برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
جاهای دیدنی الجزایر

جاهای دیدنی شگفت انگیز کشور الجزایر

در مورد سفر به الجزایر  چه تصمیمی دارید؟ شما هرگز از تصمیم سفر به این کشور پشیمان نخواهید شد زیرا لیست طویلی از مکان ها برای بازدید دارد. این لیست جاذبه ها می تواند حتی به ۱۰۰ گزینه برسد ، اما وبسایت برترین جاذبه ها کار را راحت کرده است و یک راهنمای سفر به کشور الجزایر با معرفی ۱۵ تا از بهترین مقاصد توریستی کشور الجزایر برای لذت بردن از یک تعطیلات به سبک سافاری آماده کرده است. قابل ذکر است که اَلجَزایر در شمال قاره آفریقا، میان مراکش و تونس واقع شده و پایتختش شهر الجزیره است. مردم الجزایر عرب و بربر هستند، و دین رسمی‌شان اسلام و مذهبشان سنی است.

 


۱۵٫ کوه های اطلس  Atlas

جاهای دیدنی الجزایر

یکی از مکان های دیدنی در الجزایر قاره آفریقا کوه های اطلس است. اطلس یکسری رشته کوه ها است که حداقل سه کشور الجزایر، مراکش و تونس را شامل می شود . بلندترین قله کوه اطلس Jebel Toubkal نام دارد که در مراکش واقع شده. این سلسله کوه ها تا ۲۵۰۰ کیلومتر یا ۱۶۰۰ مایل گسترش می یابند. بسیاری از گونه های گیاهی و حیوانی در معرض خطر در کوه های اطلس وجود دارد و این دلیل اصلی است که این محدوده کوه ها محافظت می شود.

 


 

۱۴٫ کوه های Hoggar

جاهای دیدنی الجزایر

علاوه بر اطلس، شما می توانید از کوه هوگگار دیدن کنید. برای کوهنوردان این یک تعطیلات فوق العاده است است زیرا کوه ها و صعود به کوه ها بهترین راه برای صرف تعطیلات هستند. بلندترین نقطه این کوه ها کوه تاهات است. ارتفاع آن ۹،۵۴۱ فوت یا ۲٫۹۰۸ متر است. این کوه ها به عنوان محل زندگی حیوان خطرناک به نام سگ شکار شده اند. بعضی از تالاب های شمال غربی آفریقا دارای تمساح اند .

 


 

۱۳٫ قلعه Beni Hammad

جاهای دیدنی الجزایر

فورت بنی هاممد، همچنین به عنوان Al Qal’a of Beni Hammad شناخته می شد، یک تأسیسات عربی بوده که در قرن ۱۱ ساخته شده است. این قلعه هنگامی که مرکز اصلی حکومت در زمان حکومت حامدین بوده ، پایتخت مسلمانان بوده است. این مکان دارای دسترسی راحتی است و در کوههای Hodna واقع شده است که ارتفاع آنها ۴،۶۵۲ فوت یا ۱،۴۱۸ متر است. بعدها در سال ۱۹۸۰ قلعه ای که در حال خراب شدن بود  توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شد. معیارهای سوم به این قلعه داده شده است.

 


 

۱۲٫ شهر مزاب

جاهای دیدنی الجزایر

M’zab، Mzab یا همچنین دره M’zab نامیده می شود و در واقع یک فلات غنی از سنگ های آهکی است که در الجزایر به یک محل زندگی و تجاری تبدیل شده است. این یکی از مکان هایی است که در الجزایر باید بازدید کنید .شهر M’zab توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده و این سازمان در سال ۱۹۸۲ با ضوابط دوم، سوم و پنجم، مکان را به عنوان دره مزاب در سال ۱۹۸۲ معرفی کرده است ، موقیعت خود شهر در کشور الجزایر مزاب در استان غردایه الجزایر است. این منطقه در ۶۰۰ کیلومتری جنوب شهر الجزیره واقع شده‌است.

 


 

۱۱٫ پارک ملی ال کلا

جاهای دیدنی الجزایر

پارک ملی El Kala یکی از پارک های ملی در الجزایر است و همچنین جاذبه گردشگری به ویژه برای گردشگران خارجی است. این پارک ملی از سازمان IUCN دارای رتبه ۲ است و در منطقه El Tarf واقع شده است. این پارک در سال با مساحت ۸۰۰ کیلومتر مربع تاسیس شده است. پارک ملی El Kala به دلیل داشتن دریاچه های بسیار مشهور است و یکی از آنها دریاچه طبیعی Tonga است. این پارک در حال حاضر زیستگاه طبیعی حیوانات مختلف است و منطقه ای حفاظت شده به شمار می آید .

 


 

۱۰٫ موزه آثار باستانی

جاهای دیدنی الجزایر

الجزایر به داشتن موزه های بسیار برای بازدید کنندگان در این کشور مشهور شده است، موزه آثار باستانی یک موزه هنری است که آثار بومی الجزایر و برخی از قطعات رمی را نمایش میدهد . این موزه در اواخر قرن نوزدهم برای دیدارهای عمومی باز شد و بسیاری از الجزایری های تحصیل کرده به این موضوع به عنوان “پوشش بهترین انتخاب هنر در الجزایر” اشاره می کنند. این موزه را جذاب، فوق العاده و جامع نامیده اند .

