منطقه اسکاندیناوی به ویژه در نروژ به خاطر چشم انداز دراماتیک و چشم اندازهای فراواقع‌گرایی شناخته شده است.هنگام بازدید از نروژ، مطمئن شوید که از شهرها بیرون می روید و قسمت طبیعی این مقصد باور نکردنی را تجربه می کنید. حیات وحش غنی در اینجا وجود دارد، و این حیوانات نروژی فقط برخی از آنچه دیده می شود هستند .

1 -خرس قطبی

دیدن خرس های قطبی در مناطق حیات  وحش اغلب جز برنامه سفر برای دوستداران طبیعت است، و نروژ یکی از بهترین شانس ها را برای دیدن موجودات با شکوه در زیستگاه های طبیعی خود ارائه می دهد. جزایر انحصاری و بی نظیر Svalbard اغلب مکان ایده آل برای نشان دادن خرس های قطبی است. در تابستان، خرس های قطبی اغلب توسط قایق در امتداد ساحل دیده می شوند و در زمستان آنها معمولا در مسیرهای برفی حرکت می کنند.

 

2 – حیوان Walrus ( گراز ماهی، شیر ماهی، فیل درایی )

دریای بالتیک دارای یک حیوان استثنایی است که می تواند تا 4000 پوند وزن داشته باشد. آنها به واسطه اندازه آنها و به علت عصبانیتشان، که در واقع دارای دندان های بلندی هستند، به آسانی شناسایی می شوند و می توانند بر روی هر دو  جنس زن و مرد پیدا شوند. کسانی که می خواهند آنها را تماشا کنند باید به سویالدور ، یک جزیره ای نزدیک شمال نروژ سر بزنند. از شهر Longyearbyen، تورهای مکرر وجود دارد که مسافرین می توانند با قایق به فورج های همجوار سفر کنند تا این موجود را در همه شکوه های عظیم خود مشاهده کنند.

3 -گوزن Eurasian Elk

گوزن اوراسیا یک حیوان انفرادی است که به ندرت در گله ها حرکت می کند و این پستانداران بی نظیر را در حیات وحشی می بیند. برای کسانی که مایل به دیدن یک زیستگاه طبیعی گوزن اوراسیایی را دارند، بهترین مکان برای شروع جستجو در بوکسنسفرورد در مجمع الجزایر وسترلن است.  تورهای هدایت شده شرکت کنندگان را به مناطق غنی و غریب دعوت می كنند و بعد از غروب آفتاب، هنگامی كه حیوانات به ویژه فعال هستند، از نقطه نظر ویژه ای استفاده میشود آنها را مشاهده کرد. به خاطر داشته باشید که گوزن اوراسیا در آمریکای شمالی به عنوان یک گوزن شناخته شده است .

4 -روباه Arctic Fox

یکی از باور نکردنی ترین حیوانات موجود در نروژ، روباه قطبی است، یک گونه منحصر به فرد است که در طول زمستان به طور کامل سفید شده است تا با محیط اطراف آن هم پوشانی داشته باشد . دو گزینه برای بازدیدکنندگان وجود دارد که می خواهند از نزدیک ردیابی روباه قطبی در حیات وحشی را داشته باشند. اولین سفر به پارک ملی Saltfjellet-Svartisen است که در آن روباه ها در تابستان پرورش می یابند. گزینه دوم این است که نزدیک به مرز سوئد و پارک ملی Borgefjell، که در آن روباه قطبی در طول ماه های زمستانی برفی بیشتر دیده می شود.

5 – وال Humpback Whale

در شمال نروژ، شهر Vesterålen نقطه عطفی برای مسافران از سراسر جهان است برای رفتن به تورهای تماشای حیات وحش. به طور خاص، گروه جزیره Vesterålen نامیده می شود منطقه وحشی برای ماجراهای تماشای نهنگ است. به دلیل فراوانی پلانکتون ها ( غذای نهنگ ها ) در نزدیکی این قسمت قاره، این نقطه یک مقصد محبوب برای نهنگ های کوهی بین ماه های مه و سپتامبر است.این تورها همچنین ممکن است برای مسافران فرصتی برای دیدن نهنگ های نارنگی، نهنگ خلبان و نهنگ های اسپرم در محیط زیست باشد.

