به هر حال، تمام شهر های از دست رفته در این لیست، برای قرنها و حتی هزاران سال از بین رفته اند. در هر صورت، این کلانشهرها شاید نمونه ی اولی از تلاش انسانها برای ایجاد نظم اجتماعی در دنیای بوده است.

1- کاراکول (بلیز) 

Panoramic view atop Caracol

 Caracol کاراکول، یک شهر مایا است که در حال حاضر در بلیز واقع شده است، در سال 1937  دوباره کشف شد، زمانی که یک چوب بر محلی ویرانه ها را کشف کرد و یافته های این مجله را به کمیسیون باستان شناسی هندوراس بریتانیا گزارش کرد. این سایت گسترده  تحت پوشش جنگل شامل حدود 200 کیلومتر مربع، بسیار بزرگتر از شهر بلیز، بزرگترین منطقه شهری مدرن بلیز است. در اوایل دهه 1950، کاوش های گسترده در Caracol آغاز شد، و خوشبختانه، بسیاری از سایت ها را از غارتگران نجات داد. در حدود 1200 سال پیش از میلاد (پیش از عصر عادی)، کاراکول به عنوان یک نهاد سیاسی تا زمانی که حدود 900 میلادی ( عصر عادی ) جان سالم به در برد، بیشتر یا کمتر پایان دوره کلاسی مایا بود. کاراکول جمعیتی بیش از 100،000 نفری را به دست آورد و یک رقیب سرسخت سیاسی در نزدیکی تیکال شد که کاراکول با یک سری از جنگ های 500 تا 700 میلادی مبارزه کرد و تاریخچه آن اغلب به یک رویداد آسمانی ستاره ای اشاره می کند ، شاید شامل ظهور سیاره زهره کاراکول یکی از بزرگترین شهرهای مایا است.

2- آنگکور (کامبوج)

Buddhist monks at Angkor
 
Bayon at Angkor
 

 آنگکور، واقع در کشور کامبوج، نام یک شهر بزرگ باستانی است که ممکن است دارای بیش از یک میلیون نفر جمعیت بوده باشد و این شهر بزرگترین شهر پیش از دوره صنعتی جهان است. پایتخت امپراتوری خمر از 800 تا 1200 میلادی بود. سایت Angkor شامل بسیاری از آثار تاریخی و معابد دیدنی و جذاب است، از جمله آنگکورو وات، آنگکور تام و بئون، که همه از الهام بخشی از اعتقاد مذهبی برای هندو و بودیسم است. دلیل اصلی آنگکور چنین مرکز جمعیتی گسترده ای است که سازندگان آن یک سیستم هیدرولیکی پیچیده ای را تولید کرده اند که هر ساله بر روی هر شهر بر روی این سیاره بی نظیر است. اما در قرن پانزدهم مهاجمان از کشورهای مجاور مانند سایام، آنگکور مورد حمله قرار گرفت، هرچند آنگکورات وات همچنان یک معبد بودایی بود که توسط راهبان ماند. در مجموع، ساختمان های آنگکور یک سایت میراث جهانی یونسکو محسوب می شوند ، در نتیجه به حفظ آن کمک می کند؛ با این وجود، آنگکور اغلب هدف غارتگران شدید مسلح است!

3 -ویلکامامبا (پرو)

Hiram Bingham (right) at Vilcabamba
 

Vilcabamba که در سال 1539 توسط Manco Inca Yapanqui تأسیس شد، شهر غول پیکر افسانه ای اینکاها، قلعه ای از راه دور امپراطوری اینکا است که در سال 1572 توسط حمله مهاجمان اسپانیایی سقوط کرد.توسط هیمار Bingham III کاشف آمریکایی کشف شد. بیشتر تحقیقات باستان شناسی Vilcabamba در دهه 1960 آغاز شد و برای چندین دهه ادامه داشت. بینگ، که همچنین ویرانه های مشهور را در ماچو پیکو کشف کرد، فکر کرد که آخرین بقایای اینکاها بود – اما اشتباه بود. Vilcabamba این است!

