برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

۱۰ حیوانی که طولانی ترین دوره بارداری را دارند ؟

برای یک مادر هیچ چیز ارزشمندتر از فرزندش در دنیا نیست. شما می توانید دلایل بی شماری برای آن پیدا کنید. اما نقطه شروع این رابطه جادویی، دوره حاملگی است. از آنجا که در انسانها این دوره خیلی طول می کشد ( معمولا ۴۰ هفته یا ۹ ماه ) این یک دلیل محکم است. آیا اینجور نیست؟ اما آیا می دانید برخی از حیوانات دوره بارداری طولانی تری  نسبت به انسان دارند. وبسایت برترین جاذبه ها لیستی از حیواناتی با طولانی ترین دوره حاملگی را آماده کرده است .

 


۱۰ . گورخر – ۱۰ تا ۱۲ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

سه گونه مختلف گورخر در جهان وجود دارد: گورخر ساده، گورخر کوهی و گورخر گریوی ( grevy ) . بر اساس نوع گونه، دوره حاملگی می تواند متفاوت باشد. این دوره می تواند از ۱۰ تا ۱۲ ماه باشد. یک گورخر کوچولو بلافاصله پس از تولد می تواند ایستاده و راه برود. در سن سه سالگی بالغ می شود. تا آن زمان، گورخر جوان تحت حفاظت مادر زندگی می کند.


۹ . گاو دریایی – ۱۲ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

Manatee پستاندار دریایی که همچنین به عنوان گاو دریایی شناخته شده است. دوره حاملگی آنها می تواند حدود ۱۲ ماه طول بکشد. معمولا، تنها یک بچه را به دنیا می آورد و در زیر آب زایمان می کنند. گاوهای دریایی بزرگسال هر ۳ تا ۵ دقیقه به سطح آب می آیند تا نفس بکشند. بنابراین، هنگامی که یک نوزاد متولد می شود، مادر باید آن را به سطح آب بیاورد تا نفس بکشد. به طرز شگفت آوری، نوزاد این حیوان میتواند ظرف یک ساعت پس از تولد شنا کند. گاودریایی‌ تنها پستانداران دریایی هستند که کاملاً آبزی و گیاه‌خوارند و تقریباً تمام آنها بدون مو و اندام حرکتی عقبی‌اند.


۸ . الاغ ( خر ) – ۱۱ تا ۱۵ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

در هنگام تولد، کره خر  ۸ تا ۱۳٫۵ کیلوگرم وزن دارد و کره خر در سن دو سالگی به بلوغ می رسد .

 


 

۷ . زرافه – ۱۳ تا ۱۵ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

زرافه بلندترین و یکی از بزرگترین حیوانات زنده در زمین است. دوره حاملگی زرافه ها به اندازه قد آنها نیز جذاب است. از آنجا که این دوره می تواند ۱۳ تا ۱۵ ماه طول بکشد. به طور شگفت انگیز، زرافه ماده در حالت ایستادن بچه اش را به دنیا می آورد. هنگام تولد زرافه کوچک قدش به ۶ فوت میرسد. بچه زرافه همچنین می تواند پس از چند ساعت پس از تولد بیاستد .

 


 

۶ . شتر – ۱۳ تا ۱۵ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

سازگاری چیزی است که شتر برای آن مشهور شده است. اما این حیوان شگفت انگیز برای یک چیز دیگر نیز قابل احترام است – حمل نوزاد خود به مدت طولانی ۱۳ تا ۱۵ ماه. دوره بارداری می تواند بر اساس گونه های شتر متفاوت باشد. دو نوع شتر در جهان وجود دارد – شتر دو کاهانه و شتر تک کوهانه. دوره حاملگی این گونه ها به ترتیب ۱۳ و ۱۵ ماه است. در هنگام تولد، بچه شتر می تواند حدود ۴۰ کیلوگرم وزن داشته باشد و نیز نیم ساعت بعد از تولد ایستاده و شروع به راه رفتن می کند .

 


۵٫ گراز دریایی – ۱۵ تا ۱۶ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

این حیوان شگفت انگیز یک پستاندار دریایی است که عمدتا در دایره قطب شمال یافت می شود . همراه با عجایب و انطباق های باور نکردنی با محیط زندگی اش . درست بعد از تولد، بچه گراز دریایی می تواند شنا کند و وزن آن بین ۴۵ تا ۷۵ کیلوگرم باشد.  تا زمان بلوغ (در سن ۳ سالگی) بچه گراز دریایی تحت حفاظت مادر زندگی می کند. این حیوان به سادگی از عاجهای بزرگ، سبیل‌های بلند و بدن بزرگش شناخته می‌شود.

