به هر حال، تمام شهرهای از دست رفته در این لیست، برای قرنها و حتی هزاران سال از بین رفته اند.در هر صورت، این کلانشهرها شاید نمونه ی اولی از تلاش انسانها برای ایجاد نظم اجتماعی در دنیا بوده اند.

کاراکول (کشور بلیز)

Caracol کاراکول، یک شهر مایا است که در حال حاضر در بلیز واقع شده است، در سال 1937  دوباره کشف شد، زمانی که یک چوب بر محلی ویرانه ها را کشف کرد و یافته های این مجله را به کمیسیون باستان شناسی هندوراس بریتانیا گزارش کرد.این سایت گسترده  تحت پوشش جنگل شامل حدود 200 کیلومتر مربع، بسیار بزرگتر از شهر بلیز، بزرگترین منطقه شهری مدرن بلیز است.در اوایل دهه 1950، کاوش های گسترده در Caracol آغاز شد، و خوشبختانه، بسیاری از سایت ها را از غارتگران نجات داد.در حدود 1200 سال پیش از میلاد (پیش از عصر عادی)، کاراکول به عنوان یک نهاد سیاسی تا زمانی که حدود 900 میلادی ( عصر عادی ) جان سالم به در برد، بیشتر یا کمتر پایان دوره کلاسی مایا بود.کاراکول جمعیتی بیش از 100،000 نفری را به دست آورد و یک رقیب سرسخت سیاسی در نزدیکی تیکال شد که کاراکول با یک سری از جنگ های 500 تا 700 میلادی مبارزه کرد و تاریخچه آن اغلب به یک رویداد آسمانی ستاره ای اشاره می کند ، شاید شامل ظهور سیاره زهرهکاراکول یکی از بزرگترین شهرهای مایا است.

آنگکور ( کشور کامبوج )

آنگکور، واقع در کشور کامبوج، نام یک شهر بزرگ باستانی است که ممکن است دارای بیش از یک میلیون نفر جمعیت بوده باشد و این شهر بزرگترین شهر پیش از دوره صنعتی جهان است. پایتخت امپراتوری خمر از 800 تا 1200 میلادی بود.سایت Angkor شامل بسیاری از آثار تاریخی و معابد دیدنی و جذاب است، از جمله آنگکورو وات، آنگکور تام و بئون، که همه از الهام بخشی از اعتقاد مذهبی برای هندو و بودیسم است.دلیل اصلی آنگکور چنین مرکز جمعیتی گسترده ای است که سازندگان آن یک سیستم هیدرولیکی پیچیده ای را تولید کرده اند که هر ساله بر روی هر شهر بر روی این سیاره بی نظیر است.اما در قرن پانزدهم مهاجمان از کشورهای مجاور مانند سایام، آنگکور مورد حمله قرار گرفت، هرچند آنگکورات وات همچنان یک معبد بودایی بود که توسط راهبان ماند.در مجموع، ساختمان های آنگکور یک سایت میراث جهانی یونسکو محسوب می شوند ، در نتیجه به حفظ آن کمک می کند؛با این وجود، آنگکور اغلب هدف غارتگران شدید مسلح است!

ویلکامامبا (کشور پرو )

Vilcabamba که در سال 1539 توسط Manco Inca Yapanqui تأسیس شد، شهر غول پیکر افسانه ای اینکاها، قلعه ای از راه دور امپراطوری اینکا است که در سال 1572 توسط حمله مهاجمان اسپانیایی سقوط کرد.توسط هیمار Bingham III کاشف آمریکایی کشف شد. بیشتر تحقیقات باستان شناسی Vilcabamba در دهه 1960 آغاز شد و برای چندین دهه ادامه داشت. بینگ، که همچنین ویرانه های مشهور را در ماچو پیکو کشف کرد، فکر کرد که آخرین بقایای اینکاها بود – اما اشتباه بود. Vilcabamba این است!

