برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
طوطی سخنگو

پرطرفدارترین پرندگان سخنگو در دنیا

واکنش شما هنگامی که یک پرنده خانگی نازنازی صدای ما را تقلید می کند چیست؟درست مثل یک سخنرانی ، تعدادی از گونه های طوطی مانند طوطی خاکستری افریقایی، budgerigar، yellow-naped  برای بهترین درک و یادگیری زبان بومی شناخته شده اند. وبسایت برترین جاذبه ها لیستی از ۱۰ تا از پرطرفدارترین پرندگان سخنگو در جهان را آماده کرده است با ما همراه باشید با معرفی این ۱۰ تا پرنده.

 


 

۱۰٫ طوطی آمازون پیشانی آبی

آمازون جلو آبی

آمازون پیشانی آبی یک پرنده خانگی محبوب است و بومی آمریکای جنوبی است. این طوطی زیبا به نام نشانه آبی مشخص روی سر نیز نامیده می شود. برای بهبود توانایی صحبت کردن باید وقت کافی با Blue-Fronted Amazon صرف کنید.

آمازون پیشانی آبی تمایل به قرار گرفتن فقط در کنار یک نفر را دارد . آنها فقط صدای انسان را شبیه سازی می کنند، اگر به خوبی آموزش داده شوند، می توانند ساعت ها صحبت کنند. آمازون پیشانی آّبی برای آهنگ دلنوازش نیز شناخته شده است.

 


 

۹ . آمازون تاج زرد

آمازون تاج زرد

طوطی های Yellow-crowned Amazon در جنگل های بارانی جنوب و شمال امریکا یافت می شوند. آنها یکی از سخنرانان عالی از خانواده طوطی آمازون هستند. برخی از طوطی ها از این گونه ها پرحرف هستند و بعضی دیگر هرگز صحبت نمی کنند.

توانایی صحبت تنها به عوامل مختلفی نظیر محیطی که آنها زندگی می کنند و فرکانس تعامل با انسان بستگی دارد. چیز دیگری که برای آمازون تاج زرد شناخته شده است، صدای بلند آنهاست. آنها همچنین عمر طولانی دارند، بیش از ۶۰ سال ..!

 


 

۸. طوطی‌ کاکُلی یا کاکاتو

کوکتو

Cockatoo پرنده ای اجتماعی و بسیار توانمند در صحبت کردن و در واقع جز بهترین سخنگو ها هستند. کاکاتوها می توانند طیف گسترده ای از صداها را تقلید کنند. اما توانایی صحبت کردن آنها به طور کامل بستگی به کیفیت آموزش دارد. گونه های مختلف کاوکاتو در جهان وجود دارد. در میان آنها گونه های rose-breasted cockatoo و yellow crested cockatoo و long-billed cockatoo سخنگویان بهتری هستند.

طوطی‌ کاکُلی به مراقبت ویژه ی صاحب خود نیاز دارد تا زبان را یاد بگیرد. آنها تمایل به کپی کردن کلمات دارند که توسط صاحبانشان مرتبا تکرار می شوند. طوطی‌ کاکُلی به راحتی می تواند کلمات را با عادت های خود تقلید کند. اما تغییر در تن صدا قطعا مشکلی در یادگیری ایجاد خواهد کرد. آنها هر کلمه را به راحتی یاد نمی گیرند، بلکه با روش درست از طریق آموزش مناسب کلمات را تقلید خواهند کرد.

 


 

۷ . مینای گوشواره‌ای

تپه مینا

Hill Myna یکی از بهترین پرندگان سخنگو در سراسر جنوب شرقی آسیا می باشد.آنها به خاطر توانایی خود برای تقلید صدای انسان با لحن دقیق شناخته شده اند. مینای گوشواره‌ای همچنین گستره وسیعی از سوت ها و صداها را تقلید می کند.

مینا های بزرگ هندی ومیناهای معمولی، دو گونه اصلی مینا می باشند. این دو گونه بیشتر قدرت صحبت کردن نسبت به دیگر میناها را دارند. آنها می توانند سخنرانی های انسان را تقریبا با همان لحن و کیفیت تقلید کنند. برخی از گونه های دیگر میناها مانند مینا های جنوبی نیز توانایی صحبت کردن دارند اما آنها هرگز به اندازه میناهای بزرگ هند و یا مینا های معمولی شگفت انگیز نیستند .

 


 

۶٫ طوطی کواکر

پاراگراف راهب

این شاهزاده خانم همچنین به عنوان طوطی فرنگی نیز شناخته شده است که عموما در سراسر اروپا، آمریکای جنوبی و شمالی یافت می شود. مانند دیگر پرندگان صحبت می کند، monk parakeets همچنین نیاز به مراقبت و آموزش مناسب برای تقلید صدای انسان دارند. طوطی کواکر برای یادگیری و تقلید کلمات باید آنها را بارها از مربی خود بشوند .طوطی کواکر پرنده ای اجتماعی است و صداهای دیگر را که از محیط اطرافشان می شنوند تقلید می کنند.