 


۴ . کرگدن  – ۱۵ تا ۱۶ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

کرگردن حیوانی است که به خاطر شاخ ها یش شناخته شده است، پنج نوع مختلف کرگدن در جهان وجود دارد : سفید، سیاه ، Sumatran، Javan و یک نوع کرگدن بزرگ شاخدار. این پستانداران باور نکردنی بزرگ ۱۵ تا ۱۶ ماه دوره بارداری یشان طول می کشد.. در میان پنج گونه، کرگدن سفید ( تصویر فوق )  دارای طولانی ترین دوره حاملگی است و می تواند بیش از ۱۶ ماه یا بیشتر طول بکشد. در هنگام تولد، بچه کرگدن بین ۴۰ تا ۶۵ کیلوگرم وزن دارد.

 


۳ . نهنگ – ۱۲ تا ۱۶ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

نهنگ ها ، بزرگترین موجودات زنده روی زمین نیز یکی از طولانی ترین دوره های حاملگی را دارند که بین ۱۲ تا ۱۶ ماه تخمین زده می شود. این دوره برای همه گونه نهنگ ها یکسان نیست. بسته به نوع گونه متفاوت است. در میان گروه های مختلف نهنگ ها، نهنگ های اسپرم دارای طولانی ترین دوره حاملگی با حدود ۱۶ ماه اند. جایگاه دوم برای Narwhal (نهنگ دندان) با ۱۴ ماه است. دوره پرورش و بلوغ نهنگ ها نیز بسته به نوع گونه متفاوت است. اما این دروه می تواند خیلی طول بکشد.

 


۲ . دلفین – ۱۵ تا ۱۸ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

دلفین ها برای هوش باور نکردنی یشان مشهور شده اند. ممکن است . اما یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد آنها دوره بارداری طولانی آنها است. بله، این پستانداران دریایی شگفت انگیز کودکان خود را برای ۱۵ تا ۱۸ ماه حمل می کنند.  البته این دوره برای گروه های گوناگون دلفین ها مشابه نیست و در گونه های مختلف متفاوت است. در میان تمام گونه های شناخته شده دلفین ها، نهنگ های قاتل دارای طولانی ترین دوره حاملگی با ۱۷ تا ۱۸ ماه هستند. بله نهنگ قاتل یک نهنگ نیست، بلکه یک دلفین است که بزرگترین دلفین است.

 


۱ . فیل – ۱۸ تا ۲۲ ماه

حیواناتی که طولانی ترین دوره حاملگی را دارند

بزرگترین حیوان روی زمین دارای طولانی ترین دوره حاملگی از بین تمام پستانداران زنده  نیز است. بله، دوره حاملگی فیل ها  بسیار طول می کشد تا ۱۸ تا ۲۲ ماه. این مدت زمان تقریبا دو سال است. در میان دو گونه اصلی از فیل ها – آفریقایی و آسیایی، مدت بارداری چند ماه تغییر می کند. برای یک فیل آفریقایی، دوره حاملگی ۲۲ ماه است ولی برای فیل آسیایی بین ۱۸ تا ۲۲ ماه است. فیل ماده تنها یک بچه را در یک زمان به دنیا می اورد . حتی یک بچه فیل تازه متولد شده بین ۹۰ تا ۱۱۵ کیلوگرم وزن دارد. بلوغ جنسی برای فیل ها در سن ۸ تا ۱۳ سالگی است. اما رشد فیزیکی آنها تنها در سن ۲۰ سالگی کامل می شود. به عنوان یک موجود بسیار اجتماعی، نه تنها فیل مادر، بلکه اعضای گله نیز مراقبت از یک نوزاد فیل را بر عهده دارند .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۳٫۹ / ۵٫ تعداد آرا: ۳۸۵

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
علی
2 سال قبل

خیلی جالب بود فکر میکردم فقط فیلم بارداری طولانی داره

امیر
1 سال قبل

واقعا مفیدوپرمحتوا خسته نباشید

حمید
1 سال قبل

عالیوجالب

مجتبی
9 ماه قبل

بالاخره نفهمیدیم فیل بزرگترین حیوان روی زمینه یا نهنگ؟

ساحل
3 ماه قبل
Reply to  مجتبی

فیل بزرگ ترین حیوان روی زمینه نهنگ بزرگ ترین حیوان در دریاست این یه نکته داره.
نکته ( روی زمین نه درون اب)

فتحعلی
7 ماه قبل

سلام فتحعلی …… هستم نظر بنده در مورد زایمان شتر ۱۲ماه نهایتا ۱۳ماه میباشد لطفا دقیق میشه برای ما بنویسید که شتر چند ماهه زایمان می کند

سروناز
5 ماه قبل

اون عکس دلفین به نظرتون واقعا؟!

علی اسماعیلی
4 ماه قبل
Reply to  سروناز

نهنگ قاتل در واقع نوعی دلفینه نه نهنگ
به همین خاطر عکس نهنگ قاتل را گذاشته اند.
ممنون از مقاله خوبتون.

مهدی‌
1 ماه قبل

سلام درود بر شما بااین دانای

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