برای یک مادر هیچ چیز ارزشمندتر از فرزندش در دنیا نیست. شما می توانید دلایل بی شماری برای آن پیدا کنید. اما نقطه شروع این رابطه جادویی، دوره حاملگی است. از آنجا که در انسانها این دوره خیلی طول می کشد ( معمولا 40 هفته یا 9 ماه ) این یک دلیل محکم است. آیا اینجور نیست؟ اما آیا می دانید برخی از حیوانات دوره بارداری طولانی تری  نسبت به انسان دارند. وبسایت برترین جاذبه ها لیستی از حیواناتی با طولانی ترین دوره حاملگی را آماده کرده است .

 


10 . گورخر – 10 تا 12 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

سه گونه مختلف گورخر در جهان وجود دارد: گورخر ساده، گورخر کوهی و گورخر گریوی ( grevy ) . بر اساس نوع گونه، دوره حاملگی می تواند متفاوت باشد. این دوره می تواند از 10 تا 12 ماه باشد. یک گورخر کوچولو بلافاصله پس از تولد می تواند ایستاده و راه برود. در سن سه سالگی بالغ می شود. تا آن زمان، گورخر جوان تحت حفاظت مادر زندگی می کند.


9 . گاو دریایی – 12 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

Manatee پستاندار دریایی که همچنین به عنوان گاو دریایی شناخته شده است. دوره حاملگی آنها می تواند حدود 12 ماه طول بکشد. معمولا، تنها یک بچه را به دنیا می آورد و در زیر آب زایمان می کنند. گاوهای دریایی بزرگسال هر 3 تا 5 دقیقه به سطح آب می آیند تا نفس بکشند. بنابراین، هنگامی که یک نوزاد متولد می شود، مادر باید آن را به سطح آب بیاورد تا نفس بکشد. به طرز شگفت آوری، نوزاد این حیوان میتواند ظرف یک ساعت پس از تولد شنا کند. گاودریایی‌ تنها پستانداران دریایی هستند که کاملاً آبزی و گیاه‌خوارند و تقریباً تمام آنها بدون مو و اندام حرکتی عقبی‌اند.


8 . الاغ ( خر ) – 11 تا 15 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

در هنگام تولد، کره خر  8 تا 13.5 کیلوگرم وزن دارد و کره خر در سن دو سالگی به بلوغ می رسد .

 


 

7 . زرافه – 13 تا 15 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

زرافه بلندترین و یکی از بزرگترین حیوانات زنده در زمین است. دوره حاملگی زرافه ها به اندازه قد آنها نیز جذاب است. از آنجا که این دوره می تواند 13 تا 15 ماه طول بکشد. به طور شگفت انگیز، زرافه ماده در حالت ایستادن بچه اش را به دنیا می آورد. هنگام تولد زرافه کوچک قدش به 6 فوت میرسد. بچه زرافه همچنین می تواند پس از چند ساعت پس از تولد بیاستد .

 


 

6 . شتر – 13 تا 15 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

سازگاری چیزی است که شتر برای آن مشهور شده است. اما این حیوان شگفت انگیز برای یک چیز دیگر نیز قابل احترام است – حمل نوزاد خود به مدت طولانی 13 تا 15 ماه. دوره بارداری می تواند بر اساس گونه های شتر متفاوت باشد. دو نوع شتر در جهان وجود دارد – شتر دو کاهانه و شتر تک کوهانه. دوره حاملگی این گونه ها به ترتیب 13 و 15 ماه است. در هنگام تولد، بچه شتر می تواند حدود 40 کیلوگرم وزن داشته باشد و نیز نیم ساعت بعد از تولد ایستاده و شروع به راه رفتن می کند .

 


5. گراز دریایی – 15 تا 16 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

این حیوان شگفت انگیز یک پستاندار دریایی است که عمدتا در دایره قطب شمال یافت می شود . همراه با عجایب و انطباق های باور نکردنی با محیط زندگی اش . درست بعد از تولد، بچه گراز دریایی می تواند شنا کند و وزن آن بین 45 تا 75 کیلوگرم باشد.  تا زمان بلوغ (در سن 3 سالگی) بچه گراز دریایی تحت حفاظت مادر زندگی می کند. این حیوان به سادگی از عاجهای بزرگ، سبیل‌های بلند و بدن بزرگش شناخته می‌شود.

 


4 . کرگدن  – 15 تا 16 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

کرگردن حیوانی است که به خاطر شاخ ها یش شناخته شده است، پنج نوع مختلف کرگدن در جهان وجود دارد : سفید، سیاه ، Sumatran، Javan و یک نوع کرگدن بزرگ شاخدار. این پستانداران باور نکردنی بزرگ 15 تا 16 ماه دوره بارداری یشان طول می کشد.. در میان پنج گونه، کرگدن سفید ( تصویر فوق )  دارای طولانی ترین دوره حاملگی است و می تواند بیش از 16 ماه یا بیشتر طول بکشد. در هنگام تولد، بچه کرگدن بین 40 تا 65 کیلوگرم وزن دارد.

