در بین حیوانات برخی از گونه ها حتی سریع تر از بسیاری از اتومبیل ها هستند. در میان این جانداران سرعت های بالا توسط پرندگان انجام می شود که در مقاله ای جداگانه به لیست 10 تایی جانداران روی کره زمین که بیشترین سرعت را دارند خواهیم پرداخت. اما در گروه حیوانات زمینی نیز برخی از گونه ها گویی برای سرعت آفریده شده اند. وبسایت برترین جاذبه ها  لیستی از 10 تا از سریع ترین حیوانات زمین در جهان را ارائه کرده است.

 


 

10 . کانگورو – 70 کیلومتر در ساعت

به جای پیاده روی یا راه رفتن کانگوروها، برای رفتن از یک مکان به مکان دیگر آنها می توانند با یک جهش 9 متری این فاصله را طی کنند. دو پا قوی آنها انرژی را برای چنین جهش باور نکردنی تامین می کند. پاهای طولانی و عضلانی یک کانگورو نیز با ارائه تعادل مناسب نقش مهمی ایفا می کند.

در یک شرایط معمولی یک کانگورو با سرعت 15 تا 25 مایل در ساعت حرکت می کنددر این محدوده، آنها می توانند انرژی را ذخیره کنند و می توانند مسافت های طولانی را بدوند. اما در صورت نیاز و خطر ، برای یک فاصله کوتاه آنها می توانند به سرعت 70/8 کیلومتر در ساعت برسند .

 


 

9 . سگ وحشی آفریقایی – 70 کیلومتر در ساعت

https://cdn3.themysteriousworld.com/wp-content/uploads/2017/11/african-wilddog.webp

بومی آفریقا، سگ وحشی آفریقایی یکی از پستانداران در معرض خطر در جهان است. این حیوان فوق العاده اجتماعی در گله های بزرگ زندگی می کند که می تواند تا 40 عضو داشته باشد. سگ های وحشی آفریقایی شکارچیانی فرصت طلب هستند . در حالی که سرعت تعقیب و گریز آنها مزیت قابل توجهی برای آنها در شکار محسوب میشود. این سگهای وحشی قادرند تا سرعت 70/8 کیلومتر در ساعت بدوند .

8. خرگوش کالیفرنیایی -72 کیلومتر در ساعت

با وجود نام Jackrabbit اما این نام متعلق به یک خرگوش است که ظاهرش بزرگتر از یک خرگوش است. همچنین دارای گوش های بلندتر و پا های طولانی تر نسبت به یک خرگوش است. این پاهای عقب طولانی قدرتمند آنها را در جهش و در حال دویدن استثنایی می کند. در یک جهش، یک Jackrabbit می تواند فاصله 3 متر را بپرد .همچنین، آنها می توانند با سرعت بالای 72/4 کیلومتر در ساعت در حالی که توسط یک شکارچی تعقیب می شوند بدوند. به غیر از این سرعت باور نکردنی، jackrabbits همچنین به شیوه ای زنجیری حرکت می کنند تا از شکارچیان فرار کند.

 


 

7. گری هوند ( نوعی نژاد سگ ) – 74 کیلومتر در ساعت

Greyhound سریعترین نژاد سگ در جهان است. این سگ باریک بدن می تواند به سرعت 74 کیلومتر در ساعت دست یابد. این یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ است و برای ورزش ها پرورش داده شده است. وزن نر بین 22 و 38 کیلوگرم است. این بدن باریک و طولانی و پا های محکم اجازه می دهد که گری بتواند چنین سرعت فوق العاده ای به دست آورد. علاوه بر همه اینها Greyhound آرام، ملایم و مهربان هستند.

 


6 . شیر – 80 کیلومتر در ساعت

شیر یک حیوان بسیار اجتماعی است که در گروه ها و گله ها زندگی می کند. گله شیرها می تواند شامل 15 تا 40 عضو باشد. آنها همچنین گروهی شکار می کنند که میزان موفقیت را افزایش می دهد. در طول تعقیب و گریز ، شیر می تواند به حداکثر سرعت 80/4 کیلومتر در ساعت دست یابد. اما آنها فقط می توانند این سرعت را برای فاصله ای کوتاه نگه دارند .


