برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
اهرام و معابد مصر

۱۰ سازه بزرگ مصر باستان

مصر باستان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تمدن های جهان  را دارا است. این تمدن نیز به خاطر معماری باورنکردنی برجسته خود شناخته شده است. بسیاری از آنها مفهوم بعد از زندگی را در مصر باستان نشان می دهند. هنر و معماری که توسط تمدن های باستانی مصر ساخته شده نیز تحت تاثیر فرهنگ های مختلف سراسر جهان قرار گرفته است. مجموعه ها ی زیر شامل ۱۰ آثار باستانی تمدن مصری ها است.

 


 

۱۰ . دره پادشاهان

دره پادشاهان

دره پادشاهان در نیل غربی، محل اصلی دفن فرعون های پادشاهی جدید مصر باستان بوده است (۱۵۳۹- ۱۰۷۵ پیش از میلاد). دره حاوی ۶۰ مقبره و اتاق است. این سایت همچنین به عنوان محل دفن ملکه ها، سران معابد و دیگر افراد برجسته مصر باستان استفاده می شده است. مومیایی کردن برای حفظ بدن افراد سلطنتی در آن زمان مورد استفاده قرار گرفت. این روند حفاری طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ به باستان شناسان کمک کرد که بیشتر مقبره ها و اتاق ها را کشف کنند. امروزه یکی از مهمترین سایت های باستان شناسی در جهان است. یونسکو همچنین Valley of Kings را در سال ۱۹۷۹ به عنوان میراث جهانی ثبت نام کرد.

مقبره های زیرزمینی فرعون ها نیز حاوی موادی مانند پارچه، عطر، مبلمان و جواهرات است. مقبره های سلطنتی نیز با بسیاری از نمادهای مقدسات تمدن مصری ساخته شده است. مصری های باستان معتقد بودند که چنین اجسامی به مرده ها کمک می کنند که به زندگی ابدی برسند. مقبره های کشف شده در این سایت با استفاده از سنگ آهک ها و سنگ های رسوبی ساخته شده است. دکوراسیون در مقبره های سلطنتی دره پادشاهان نیز اسطوره های باستان مصری را نشان می دهد.

 


 

۹ .معبد Hatshepsut

معبد از

معبد Hatshepsut نیز به عنوان معبد Deir el-Bahr معروف است و واقع در مقابل شهر Luxor ، در نزدیکی دره پادشاهان است. واژه ی باستانی مصری “دیر ال بحر” به معنی Monastery of North”معبد شمال”است . معبد توسط فرعون Maatkare Hatshepsut ساخته شده در قرن ۱۵ قبل از میلاد است.

این کوه در سه سطح تراشیده شده است. همچنین یک حیاط با ارتفاع ۱۰۰ پا که منجر به بالای معبد می شود، به ارتفاع ۳۰ متر است. دیوارهای معبد نیز حوادث مهم زندگی زنان فرعون Maatkare Hatshepsut را نشان می دهد. مجسمه داخل تراس مرکزی معبد نشان دهنده تولد اله Hatshepsut است.

 


 

Medinet Habu . 8

 

Medinet habu همچنین معبد موروثی Ramses III، یک مجموعه معبد بزرگ واقع در Luxor مصر است. معبد در  ۳۵۰۰ سال پیش ساخته شده است تا محافظ بزرگی برای فرعون Ramsses III باشد. کل مجموعه با دیوارهای باستانی نابود شده احاطه شده است.دیوار بیرونی معبد با تسلیحات جنگی Ramses III  تزئین شده بود. اتاق دفن Ramses III در داخل یک سالن در معبد وجود دارد. بسیاری از جواهرات ارزشمند، پارچه و کالاهای دیگر نیز در داخل این اتاق نگهداری می شوند.

 


 

۷ . هرم جوزر (Djoser)

هرم جوزر اولین هرم ساخته شده توسط فرعون های مصر است. هرم برای فرعون Djoser در ۲۷ قرن قبل از میلاد ساخته شده است. هرم دارای ارتفاع ۶۰ متر و شامل شش لایه است. دارای ساختار سقف تخت و از دو طرف شیب دارد. . این هرم بزرگترین ساختار سنگی ان زمان بوده است. این هرم در واقع یک مجتمع بزرگ است که ۳۵ هکتار زمین را شامل می شود، شامل معابد، کلیساها و تعدادی از آثار دیگر است. این مکان نیز به عنوان نماد برجسته از تاج و تخت مصر در نظر گرفته شده است.

همچنین اتاق هایی در تونل ها و گالری هایی که طول ۶ کیلومتر دارند در ان وجود دارد. محل دفن برای فرعون و سایر اعضای خانواده سلطنتی نیز بین تونل قرار دارد. اتاق های دفن نیز با جواهرات و کالاهای دیگر ذخیره می شده اند .

 


 

۶٫ معبد Luxor  (اقصر )

معبد Luxor یک مجتمع بزرگ از معابد مصر باستان است که شامل شش معبد است. معابد به Amun، Mut و Khonsu، خدایان باستانی مصری اختصاص یافته است. این مکان همچنین برگزار کننده یکی از مهمترین جشنواره های مذهبی در مصر باستان که به عنوان جشنواره اپت opet  شناخته می شود بوده است. مجسمه های خدایان خیالی مصری های باستان از جمله Thebes, Amun, Mutو Khonsu که در حوزه رود نیل بوده اند در اینجا یافت می شده اند . معبد در قرن چهاردهم پیش از میلاد با استفاده از ماسه سنگ ساخته شده است. در سال ۳۲۰ قبل از میلاد، معبد توسط اسکندر کبیر بازسازی شد. بسیاری از مناطق باز در مجتمع معبد وجود دارد. آنها برای نوع مختلف عبادت در طول دوره پادشاهی جدید، بین ۱۵۳۹ پیش از میلاد تا ۱۰۷۵ قبل از میلاد استفاده می شد. برج های عظیم در معبد Luxon با صحنه های پیروزی های نظامی توسط فرعون های مختلف ثبت شده است. مجسمه های بزرگ شش شاهزاده باستان مصر Ramesses در ورودی اصلی یکی دیگر از جاذبه های قابل توجه در سایت است. همچنین نقاشی دیواری وجود دارد که نشان دهنده تولد الهه فراعنه است.

 


 

این مطلب ادامه دارد ….

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴٫۶ / ۵٫ تعداد آرا: ۸۵

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

خبرنامه سایت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا تور ترکیه جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا رپورتاژ آگهی رپورتاژ آگهی ارزان رپورتاژ آگهی گردشگری زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند

تبلیغ