با ادامه مطلب معرفی 10 حیوان در حال انقراض زیبا با سایت برترین جاذبه ها همراه باشید. ابتدای لیست حیوانات در حال انقراض را از اینجا مطالعه نمایید .


5 . لمور

Lemur یک گونه منحصر به فرد از پستانداران است که تنها در جزیره ماداگاسکار پیدا شده است. تقریبا 101 گونه مختلف از لومورها در آنجا زندگی می کنند. اما مطالعات نشان داده اند که 90٪ از لیمورها در خطر انقراض هستند. این وضعیت ناشی از ویرانی زیستگاه و شکار بوده است.

 


4 . خرس قطبی

خرس قطبی یکی از موجودات با شکوه موجود در منطقه قطب شمال است. 8 تا 9 پا ارتفاع و وزن آن تا 800 کیلوگرم، خرس قطبی لایه ضخیم چربی در بدن دارد و پوشش و موی آن برای زنده ماندن در شرایط شدید منطقه قطبی است .این خرس های غول پیکر بیشترین زمان خود را در صفحات یخی منطقه قطب شمال صرف می کنند. به همین دلیل آنها به عنوان یک پستاندار دریایی طبقه بندی می شوند. در حال حاضر آنها با تهدید قابل توجهی مواجه اند ، تغییرات آب و هوایی، که موجب از دست دادن صفحات یخ در منطقه قطب شمال شده است در نتیجه زندگی خرس های قطبی در معرض خطر است.

 


3. پاندای قرمز

پاندای قرمز یک حیوان زیبا است که در جنگل های مرتفع دامنه هیمالیا زندگی می کند. آنها زیبا و دمدمی مزاج ، بلند و قهوه ای مایل به قرمز هستند. امروزه فقط یک جمعیت کوچک از پانداهای قرمز در محدوده هیمالیا (کمتر از 10000) باقی مانده است. از دست دادن زیستگاه طبیعی و شکار، علت اصلی تهدید pandas قرمز است پانداهای قرمز  تنها 4 تا 6.2 کیلوگرم وزن دارند. . این موجودات روز را به خواب در شاخه های درخت می گذرانند و در شب تنها فعال می شوند.

 


2. ببر سیبری

ببر بزرگترین گونه گربه ها است که زنده است. از 9 زیر گونه ببرها، سه گروه منقرض شدند. تمام شش گونه ببر باقی مانده نیز در معرض خطر هستند. در میان این گونه ها، بزرگترین ببر سیبری Amur tiger است. آنها به طور عمده در مناطق کوهستانی شرق روسیه یافت می شوند. فقط کمتر از 550 ببر سیبری در حیات وحش باقی مانده است. در دهه 1940، ببرهای سیبری تقریبا با جمعیت 40 ساله منقرض شدند. از بین رفتن زیستگاه ها و شکارچیان، تهدید اصلی برای ببرهای سیبری است. خوشبختانه، برنامه های حفاظت شده توانسته است جمعیت ببرهای سیبری را بیش از 500 عدد افزایش دهد.

 


1. پلنگ برفی

پلنگ برفی یک گربه بسیار زیبا است که در کوه های خیلی مرتفع آسیای میانه، مخصوصا در هیمالیا، یافت می شود . این حیوانات با شکوه برای زیبایی و توانایی خود در آب و هوای خشن هیمالیا تحسین شده اند . در واقع، پلنگ برفی از شرایط سخت در هیمالیا خسته نمیشود، بلکه تغییرات آب و هوایی است که منجر به از دست رفتن زیستگاه این گونه های دیدنی میشود. امروزه کمتر از 7000 پلنگ برفی در جهان باقی مانده است. برای تحمل آب و هوای خشن هیمالیا، پلنگ برفی دارای پوشش خاکستری ضخیم است که به آنها کمک می کند تا حتی در فضای خیلی سرد باقی بمانند. پاهای آنها به اندازه کافی قدرتمند است تا فاصله 50 فوت را در یک جهش طی کند و همین امر کمک می کند تا آنها حرکت آسان بین مناطق کوهستانی سنگی داشته باشند .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 109

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!