 

اوبر (کشور عمان)

Ubar (Iram ستون ها) ، گاهی اوقات به عنوان «آتلانتیس ساندز»، «اوبر» یا «واراب» یا «ایامام ستونها » گفته می شد، به علت فاجعه طبیعی تخریب شده است. در سال 1992 هنگامی که مهاجمان، محققان و باستان شناسان، با استفاده از سنجش از راه دور از فضا، نقشه های باستانی و متون تاریخی کشف شد. آنچه که آنها در بر داشت، شهرت افسانه ای از اوبابا بود که در قرآن ذکر شده است.

( من که این قسمت رو از سایت خارجی ترجمه می کنم در مورد درست بودن این موضوع که در قرآن کریم ذکری از این شهر شده است اطلاع ندارم البته اسم شهرهایی در قرآن کریم آمده است که در اثر عذاب الهی نابود شده اند)

ایامام ستون ها یک مکان کلیدی برای تجارت قارچ هزاران سال پیش بود.بسیاری از محققان و دانشمندان بر این باورند که خرابه های قلعه در Shisr در عمان شامل محل اوبر هستند، زیرا آنها به آغاز عصر مشترک (2000 سال پیش) متصل شده اند، زمان تقریبی زمانی که اوبر در طول تجارت بخور دادن رونق یافت.اما بسیاری از متخلفان معتقدند که اوبابا در جای دیگری قرار گرفته است یا هرگز در هیچ کجا وجود نداشته است.این بحث تا امروز ادامه دارد!

 

تروی (ترکیه)

تروی (Hisarlik) شهر باستانی تروی، که در ایلیاد هومر به عنوان محل وقوع جنگ تروا افسانه ای حدود 1200 سال قبل از میلاد برمی گردد، در سایت مدرن هسارلیک در شرق آناتولی یا ترکیه مدرن امروز قرار دارد.حفاری در این سایت در دهه 1870 آغاز شد، زمانی که هینریش شلیمن اولین باستانشناس بود که یک بیل را در آنجا فرو برد. Schliemann دریافت آنچه که به عنوان گنج Priam شناخته شده است ، اما صحت این کشف افسانه ای ، طلایی تا به حال از آن زمان مورد سوال است.(آیا Schliemann نمک را حفاری می کند؟ کارشناسان فکر می کنند ممکن است ) به هر حال، نه رده های مختلف در Hisarlik پیدا شده است، که هفتمین اختراع آن از 1200 تا 1300 قبل از میلاد است، که برابر با جدول زمانی جنگ تروا است. (اخیرا لایه Hisarlik به زمان رومیان حدود 1500 تا 2000 سال پیش می رسد). با این حال، هیچ کس نمی داند که آیا Hisarlik سایت قدیم تروی است، چرا که هیچ نشانهایی با نام تروی تا کنون در آن یافت نشده است.

با ادامه موضوع چالش برانگیز معرفی 10 شهر نابود شده دنیا که در قرون اخیر کشف شده اند همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

پومپی (ایتالیا)

شهر نابود شده جهان

Pompeii این شهر در حدود 1500 سال پیش از دست رفته بود. هنگامی که آتشفشان، Mt. Vesuvius، در سال 79 میلادی فوران کرد، جریانهای پری کلاستیکی بسیاری از مردم و حیوانات را در شهرهای Pompeii، Herculaneum و Nuceria ذکر شده است و همچنین بسیاری از شهرها در منطقه نابود شدند. خود Pompeii، شهر 11،000 نفری حدود 700 سال پیش از میلاد، در نزدیکی شهر مدرن امروزی ناپل ایتالیا تاسیس شده بود، با پری کلاست (tephra) و خاکستر آتشفشانی تا عمق 25 فوت پوشیده شده بود. در نهایت، بسیاری از این حادثه آتشفشانی به زمین های کشاورزی تبدیل شد و آنچه که در گذشته از تاریخ ناپدید شده بود وجود داشت. اما، در سال 1599، خرابه های Pompeii توسط مردم در اثر حفاری کانال آب کشف شد، و پس از آن دوباره بازیابی شد و مردم برای پیدا کردن نقاشی های وابسته به عشق شهوانی یک چشم انداز نگران کننده اقدام کردند، سپس در دهه های 1730 و 40، حفاری ها به طور جدی آغاز شد و برای 250 سال گذشته، پومپیه به یک جاذبه گردشگری محبوب برای میلیون ها نفر تبدیل شده است. با این وجود، Mt. ووزویو هنوز یک آتشفشان فعال است.