 


 

۵٫ طوطی حلقه هندی

پاراگراف حلقه هند

Indian Ring Parakeet یکی از پرندگان پر سر و صدا و پرحرف در گونه های طوطی است. آنها می توانند بین ۲۰۰-۲۵۰ کلمه یاد بگیرند. توانایی آنها در تقلید صدای انسان نیز بین طوطی ها متفاوت است. این بستگی به فرکانس تعامل آنها با مربی خود است .

طوطی های حلقه دار هندی معمولا سعی می کنند صدای انسانی را از اطراف کپی کنند. آنها همچنین می توانند با شنیدن موسیقی، کلمات را درک کنند. 

 


 

۴٫ طوطی Eclectus

 

پاراگراف electus

طوطی اکلکتوس بومی جزایر جدید گینه است این طوطی برای وضوح آنها در گفتار و واژگان شناخته شده اند. طوطی Eclectus می تواند بسیاری از کلمات را از اطراف  کپی کند و آنها را با کیفیت بالا تقلید کند. برخی از طوطی ها حتی می توانند یک ترانه کامل را یاد بگیرند و بخوانند.

طوطی Eclectus می تواند هم سخنان انسانی و هم دیگر صداهای جذاب را از محیط اطراف تقلید کند. به همین ترتیب، طوطی Eclectus حتی می تواند صاحبان خود را فریب دهد. آنها کلماتی را که در شرایط درست یاد گرفته اند تکرار می کنند. هر دو طوطی eclectus ماده و نر صدای جذاب و ملودیکی دارند.

 


 

۳٫ طوطی زرد آمازون

آمازون نازک زرد

Yellow-naped Amazon یکی دیگر از گونه های با استعداد خانواده طوطی آمازون در صحبت کردن است. این گونه برای گفتگو با انسان شناخته شده است. Yellow-naped Amazon دارای قدرت کپی گسترده ای از کلمات و تقلید آنها در کیفیت عالی هست.

آمازونهای زرد آلویی شروع به صحبت کردن از سنین جوانی می کنند. آنها بیشتر کلمات و عبارات صاحبانشان را یاد می گیرند. آمازونهای زرد رنگ تنها با یک انسان ارتباط دارند. بنابراین، تعامل بین مالک و پرنده خانگی مهمترین عامل است که توانایی صحبت کردن این طوطی را مشخص می کند. آمازون های Yello-naped نیز در تکرار آهنگ هایی که از اطرافشان می شنوند، خوب هستند.

 


 

۲٫ مرغ عشق

توت فرنگی

مرغ عشق معمولا یک پرنده ای هوشمند در صحبت کردن است و بومی استرالیا است. این پرنده اجتماعی هوشمند می تواند واژگان برجسته ای ایجاد کند. با تعجب  Budgerigar همچنین یک رکورد گینس را در سال ۱۹۹۵ ثبت کرد. این spcies باور نکردنی یک واژگان از ۱۷۲۸ کلمه را توسعه داده است.  همه پرندگان این گونه چنین پتانسیل زیادی ندارند. اما برخی از گونه ها می توانند ۳۰۰ تا ۵۰۰ کلمه و جمله را یاد بگیرند.

Budgerigars تمایل به تقلید از کلمات بارها و بارها توسط صاحب خود استفاده می شود را دارند. زمانی که دو یا چند Budgerigars با هم باشند آنها هرگز به صاحب خود گوش نمی دهند. ماده و نر مرغ عشق مهارت تقلید سخنرانی انسانی را دارند. اما پرندگان نر به نظر می رسد در صحبت کردن با کلمات بیشتری در لحن مناسب از ماده ها بهتر هستند.


۱ . طوطی آفریقایی خاکستری

پرطرفدارترین پرندگان صحبت کردن

طوطی خاکستری آفریقایی به عنوان هوشمندترین طوطی سخنگو در جهان محسوب می شود. African Grey Parrot بومی جنگل های بارانی غرب و مرکزی آفریقا است. طوطی های خاکستری آفریقایی برای درک بهتر و تقلید از گفتار انسانی شناخته شده اند. مانند دیگر پرندگان صحبت می کنند اما طوطی های خاکستری تمایل دارند فقط با یک نفر مربی متصل شوند.

رابطه با صاحب مهم ترین عامل است که توانایی صحبت کردن طوطی خاکستری آفریقایی را شکل می دهد. طوطی خاکستری آفریقایی در حین آموزش  توانایی صحبت کردن خود را بسیار سریع تر بهبود می بخشد.آنها همچنین انواع مختلفی از صداها را از اطراف خود می آموزند. طوطی های خاکستری آفریقایی به اندازه کافی هوشمند هستند تا تقلید صداهای مختلف را برای فریب شکارچیان خود درآورند .

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۳ / ۵٫ تعداد آرا: ۹۳

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

ADS