 


3 . نهنگ – 12 تا 16 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

نهنگ ها ، بزرگترین موجودات زنده روی زمین نیز یکی از طولانی ترین دوره های حاملگی را دارند که بین 12 تا 16 ماه تخمین زده می شود. این دوره برای همه گونه نهنگ ها یکسان نیست. بسته به نوع گونه متفاوت است. در میان گروه های مختلف نهنگ ها، نهنگ های اسپرم دارای طولانی ترین دوره حاملگی با حدود 16 ماه اند. جایگاه دوم برای Narwhal (نهنگ دندان) با 14 ماه است. دوره پرورش و بلوغ نهنگ ها نیز بسته به نوع گونه متفاوت است. اما این دروه می تواند خیلی طول بکشد.

 


2 . دلفین – 15 تا 18 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

دلفین ها برای هوش باور نکردنی یشان مشهور شده اند. ممکن است . اما یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد آنها دوره بارداری طولانی آنها است. بله، این پستانداران دریایی شگفت انگیز کودکان خود را برای 15 تا 18 ماه حمل می کنند.  البته این دوره برای گروه های گوناگون دلفین ها مشابه نیست و در گونه های مختلف متفاوت است. در میان تمام گونه های شناخته شده دلفین ها، نهنگ های قاتل دارای طولانی ترین دوره حاملگی با 17 تا 18 ماه هستند. بله نهنگ قاتل یک نهنگ نیست، بلکه یک دلفین است که بزرگترین دلفین است.

 


1 . فیل – 18 تا 22 ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

بزرگترین حیوان روی زمین دارای طولانی ترین دوره حاملگی از بین تمام پستانداران زنده  نیز است. بله، دوره حاملگی فیل ها  بسیار طول می کشد تا 18 تا 22 ماه. این مدت زمان تقریبا دو سال است. در میان دو گونه اصلی از فیل ها – آفریقایی و آسیایی، مدت بارداری چند ماه تغییر می کند. برای یک فیل آفریقایی، دوره حاملگی 22 ماه است ولی برای فیل آسیایی بین 18 تا 22 ماه است. فیل ماده تنها یک بچه را در یک زمان به دنیا می اورد . حتی یک بچه فیل تازه متولد شده بین 90 تا 115 کیلوگرم وزن دارد. بلوغ جنسی برای فیل ها در سن 8 تا 13 سالگی است. اما رشد فیزیکی آنها تنها در سن 20 سالگی کامل می شود. به عنوان یک موجود بسیار اجتماعی، نه تنها فیل مادر، بلکه اعضای گله نیز مراقبت از یک نوزاد فیل را بر عهده دارند .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 433

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط

اگرچه گربه های کوچک دوست داشتنی اند اما گربه های بزرگ نیز زیبا، مهربان و بازیگوش هستند. بعضی از آنها حتی مشابه خانواده های BIG WILD CATS نیز هستند. اینجا لیستی از 10 تا از بزرگترین گربه های جهان است.   توضیح پوند : یکی از واحدهای وزن است و تقریبا معادل نیم کیلوگرم ( مقداری […]

طبیعت ایران با داشتن تنوع بی نظیر باعث شده تا زیستگاه حیوانات نادر و کمیابی از جمله پلنگ ایرانی، گربه پالاس و کوچکترین فوک در جهان باشد؛ متاسفانه بعضی از این حیوانات در خطر انقراض هستند. در ایران به جای یک حیوان ملی واحد، لیستی از نمادهای ملی وجود دارد که شامل شیر آسیایی ، […]

کوسه ها به عنوان ماشین های جنگی کشتن شهرت دارند . آنها ابتدایی، کارآمد و کاملا مناسب برای شکار در اقیانوس های سیاره زمین هستند . کوسه ها به مدت زمان طولانی در اطراف ما بوده اند و در چند میلیون سال گذشته بیش از حد تغییر نکرده اند. شیوه زندگی و شکار کوسه بسیار […]

دسته : ترین های جانوران و حیوانات
برچسب : , , , , , , , , , , , , , ,

15 پاسخ به “10 حیوانی که طولانی ترین دوره بارداری را دارند ؟”

 1. خیلی جالب بود فکر میکردم فقط فیلم بارداری طولانی داره

 2. بالاخره نفهمیدیم فیل بزرگترین حیوان روی زمینه یا نهنگ؟

  • فیل رو.ی زمینه / نهنگ در دریا / اما کلی همون نهنگ هست

  • فیل بزرگ ترین حیوان روی زمینه نهنگ بزرگ ترین حیوان در دریاست این یه نکته داره.
   نکته ( روی زمین نه درون اب)

   • بله صحیح است و در مطلب کلی بررسی شده جدا از زمین یا دریا !

 3. سلام فتحعلی …… هستم نظر بنده در مورد زايمان شتر 12ماه نهایتا 13ماه میباشد لطفا دقیق میشه برای ما بنویسید که شتر چند ماهه زایمان می کند

  • سلام این مقاله صرفا یک برگردان از یک مقاله خارجی هست و مسلما بهترین و دقیقترین امار منابع رسمی یا دامپزشکان می باشند .

  • نهنگ قاتل در واقع نوعی دلفینه نه نهنگ
   به همین خاطر عکس نهنگ قاتل را گذاشته اند.
   ممنون از مقاله خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی و سئو توسط مدل سایت | کلیه حقوق مطالب برای وبسایت مجله جاذبه ها محفوظ می باشد .