در اینجا لیستی شگفت انگیز،از تا از 10 عجایب جهان باستان ارائه داده شده است ، با معرفی این موارد همراه سایت برترین جاذبه ها باشید.

10. غار آجانتا Ajanta Caves، هند

غار آجندا Ajanta Caves، هند
در حدود 100 کیلومتری شمال شرقی شهر اورنگ آباد، غار آجندا در هند به عنوان نفطه عطفی از معماری سنگی هند شناخته می شود. اولین آثار تاریخی غار بودایی در آژانا از قرن دوم و 1 پیش از میلاد است. در طول قرن 5 و سده هجدهم میلادی، غارهای بیشتر و غنی تر تزئین شده به گروه اصلی اضافه شد. ویلیام دالریمپل، مورخ انگلیسی، غارهای آژانتا را “یکی از شگفتی های بزرگ جهان باستان” نامید.

 

9. Newgrange، ایرلند

Newgrange، ایرلند
گنبد عظیم نیجریج در دشت های زمردی شهرستان مات ایرلند، مانند یک UFO پر از چمن، نمایش می یابد. ساخته شده در دوره نوسنگی حدود 3200 سال قبل از میلاد، سابقه ساخت آن از اهرام مصر بیشتر است.

این مکان باستانی شامل یک تپه دایره ای بزرگ با عبور از سنگ و اتاق های داخلی است. قله دارای دیواری حائل در قسمت جلو است و توسط حجاری های سنگی حک شده است. این مکان در فستیوالی ایرلندی طبقه بندی شده است، هیچ توافقی در مورد آنچه که این مکان برای چی استفاده می شده است وجود ندارد. گمانه زنی شده است که اهمیت مذهبی داشته است ، این یکی از مهمترین سازه های Megalithic در اروپا محسوب می شود.

8. شهر زیر زمینی Derinkuyu، ترکیه

Derinkuyu، ترکیه
Derinkuyu یک شهر زیرزمینی چند سطح باستانی در منطقه Derinkuyu در استان نوشهر، ترکیه است. گسترش یافته به عمق تقریبا 60 متر (200 فوت)، آن به اندازه کافی بزرگ است که حدود 20،000 نفر را با دام و دامداران خود جای بدهد. این بزرگترین شهر زیرزمینی حفاری شده در ترکیه است و یکی از چند مجتمع زیرزمینی در سراسر کاپادوکیا است.

ساخته شده بین قرن هفتم و هشتم قبل از میلاد، مجتمع زیرزمینی برای دفاع در برابر حملات از دست دادن ارتش ساخته شده است. اگر چه به عنوان یک پناهگاه موقت در نظر گرفته شد، امکاناتش چشمگیر بود: حدود 600 درب بالای زمین که از آن کسی می توانست وارد شهر زیرزمینی شود، از 15000 کانال تهویه برای تهیه هوای تازه، و همچنین چندین وینرها، انبارها و یک شبکه پیچیده پاساژ ها، تونل ها و راهرو ها.

 

7. فانوس اسکندریه مصر

فانوس اسکندریه مصر
اولین فانوس دریایی جهان، آینه ای برای بازتاب نور خورشید برای رو به دریا بود. این فانوس در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شد و در ارتفاع 440 پا (134 متر) ایستاده بود. یکی از هفت عجایب دنیای باستان، پس از اهرام جیزه، بلندترین ساختار ساخته شده توسط انسان بود و نور آن از 35 مایل به دریا دیده می شد. این مکان توسط سه زلزله بین سالهای 956 و 1323 میلادی به شدت آسیب دیده بود و سپس به خرابی آن منجر شد و در 1480 میلادی پس از آسیب بیشتر توسط زمین لرزه ها، کامل از بین رفت.

 

6. کلوس رودز، رودس Colossus of Rhodes, Rhodes

 

کلوس رودز، رودس Colossus of Rhodes, Rhodes
مجسمه ای بلند با 110 فوت ارتفاع ، پادشاه خورشید یونانی Helios، که در شهر رودز، توسط Chares of Lindos در سال 280 قبل از میلاد ساخته شده است. یکی از هفت عجایب دنیای باستان، برای جشن پیروزی رودز بر حاکم قبرس ساخته شده بود. پیش از تخریب آن در زمین لرزه، مجسمه کولوس رودس وجود داشت و ارتفاع آن به 110 فوت (33 متر) می رسید و این یکی از بلندترین مجسمه های جهان باستان است. به گفته تاریخنگار Strabo، آن جاذبه توریستی محبوب حتی در ویرانی اش باقی مانده است.

 با ادامه مطلب جذاب معرفی عجایب دنیای باستان همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

5. Mausoleum at Halicarnassus، ترکیه

Mausoleum at Halicarnassus، ترکیه

Halicarnassus یک آرامگاه در قرن چهارم قبل از میلاد برای شاه Mausolus و خواهر همسرش Artemisia II از Caria بوده است.این مکان تقریبا 135 فوت (41 متر) ارتفاع داشته است و چهار طرفش با  مجسمه ها تزئین شده بود. Mauslos و همسرش Halicarnassus را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند و خود را متعهد ساختند تا آن را زیبا ترین و چشمگیر ترین شهر جهان بکنند. در سال 353 قبل از میلاد، Mausolus مرد، ترک Artemisia تنها به حکومت نشست. به عنوان یک ادای احترام به او، او تصمیم گرفت تا آنجا را به عنوان یک آرامگاه بسازد. ساخت و ساز بسیار زیبا و منحصر به فرد آن ، آنرا یکی از هفت عجایب جهان باستان کرده است.این مکان در یک سری از زمین لرزه ها، از قرن های 12 تا 15  نابود شد و توسط Knights of St. John of Malta در سال 1494 میلادی به طور کامل از بین رفته بود.

