برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
حیوانات در حال انقراض

حیوانات در حال انقراض

با ادامه مطلب معرفی ۱۰ حیوان در حال انقراض زیبا با سایت برترین جاذبه ها همراه باشید


۵ . لمور

لمور

Lemur یک گونه منحصر به فرد از پستانداران است که تنها در جزیره ماداگاسکار پیدا شده است. تقریبا ۱۰۱ گونه مختلف از لومورها در آنجا زندگی می کنند. اما مطالعات نشان داده اند که ۹۰٪ از لیمورها در خطر انقراض هستند. این وضعیت ناشی از ویرانی زیستگاه و شکار بوده است.

 


۴ . خرس قطبی

خرس قطبی

خرس قطبی یکی از موجودات با شکوه موجود در منطقه قطب شمال است. ۸ تا ۹ پا ارتفاع و وزن آن تا ۸۰۰ کیلوگرم، خرس قطبی لایه ضخیم چربی در بدن دارد و پوشش و موی آن برای زنده ماندن در شرایط شدید منطقه قطبی است .این خرس های غول پیکر بیشترین زمان خود را در صفحات یخی منطقه قطب شمال صرف می کنند. به همین دلیل آنها به عنوان یک پستاندار دریایی طبقه بندی می شوند. در حال حاضر آنها با تهدید قابل توجهی مواجه اند ، تغییرات آب و هوایی، که موجب از دست دادن صفحات یخ در منطقه قطب شمال شده است در نتیجه زندگی خرس های قطبی در معرض خطر است.

 


۳٫ پاندای قرمز

زیبا ترین حیوانات در معرض خطر

پاندای قرمز یک حیوان زیبا است که در جنگل های مرتفع دامنه هیمالیا زندگی می کند. آنها زیبا و دمدمی مزاج ، بلند و قهوه ای مایل به قرمز هستند. امروزه فقط یک جمعیت کوچک از پانداهای قرمز در محدوده هیمالیا (کمتر از ۱۰۰۰۰) باقی مانده است. از دست دادن زیستگاه طبیعی و شکار، علت اصلی تهدید pandas قرمز است پانداهای قرمز  تنها ۴ تا ۶٫۲ کیلوگرم وزن دارند. . این موجودات روز را به خواب در شاخه های درخت می گذرانند و در شب تنها فعال می شوند.

 


۲٫ ببر سیبری

ببر سیبری

ببر بزرگترین گونه گربه ها است که زنده است. از ۹ زیر گونه ببرها، سه گروه منقرض شدند. تمام شش گونه ببر باقی مانده نیز در معرض خطر هستند. در میان این گونه ها، بزرگترین ببر سیبری Amur tiger است. آنها به طور عمده در مناطق کوهستانی شرق روسیه یافت می شوند. فقط کمتر از ۵۵۰ ببر سیبری در حیات وحش باقی مانده است. در دهه ۱۹۴۰، ببرهای سیبری تقریبا با جمعیت ۴۰ ساله منقرض شدند. از بین رفتن زیستگاه ها و شکارچیان، تهدید اصلی برای ببرهای سیبری است. خوشبختانه، برنامه های حفاظت شده توانسته است جمعیت ببرهای سیبری را بیش از ۵۰۰ عدد افزایش دهد.

 


۱٫ پلنگ برفی

پلنگ برفی

پلنگ برفی یک گربه بسیار زیبا است که در کوه های خیلی مرتفع آسیای میانه، مخصوصا در هیمالیا، یافت می شود . این حیوانات با شکوه برای زیبایی و توانایی خود در آب و هوای خشن هیمالیا تحسین شده اند . در واقع، پلنگ برفی از شرایط سخت در هیمالیا خسته نمیشود، بلکه تغییرات آب و هوایی است که منجر به از دست رفتن زیستگاه این گونه های دیدنی میشود. امروزه کمتر از ۷۰۰۰ پلنگ برفی در جهان باقی مانده است. برای تحمل آب و هوای خشن هیمالیا، پلنگ برفی دارای پوشش خاکستری ضخیم است که به آنها کمک می کند تا حتی در فضای خیلی سرد باقی بمانند. پاهای آنها به اندازه کافی قدرتمند است تا فاصله ۵۰ فوت را در یک جهش طی کند و همین امر کمک می کند تا آنها حرکت آسان بین مناطق کوهستانی سنگی داشته باشند .

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۷ / ۵٫ تعداد آرا: ۱۰۰

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

ADS