غم انگیز است که می گویند بسیاری از موجودات زیبا در آینده نزدیک منقرض می شوند و دیگر وجود نخواهند داشت. حقیقتی سخت که ما دوست نداریم اعتراف کنیم، فعالیت های انسانی یکی از علل ایجاد خطر برای بسیاری از گونه ها است. لیست زیر از 10 تا از زیبا ترین حیوانات در خطر انقراض است.

 


 

10 . نهنگ ( وال ) آبی

نهنگ آبی بزرگترین گونه شناخته شده است که روی زمین زندگی می کند. نهنگ آبی کاملا بالغ حدود 30 متر طول دارد و وزن آن تا 200 تن است. متأسفانه این گونه باشکوه در معرض خطر انقراض است

زمانی منطقه قطب جنوب تنها صد هزار نهنگ آبی داشت. شکار نهنگ ها باعث کاهش شدید جمعيت آنها در سراسر جهان شد . در سال 1986، شکار نهنگ و استفاده تجاری از آن ممنوع شد. اما، نهنگ های آبی هنوز در معرض خطر انقراض هستند.

نهنگ های آبی را می توان در تمام اقیانوس ها به جز قطب شمال یافت. اغلب اوقات آنها به تنهایی و یا در گروه های کوچک یافت می شوند. نهنگ های آبی بر خلاف اسمشان آّبی رنگ  نیستند، اما یک بدن آبی خاکستری با زیر پوست سفید  دارند .روزانه نهنگ آبی 4 تن krills تغذیه می کند.

 


9. موش خرمای Black Footed

موش خرمای سیاه و سفید  گونه ای در معرض خطر در شمال امریکا است. این تنها نوع موش خرما ای است که در آمریکای شمالی یافت می شود. شکار بیش از حد، علت اصلی کاهش جمعیت این گونه های زیبا است. برنامه های پرورش انفرادی این است که این گونه را از آستانه انقراض نجات داد. بدن لاغر طولانی ، جذابیت این حیوان است. تا 24 اینچ اندازه ، پاها و پایه فک سیاه و سفید است. این موجودات بیشتر شب رو هستند .


8 . لاک پشت سبز دریایی

لاک پشت سبز نوعی گونه لاک پشت است که به خاطر پوست سبز رنگش نامگذاری شده است. آنها در آبهای اقلیمی گرمسیری و نیمه گرمسیری در سراسر جهان زندگی می کنند. جمعیت لاک پشت دریایی سبز در سراسر جهان کاهش می یابد. شکار، جمع آوری تخم آن و از بین بردن مکان های زندگی تهدید اصلی این موجود شگفت انگیز است.

لاک پشت های سبز دریایی 3-4 پا طول و حدود 190 کیلوگرم وزن دارند. پوسته بزرگ آنها اکثر قسمتهای بدن آنها را پوشانده است. این پوسته دارای رنگ مخلوط قهوه ای، سیاه و خاکستری است. چربی بدن زیر پوست آنها سبز است. به همین دلیل به آنها لاکپشت های دریایی سبز گفته اند .

 


 

7 . پنگوئن گالاپاگوس

پنگوئن Galapagos دارای کوچکترین جمعیت نسبت به گونه های دیگر پنگوئن در جهان است. آنها فقط در جزایر گالاپاگوس یافت شده اند . همچنین، این تنها گونه پنگوئن در شمال استوا است. اما امروزه این موجود زیبا در معرض خطر انقراض است. تغییر آب و هوا و شکار با گونه های معرفی شده، تهدید اصلی برای پنگوئن های گالاپاگوس است.

این پنگوئن زیبا دارای 50 سانتی متر طول است. آنها دارای بالای سیاه و سفید هستند. این پنگوئن ها بیشتر روز خود را در آب های سرد Galapagos صرف می کنند.

 


6 . سیاه گوش Iberian

این گربه وحشی جز گونه های گربه ای است که در معرض خطر قرار دارند. فقط کمتر از 400 عدد از این گونه شگفت انگیز در جهان باقی مانده است. آنها در جنگلهای جزایر جنوبی اسپانیا ساکن هستند. از بین رفتن جمعیت شدید جمعیت سیاگوش توسط شکار غیرقانونی ناشی می شود.با بدن عضلانی و رنگ موهای زیبا، سیاهگوش ایبیری مسلما یکی از زیباترین حیوانات در جهان است.  این گونه گربه متوسط ​​اندازه 70-100 سانتیمتر و وزن حدود 12 کیلوگرم دارد.

 


 

ادامه مطلب جذاب حیوانات در حال انقراض را از اینجا مطالعه نمایید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 98

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!