 

4. مجسمه زئوس Statue of Zeus ، یونان

مجسمه زئوس Statue of Zeus ، یونان
این مجسمه 40 فوت (12 متر) ساخته شده توسط مجسمه ساز یونانی Phidias در حدود 435 سال قبل از میلاد است، این مجسمه پادشاه خدایان یونان را نشان می دهد .

مجسمه ای از صفحات عاج و پانل های طلایی بر روی یک چارچوب چوبی، این نشان دهنده خدای زئوس است که در تخت سلطنتی با پوست عاج و لباس های طلایی ساخته شده است. این همچنین یکی از هفت عجایب دنیای باستانی است که در یک زلزله در قرن 5 یا 6 میلادی از بین رفته و تخریب شده است. بدون هیچ گونه کپی پیدا شده ، و جزئیات فرم آن فقط از توصیفات و نمایندگان یونان باستان در سکه ها شناخته شده است.

 

3. معبد آرتمیس در افسس Temple of Artemis at Ephesus، ترکیه

معبد آرتمیس در افسس Temple of Artemis at Ephesus، ترکیه
همچنین به عنوان معبد دیانا شناخته می شود، این معبد  در 550 سال قبل از میلاد ساخته شده بود برای آرتمیس، الهه یونانی .معبد توسط هر یک از باستان شناسان با شگفتی و احترام به زیبایی آن توصیف شده است. ارتفاع 425 فوت، عرض 225 پا و ستون 127 60 پا پشتیبانی شده است. یکی از هفت عجایب دنیای باستانی، معبد به طور کامل 3 بار قبل از نابودی آن در 356 پیش از میلاد توسط یک مرد به نام Herostratus  بازسازی شده است.

 

2. باغ های بابل، عراق

باغهای بابل، عراق
باغ های آویزان یکی از ویژگی های متمایز باغات بابل باستان بودند.توسط مندزر دوم حدود 600 سال قبل از میلاد و به عنوان هدیه به همسر Median، ملکه Amytis، ساخته شده بودند. اعتقاد بر این است که این باغ ها یک مهندسی فوق العاده هستند – مجموعه ای صعودی از باغ های چند طبقه ای که شامل انواع درختان، درختچه ها و انگور است. آنها بعد از قرن 1 میلادی توسط زمین لرزه نابود شدند.

باغ های آویزان بابل یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بود و تنها یکی از شگفتی هایی بود که شاید کاملا افسانه ای به نظر می رسد. افسانه ای است که گفته می شود این باغ ها مانند یک کوه بزرگ سبز ساخته شده از آجر های گل دار، اما بسیاری از کارشناسان می گویند که آنها واقعا هیچ وقت وجود نداشتند .

1. اهرام بزرگ جیزه، مصر

اهرام بزرگ جیزه، مصر
هرم بزرگ در جیزه حدود 2600 سال قبل از میلاد برای فرعون خوفو مصر ساخته شد . این جز قدیمی ترین و بزرگترین سه اهرام در الجزیره مصر است. این قدیمی ترین عجایب جهان باستان است و تنها اثری  که امروز باقی مانده است. این بزرگترین ساختار ساخته شده در جهان برای تقریبا 4000 سال قبل بود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط

بیایید با هم لیست 10 تا از گرانترین اتوبوس های لوکس دنیا در سال 2023 را در مجله جاذبه ها مرور کنیم و اطلاعات جالبی در مورد هر اتوبوس پیدا کنیم . 1. سوپر اتوبوس دبی – با قیمت 18 میلیون دلار این وسیله نقلیه از فیبر بسیار سبک و بادوام ساخته شده است که […]

در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای دنیا را از لحاظ جمعیت فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین کشورهای جهان به ترتیب بر اساس جمعیت 1. چین – 1.44 میلیارد 2. هند – 1.38 میلیارد 3. ایالات متحده – 331 میلیون 4. اندونزی – 273 میلیون 5. پاکستان – 220 میلیون 6. برزیل – 212 میلیون 7. […]

بزرگترین کشورهای دنیا کدامند؟ کشور روسیه در واقع با فاصله زیادی بزرگترین کشور دنیا از لحاظ مساحت است، اما برخی از کشورهای دیگر در رتبه بندی 10 کشور بزرگ دنیا ممکن است شما را شگفت زده کنند. در این مقاله، بزرگ‌ترین کشورهای جهان را از نظر وسعت (مساحت زمین) فهرست می‌کنیم. لیست و اسامی بزرگترین […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و سئو توسط مدل سایت | کلیه حقوق مطالب برای وبسایت مجله جاذبه ها محفوظ می باشد .