 


 

۹٫ مسجد بزرگ الجزایر

جاهای دیدنی الجزایر

الجزایر مدت هاست تحت تاثیر مسلمانان قرار دارد و شاهد آن ساختار اسلامی است که در شهرهای الجزایر باقی مانده است. این ساختارها در حال حاضر بخشی از جاذبه های گردشگری کشور و نشانه های قابل توجه است. یکی از آن آثار اسلامی که هنوز در الجزایر در حال فعالیت است، مسجد بزرگ الجزایر است. این یکی از مکان هایی است که در الجزایر دیده میشود حتی اگر شما غیر اسلام دینی داشته باشید .

 


 

۸٫ موزه هنر مدرن الجزایر

جاهای دیدنی الجزایر

موزه هنر مدرن الجزیره یا به اختصار MaMa موزه دیگری است که در Larbi Ben M’hidi واقع شده است. این موزه هنر مدرن در سال ۲۰۰۷ تأسیس شد و مسئول فعلی آن Mohamed Djehiche است. او متخصص تاریخ هنر است. سازه ای که موزه در آن قرار دارد  یک ساختمان قدیمی با قدمت اواخر قرن بیستم است که در زمانی مرکز خریدی بوده است.

 


 

۷٫ Saint Augustin Basilica

جاهای دیدنی الجزایر

کلیسای سنت آگوستین یا کلیسای سنت آگوستین یکی از کلیساهای کاتولیک رومی واقع در Annaba الجزایر است. این مکان تقریبا ۱۱۷ سال قدمت دارد.

 


 

۶٫ موزه ملی هنرهای زیبای الجزایر

جاهای دیدنی الجزایر

الجزایری ها همچنین آن را Musee National des Beaux-Arts می نامند . این موزه در خیابان Mohamed Belouizdad واقع شده است. مجموعه هنری درون موزه شامل آثاری از مجسمه سازان، نقاشان و هنرمندان الجزایری است. یکی از مشهورترین هنرمندانی که آثارشان در موزه نمایش داده می شود، محمد راسیم است که آثار هنری مینیاتوری او نمایش داده می شود. فضای بیرون موزه نیز زیبا است.

 


 

۵٫ Jardin d’Essai du Hamma

جاهای دیدنی الجزایر

به معنای باغ گیاه شناسی هاما است. این باغ گیاه شناسی نیز در خیابان Mohamed Belouizdad در شهر الجزیره، پایتخت الجزایر واقع شده است. باغ یکی از مکان های دیدنی در الجزایر است و حدود ۵۸ هکتار مساحت دارد. این باغ برای بازدید عمومی در سال ۱۸۳۲ باز شد اما بعضی اوقات در سال ۲۰۰۱، باغ بسته شد. پس از ۸ سال، درهای خود را دوباره باز کرد و گونه های جدیدی از گیاهان در آن به نمایش گذاشته شد. تا به امروز ۱۲۰۰ گونه گیاهی در Jardin d’Essai du Hamma وجود دارد.

 


 

۴٫ مسجد Ketchaoua

جاهای دیدنی الجزایر

این مسجد جاذبه گردشگری و همچنین محل عبادت در الجزایر است. این مسجد در الجزیره، پایتخت الجزایر است و در سال ۱۶۱۲ تأسیس شده است. این مسجد دارای دو مناره است . این ساختمان واقعا قدیمی است و به دلیل قدمت آن، ساختار شروع به تخریب کرده است. اداره میراث الجزایر تعمیرات مورد نیاز را آغاز کرده و بخش هایی از مسجد نیز زیباتر است.

 


 

۳٫ یادبود کشته شدگان شهر الجزیره

جاهای دیدنی الجزایر

یکی از سه جاذبه توریستی در الجزایر، یادبود جانباختگان است. این یک نقطه عطف قابل توجه است، زیرا کل مکان یک مقصد تاریخی است. این ساختار یادآور آنچه که سالها پیش در جنگ الجزایری برای استقلال اتفاق افتاده است. ساخت و ساز در سال های ۱۹۸۲ پس از نه ماه کار تکمیل شد. افتتاح این یادبود نمادین بود، زیرا در ۲۰ سالگی استقلال الجزایر انجام شد.

 


 

۲٫ موزه ملی پیش از تاریخ و ملیت باردو    Bardo National Museum of Prehistory and Ethnography

جاهای دیدنی الجزایر

دومین مکان بازدید شده در الجزایر، موزه ملی پیش از تاریخ و ملیت باردو است. این جاذبه توریستی و موزه ملی در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد و در پایتخت الجزایر – الجزیره قرار دارد. موزه ملی پیش از تاریخ و قوم شناسی باردو در حال تغییر به موزه ملی آثار باستانی است. بنابراین شما می توانید هر دو موزه را در یک بعد از ظهر دیدار کنید.

 


 

۱٫Notre Dame d’Afrique

جاهای دیدنی الجزایر

Notre Dame d’Afrique ( کلیسای نوتر دام آفریقا ) معروف ترین جاذبه توریستی در کشور الجزایر است که معمولا توسط مسیحیان به عنوان بانوی ما از آفریقا  Our Lady of Africa نامیده می شود. این مکان یک کلیسای کاتولیک رومی است و در سال ۱۸۵۸ توسط Charles Lavigerie تاسیس شد. یکی از ویژگی های Basilica، شیشه ای رنگی است که در قرن نوزدهم ایجاد شده است.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۲ / ۵٫ تعداد آرا: ۶۹

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

ADS