6 -Atlantic Puffin ( طوطی دریایی اطلس )

مسافران که در حال برنامه ریزی تماشای پرندگان در نروژ هستند، نباید از این فرصت برای شناسایی پرنده های آتلانتی استفاده نکنند. این پرندگان لذتبخش دارای اجسام سیاه و سفید همراه با پرتقالی نارنجی رنگارنگ و ظاهری دلقک مانند مشخص اند. چندین مقصد ساحلی وجود دارد که طی آن می توان از پفن اقیانوس اطلس دیدن کرد ، اما بهترین نقطه در روستای کوچک بلیک در وسترلن خواهد بود. در حدود 10 هفته در هر سال، از ابتدای ماه ژوئن تا اواسط ماه اوت، بوته های اقیانوس اطلس ( همین پرنده ) در این منطقه برای پرورش طی می کند و در طول فصل بیش از 300،000 تا وجود دارد.

7 -سیاهگوش یورزان  Eurasian Lynx

گربه متوسط ​​که به نام سیاهگوش اوراسیایی شناخته می شود، یک حیوان زیبا است که با دم دایره ای که همیشه دارای نوک سیاه و سفید و همچنین خز خالص آن است، شناسایی می شود. سیاهگوش اوراسیا را می توان در سراسر اروپا و آسیا یافت، اما این حیوانات هنوز هم نادر و فوق العاده دشوار دیده میشوند. زیرا آنها در محیط زیست طبیعی بسیار محرمانه و آرام هستند. در نروژ، نزدیک به 500 تا گربه اوراسیایی وجود دارد که بیشتر آنها در قسمت شمالی کشور در مکان هایی مانند پارک ملی رایسا و پارک ملی ارول Dividal واقع شده اند.

8 -گوزن شمالی Reindeer

گرچه بسیاری از حیوانات وحشی در نروژ در بخش شمالی کشور و یا حتی در جزایر ساحلی یافت می شود، گوزن شمالی می تواند کمی بیشتر برای مسافران مناسب باشد. بسیاری از پارک های ملی در قلب نروژ، از جمله پارک ملی رندونه و پارک ملی Hardangervidda، در حال زندگی در شمال شرقی جنگل وحشی هستند.

9 – عقاب White-Tailed Eagle

نروژ مرکزی برای پرندگان عجیب و غریب است، و یکی از نادر ترین و زیبا ترین پرندگان موجود در کشور، عقاب سفیدپوست است. اگرچه این پرنده در قرن نوزدهم و بیستم نزدیک به انقراض بود اما جمعیتش در حال افزایش است. بزرگترین تعداد عقاب سفیدپوست را می توان در نروژ و به ویژه در جزایر Gjesværstappan یافت. در حالی که عقابهای سفیدپوست پرندگان ساکن در نظر گرفته میشوند، به این معنی که آنها لزوما در زمستان مهاجر نمی کنند، اما در ماههای تابستان به راحتی قابل مشاهده هستند.

10 – شیر دریایی Bearded Seal

شیرهای دریایی با شکل سبیل های طولانی و اغلب پیچ خورده خود، بزرگترین گونه های شیر دریایی در شمال اروپا هستند. شیرهای دریایی ریشی ممکن است دیدنشون دشوار به نظر برسد، زیرا بر خلاف بسیاری از گونه های دیگر، آنها تمایل ندارند همیشه در یک نقطه قرار گیرند. در عوض، آنها نزدیک به یخ بسته  و یخ زده ساکن میشوند. مسافران باید برای دیدن شیرهای دریایی  ریشدار در طول ساحل  فوروردی که در آن یخ شناور دیده می شود، زمان خود را صرف کنید. همانطور که اغلب مورد برای چشم انداز حیات وحش است، شمال نروژ بهترین مکان برای شروع جستجو است. فورج های Svalbord یک مکان هوشمند برای جستجوی مهر و موم های ریشدار است، همانطور که آندنس در شمال کشور جزیره نروژ است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 4

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!