 

4 -اوبر (عمان)

Fortress at Shisr

Ubar (Iram ستون ها) ، گاهی اوقات به عنوان «آتلانتیس ساندز»، «اوبر» یا «واراب» یا «ایامام ستونها » گفته می شد، به علت فاجعه طبیعی تخریب شده است. در سال 1992 هنگامی که مهاجمان، محققان و باستان شناسان، با استفاده از سنجش از راه دور از فضا، نقشه های باستانی و متون تاریخی کشف شد. آنچه که آنها در بر داشت، شهرت افسانه ای از اوبابا بود. در قرآن ذکر شده است

( من که این قسمت رو از سایت خارجی ترجمه می کنم در مورد درست بودن این موضوع که در قرآن کریم ذکری از این شهر شده است اطلاع ندارم البته اسم شهرهایی در قرآن کریم آمده است که در اثر عذاب الهی نابود شده اند)

، ایامام ستون ها یک مکان کلیدی برای تجارت قارچ هزاران سال پیش بود. بسیاری از محققان و دانشمندان بر این باورند که خرابه های قلعه در Shisr در عمان شامل محل اوبر هستند، زیرا آنها به آغاز عصر مشترک (2000 سال پیش) متصل شده اند، زمان تقریبی زمانی که اوبر در طول تجارت بخور دادن رونق یافت. اما بسیاری از متخلفان معتقدند که اوبابا در جای دیگری قرار گرفته است یا هرگز در هیچ کجا وجود نداشته است.این بحث تا امروز ادامه دارد!

 

5 -تروی (ترکیه)

Walls at Hisarlik

 تروی (Hisarlik) شهر باستانی تروی، که در ایلیاد هومر به عنوان محل وقوع جنگ تروا افسانه ای حدود 1200 سال قبل از میلاد برمی گردد، در سایت مدرن هسارلیک در شرق آناتولی یا ترکیه مدرن امروز قرار دارد. حفاری در این سایت در دهه 1870 آغاز شد، زمانی که هینریش شلیمن اولین باستانشناس بود که یک بیل را در آنجا فرو برد. Schliemann دریافت آنچه که به عنوان گنج Priam شناخته شده است ، اما صحت این کشف افسانه ای ، طلایی تا به حال از آن زمان مورد سوال است. (آیا Schliemann نمک را حفاری می کند؟ کارشناسان فکر می کنند ممکن است ) به هر حال، نه رده های مختلف در Hisarlik پیدا شده است، که هفتمین اختراع آن از 1200 تا 1300 قبل از میلاد است، که برابر با جدول زمانی جنگ تروا است. (اخیرا لایه Hisarlik به زمان رومیان حدود 1500 تا 2000 سال پیش می رسد). با این حال، هیچ کس نمی داند که آیا Hisarlik سایت قدیم تروی است، چرا که هیچ نشانهایی با نام تروی تا کنون در آن یافت نشده است.

 

ادامه دارد ……..

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط

در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای دنیا را از لحاظ جمعیت فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین کشورهای جهان به ترتیب بر اساس جمعیت 1. چین – 1.44 میلیارد 2. هند – 1.38 میلیارد 3. ایالات متحده – 331 میلیون 4. اندونزی – 273 میلیون 5. پاکستان – 220 میلیون 6. برزیل – 212 میلیون 7. […]

بزرگترین کشورهای دنیا کدامند؟ کشور روسیه در واقع با فاصله زیادی بزرگترین کشور دنیا از لحاظ مساحت است، اما برخی از کشورهای دیگر در رتبه بندی 10 کشور بزرگ دنیا ممکن است شما را شگفت زده کنند. در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای جهان را از نظر وسعت (مساحت زمین) فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین […]

به طور کلی 7 قاره در دنیا وجود دارد، اگرچه برخی از تعاریف دیگر تعداد کل قاره ها را چهار، پنج، شش یا حتی هشت قاره می دانند. در این مقاله لیست کاملی از تمام قاره های جهان را ارائه می دهیم و سپس حقایق جالبی را در مورد هر یک از 7 قاره توضیح […]

دسته : ترین های دنیا
برچسب : , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و سئو توسط مدل سایت | کلیه حقوق مطالب برای وبسایت مجله جاذبه ها محفوظ می باشد .