5. سیاه کل  – 80 کیلومتر در ساعت

Blackbuck از تیره گاوان می باشد. آنها در مزارع  و جنگلهای شبه قاره هند ساکن هستند. blackbucks نر دارای شاخ های بلند جذاب است. گرگ ها، یوزپلنگ ها و شغال ها شکارچیان اولیه blackbucks هستند. همانطور که می توانید حدس بزنید، سرعت اسلحه اصلی این پستانداران برای فرار از شکارچیان است. آنها قادرند به سرعت بالای 80/4 کیلومتر در ساعت برسند .

 


 

4. کل یالدار آبی‌رنگ -80 کیلومتر در ساعت

Wildebeest آبی یکی از بزرگترین گاوسانان جنگلهای باز آفریقا است. این پستاندار برای مهاجرت فوق العاده اش در طول فصل خشک شناخته شده است. علاوه بر این واقعیت، آنها نیز برای سرعت خود مشهور هستند. در حقیقت، سرعت برای  این حیوانات اهلی بسیار حیاتی است زیرا آنها شکارچیانی مانند یوزپلنگ، پلنگ و شیرها دارند . در طول فرار این پستاندار سریع می تواند به سرعت 80/4 کیلومتر در ساعت برسد.

 


 

3. غزال جهنده – 88 کیلومتر در ساعت

Springbok ساکن در مناطق خشک ساحلی جنوب غربی آفریقااست، یک غزال متوسط ​​و جذاب است.”Pronking” جذاب ترین چیز در مورد Springboks است. این رفتار غیرمعمول باعث ویژگی جهش های متعدد در هوا را دارند. چنین جهش هایی تا ارتفاع 2 متر اندازه گیری شده است .

Springboks نیز در میان لیست سریع ترین حیوانات زمینی در جهان است. هنگامی که شکارچیان نزدیک این حیوانات می شوند آنها سریع می توانند با سرعت 88.5 کیلومتر در ساعت فرار کنند.

 


2. شاخ‌چنگالی -88 کیلومتر در ساعت

این گیاه خوار سریع آمریکای شمالی می تواند سرعت شگفت انگیز 88/5 کیلومتر در ساعت را در طی یک دوره به دست آورد. این سرعت از شکارچیان آن بیشتر است. در زیستگاه آنها کایوت ( کایوتی پستانداری از راستهٔ گوشت‌خواران، ردهٔ سگ‌سانان است ) شکارچی اصلی آنهاست. بالاترین سرعت کایوت 67/5 کیلومتر در ساعت است. بنابراين پستانداران بسيار سريعتر از شکارچیان آنها هستند.

به استثنای این سرعت قابل ملاحظه،شاخ‌چنگالی برای استقامتش نیز شناخته می شود. آنها می توانند سرعت خود را بین 30 تا 35 مایل در ساعت حفظ کنند. این یک توانایی غیر معمول در بین حیوانات پستاندار است .

1 . یوزپلنگ – 120 کیلومتر در ساعت

یوزپلنگ سرگروه سریع ترین حیوان زمینی در جهان است. در طی یک تعقیب، این شکارچی قدرتمند یک سرعت نفس گیر120/7 کیلومتر در ساعت را می تواند تجربه کند . بدن بلند و کشیده، سر کوچک و پاهای بلند و قدرتمند برای این سرعت بالا آفریده شده است. شگفت آورتر این موضوع است که شتاب گرفتن برای این سرعت  فقط 3 ثانیه است و در این زمان می تواند از 0 به 96/5 کیلومتر در ساعت برسد.

با این حال، یوزپلنگ می تواند این سرعت شگفت انگیز را برای فاصله های طولانی حفظ کند. این سرعت را در محدوده کوتاهی به دست می آورد. در طی شکار، یک یوزپلنگ نیز به دنبال زمان مناسب برای حمله است که این موضوع امری ضروری برای این شکارچی است.

حتما مقاله بعدی سایت برترین جاذبه ها را با موضوع سریع ترین جانداران کره زمین را از دست ندهید در آنجا جانداری را معرفی خواهیم کرد که سرعتش به 389 کیلومتر در ساعت می رسد ، سرعتی بسیار شگفت انگیز !!!

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 84

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!