مونجو دارو (پاکستان)

شهر نابود شده جهان

Mohenjo-daro، که به معنی گودال مردگان است،بنای آجری و کلوخی است که در استان سند پاکستان واقع شده است. این شهر که یکی از بزرگترین شهرهای جهان بود و در حدود 2500 سال قبل از میلاد تمدن Indusساخته شده بود، ممکن است جمعیتی بیش از 40،000 نفری داشته باشد. این شهر دارای مهندسی عمران و مدیریت آب  پیشرفته بود، از جمله توالت های فلاشینگ و کاسپیت و حمام های عمومی؛ و بسیاری از ساختمان های مستطیلی آن در یک الگوی شبکه طراحی شده است، که حتی با استانداردهای مدرن قابل ملاحظه است. با این وجود، به دلایلی، شاید به دلیل راه های پیچ خوردگی رودخانه اینداس، آب از دست رفته بود، این شهر رها شد، با شن و ماسه پوشیده شد و حدود 1900 قبل از میلاد فراموش شد. در نهایت هر چند، در اوایل دهه 1920، موژن جارو شدیدا حفاری شد و سپس در دهه 1980 بازسازی شد. متاسفانه Mohenjo-daro از شوري آبهاي زيرزميني، آسيب هاي گردشگري و بازسازي نامناسب رنج مي برد و تا سال 2030 مي تواند در گرد و غبار فرو رود، يا برخي از متخصصان این چنین ادعا مي كنند.

جالب توجه است، در طول حفاری، 44 اسکلت در Mohenjo-daro یافت شد. ظاهرا این افراد به خاک سپرده نشده اند و یا غرق شده اند آنها به جایی که سقوط کرده بودند،دفن شدند. جالب است که استخوان ها دارای برخی از شکستگی ها و همچنین سطوح شدید اشعه است. بعضی از نظریه پردازان پیشنهاد می کنند که تابش ممکن است توسط یک انفجار هسته ای ایجاد شود. چنین تخیلی برخی افراد نیز دارند !

Skara Brae (اسکاتلند)

شهر نابود شده جهان

Skara Brae قدیمی ترین شهر گمشده در این لیست است، Skara Brae به دوره نوسنگی ، حدود 3200 سال قبل از میلاد برمی گردد، قدیمی تر از استون هنج و اهرام جیزه مصر . Skara Brae در جزایر اورکنی که از اسکاتلند است، به دلیل استفاده از تکنیک های ترمیم عالی، به همان اندازه Pompeii و به عنوان Pompeii اسکاتلند شناخته می شود. کشف شده در سال 1850، Skara Brae غارت شد تا کاوش های عمده در دهه 1920 آغاز شد. شیوه زندگی در Skara Brae برای زمان بسیار پیشرفته بود: خانه ها دارای مبلمان سنگی، سیستم های زهکشی و حتی توالت های ابتدایی بود. ساکنان همچنین از سفال – کارد و چنگال استفاده می کرده اند ، به عنوان خاص، و همچنین ابزار چنگال. این حدود 600 سال طول کشید و پس از آن رها شد، شاید به خاطر اینکه آب و هوا حدود 2500 سال قبل از میلاد سردتر و مرطوب تر بود. جالب توجه است .

