ملی Mupa در استان Cunene قرار دارد و شما در آن  avifauna را خواهید دید ، گونه ای از پرندهپگان که نیز به عنوان پرندگان دایناسوری شناخته می شوند. شیرها، پلنگ ها، سگ های وحشی نیز در پارک زندگی می کنند.

 


 

۶٫ موزه نیروهای مسلح

جاهای دیدنی انگولا

موزه نیروهای مسلح یا Museu das Forcas Armadas (به زبان پرتغالی) یک موزه در پایتخت آنگولا شهر Luanda است. پس از آزادسازی آنگولا از استعمارگران پرتغالی، این موزه در حدود ۱۹۷۵ ساخته شد. این موزه به خاطر استقلال آنگولا بود که طی مبارزه مداوم در سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۴ بدست آمده است . شما در موزه، وسایل نقلیه موتوری و وسایل مختلف انواع جنگ افزارها به عنوان بقایای جنگ ۱۳ ساله را مشاهده خواهید کرد. این یکی از مکانهای دیدنی آنگولا است.

 


 

۵٫ پارک ملی Iona

جاهای دیدنی انگولا

Parque Nacional do Iona بزرگترین پارک ملی در آنگولا است. این پارک ملی دارای مساحت ۱۵۲۰۰ کیلومتر مربع است. این پارک در نزدیکی شهر Lubango قرار دارد و در سال ۱۹۶۴ تأسیس شده است. امروزه این مجتمع توسط Ministeria do Ambiente اداره می شود.

 


 

۴٫ موزه ملی بردگی

جاهای دیدنی انگولا

موزه ملی برده داری یا موزه ملی da Escravatura در شهر لوآندا قرار دارد. این موزه در سال ۱۹۷۷ با تلاش موسسه ملی حراست فرهنگی تاسیس شد. هدف آنها تنها کشف نحوه برده داری در آنگولا بود و پس از آن پیشرفت کرد. در واقع، این یک تجربه دلهره آور است اما تاریخی است و اگر می خواهید بیشتر در مورد مردم آنگولا بدانید، این بهترین مکان برای رفتن است.

 


۳٫ آبشار Kalandula

جاهای دیدنی انگولا

در نزد مردم محلی به عنوان Duque de Braganca Falls شناخته شده است که در Kalandula of Malanje Province در آنگولا واقع شده است.ارتفاع آبشار ۳۴۴ فوت یا ۱۰۵ متر است. از لحاظ عرض نیز بسیار گسترده است ۱،۳۰۰ فوت یا حدود ۴۰۰ متر است. چشم انداز به سادگی شگفت انگیز است و از آنجایی که جز سه نقطه محبوب فهرست جاذبه های توریستی کشور قرار دارد، دولت مراکز بازدید کننده و تورها را به درستی و با خیال راحت به مقصد ارائه کرده است.

 


 

۲٫ پارک ملی Quicama

جاهای دیدنی انگولا

پارک ملی کوکاما یکی از زیباترین مکان ها برای دیدار در آنگولا است. تا به امروز، این تنها پارک ملی آنگولا است که ۳۶۵ روز در سال برای بازدید عمومی باز است. همه پارک های ملی دیگر در چند روز یا برای تورهای خصوصی باز هستند.

 


 

۱٫ قلعه سائو میگوئل

جاهای دیدنی انگولا

جاذبه اصلی توریستی در آنگولا، قلعه سائو میگوئل است. در یونسکو به عنوان Fortress S. Miguel ثبت شد و هنوز در فهرست پیشنهادی سایت های میراث جهانی قرار دارد.  به هر حال قلعه سنت Miguel قلعه ای است که توسط پرتغالی ها ایجاد شده . این مکان استثماری بسیار مهمی است که از قرن شانزدهم پیش از زمانی که برزیل ها علاقه مند به آنگولا بشوند وجود داشته، شما باید محل را ببینید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۷ / ۵٫ تعداد آرا: ۵۶

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