 

ماچو پیکو  Machu Picchu (پرو)

شهر نابود شده جهان

ماچو پیکو شاید زیباترین شهر گمشده در آمریکا یا نه در جهان است. ماچو پیکو به عنوان یک سایت جادویی وجنجالی خود ساخته شده توسط امپراتور اینکا Pachacuti در حدود 1450 ساخته شده است، دسترسی غیرمستقیم به مکان به دلیل در کوه های آند مرتفع بود تقریبا به طور قطع دلیل آن برای قرن ها پنهان شده بود. تا زمانی که دوباره توسط یحیی باستان شناس Hiram Bingham در سال 1911 دوباره کشف شده است، شاید جالب ترین جنبه ماچو پیکو است. به نام “Hitching پست خورشید” و یا Inti واتانا ، به عنوان نقطه هماهنگی در اعتصاب استفاده می شود.افسانه شامانی می گوید که هر شخص حساس که سرش را روی این سنگ قرار می دهد، به قلمرو دنیای روح وارد می شود. این روزها، ماچو پیکو با استفاده از قطار در دسترس است و یک هتل در سایت وجود دارد.

المیرادور (گواتمالا)

شهر نابود شده جهان

ال Mirador مایا به نظر می رسد که جهان را در شهرهای گمشده هدایت کند. در سراسر Mesoamerica یافت می شود ، این شهری ساخته شده از سنگ خیره کننده است، جنگلها این بناها را پوشانده اند. El Mirador در گواتمالا واقع شده است در طول دوره Preclassic (600 BC تا 300 CE)، و جمعیت اوج آن ممکن است 250.000 نفر بوده باشد.  سازندگان ال Mirador از مقدار بی شماری چوب و سنگ آهک برای ساخت محل استفاده کرده اند، و زمانی که این ماده کمبود یافت، شهر رها شده است – به همین دلیل بیشتر، شایدم نه موضوع حدسی است، تمام شهرهای مایا در نهایت به جنگل منتهی شده اند. اهرام، معابد و خانه های المریادور به ویژه چشمگیر هستند؛ در واقع، بزرگترین هرم، Danta  ارتفاع 236 فوتی دارد  و ممکن است بزرگترین هرم – از نظر حجم – در کل جهان باشد! متاسفانه، قاچاق مصنوعات مایا یک کسب و کار سودآور است – یک تکه سفال برای 100،000 دلار می تواند فروش کند. هشدار به اینجا  وارد نشوید : از آنجا که سایت المیرادور خیلی بزرگ و دور از دسترس است، غارتگران، دروغگوهای غیرقانونی و narcotraffickers در آنجا حکومت می کنند .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط

بیایید با هم لیست 10 تا از گرانترین اتوبوس های لوکس دنیا در سال 2023 را در مجله جاذبه ها مرور کنیم و اطلاعات جالبی در مورد هر اتوبوس پیدا کنیم . 1. سوپر اتوبوس دبی – با قیمت 18 میلیون دلار این وسیله نقلیه از فیبر بسیار سبک و بادوام ساخته شده است که […]

در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای دنیا را از لحاظ جمعیت فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین کشورهای جهان به ترتیب بر اساس جمعیت 1. چین – 1.44 میلیارد 2. هند – 1.38 میلیارد 3. ایالات متحده – 331 میلیون 4. اندونزی – 273 میلیون 5. پاکستان – 220 میلیون 6. برزیل – 212 میلیون 7. […]

بزرگترین کشورهای دنیا کدامند؟ کشور روسیه در واقع با فاصله زیادی بزرگترین کشور دنیا از لحاظ مساحت است، اما برخی از کشورهای دیگر در رتبه بندی 10 کشور بزرگ دنیا ممکن است شما را شگفت زده کنند. در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای جهان را از نظر وسعت (مساحت زمین) فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و سئو توسط مدل سایت | کلیه حقوق مطالب برای وبسایت مجله جاذبه ها محفوظ می باشد .