دنیای حیوانات روشن نیست فقط در مورد شیرها، زرافه ها، سگ ها، گاوها و گربه ها تقریبا اطلاعات روشنی در دست است. زمین شامل بسیاری از موجودات است که در حال حاضر توسط دانشمندان کشف شده اند، و نه تنها در پایین اقیانوس این کشف ها رخ داده بلکه یک سوسپاندر چوبی شش پا و یک زادگاه جدید آفریقایی در دو سال گذشته کشف شد. با معرفی 10 موجود کمتر دیده شده همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

10. خرگوش انورا Angora Rabbit

عجیبترین موجودات

خرگوش آنگورا محصول صدها سال تولید ملی برای پشم است. نتیجه چیزی شبیه یک گربه است که یک خط قدرت، یک توپ پنبه ای با صورت یا یک گوسفند که از طریق یک صاف کننده ساخته شده است را لمس کرده است. در واقع نژادهای مختلف این خرگوش وجود دارد، و آنها در میان سلطنت های فرانسه بسیار محبوب بودند.

9. Dumbo Octopus نوعی هشت پا ( اختاپوس )

عجیبترین موجودات

این کوچولو  می تواند در اعماق اقیانوس یافت شود. یعنی در عمق به معنای 7000 متری . او به علت هوش خود Dumbo نامیده شده است. او از گوش خود برای شنا استفاده می کند. بدون نیاز به نگرانی، او فقط 20 سانتیمتر طول دارد، رشد کامل دارد. دانشمندان همه چیز را در مورد او نمی دانند.

8. Blobfish

عجیبترین موجودات
 

جالب اینجاست که این یک موجود زشت است. نظر شما چیست ؟

ممکن است حدس بزنید که Blobfish یک شناگر سریع نیست. حتی نباید حرکت کند، اما بافت بدن آن از آب است و اجازه می دهد تا آن به راحتی به سمت پایین از اقیانوس شناور بیافتد و منتظر تغذیه از مایکروویو های به سمت شناور باشد. این ها برای تغذیه انسانها ناسالم است. این موجودات در خطر است؛ دلیل انهم ماهیگیری بیش از حد از قسمتهای پایینی اقیانوس است

اما در زیستگاه طبیعی اش ممکن است کمی شگفت انگیز تر از این قربانیان بی شکل، فشرده شده است

تصویر زیر  Blobfish در محل زندگی اش در اعماق اقیانوس

عجیبترین موجودات
 

7. کاکاپو  Kakapo

Kakapo عجیبترین موجودات

Kakapo بزرگترین طوطی در جهان است. به دلیل عدم وجود شکارچیان پستاندار در جزیره ای که محل زندگی اش است  در نیوزیلند، به یک پرنده بزرگ و صلح جو تبدیل شده است. در میان ویژگی های آن: بوی عجیب و غریب، مثل یک سگ گره خورده است ، این موجود جدیدا به شدت در معرض خطر قرار دارد (کمتر از 200 عدد وجود دارد). هنگامی که اروپایی ها سگ ها و گربه ها را به نیوزیلند آوردند، این حیوانات بوی کاکاپو را یاد گرفتند و قادر به یافتن آنها با سهولت بودند و انها را شکار می کنند .

6. اولم  Olm

عجیبترین موجودات

یک مار یا کرم غول پیکر است که هر دو باعث ترس من می شوند. سه انگشت پا در قسمت جلویی آن، دو انگشت در قسمت پشتی آن، پوست کم رنگ به رنگ انسان ، مثل اینکه کور است، تا 100 عدد (بعضی از آنها فقط 60)، در غارها زندگی می کنند و می توانند به مدت ده سال بدون غذا زندگی کنند. این کشمار در کوره غارهای سنگ آهک جنوب اروپا است. حس شنوایی و بویایی خوبی دارد. سیستم بویایی آن خیلی خوب ساخته شده است که میتواند احساس کند که چگونه بسیاری از موجودات زنده کوچک آن را احاطه کرده اند.

 

5: لاک پشت Matamata

عجیبترین موجودات

این لاک پشت دریای شیرین آمریکای جنوبی است، به نظر می رسد یک مخزن است. matamata به نظر می رسد ضد گلوله، ضد آتش، ضد تابش و سخت تر  از همه است. کودک مقاوم. من در مورد هر یک از این ادعاهایی مطمئن نیستم، اگرچه پوسته و سر به نظر بسیار سخت است و احتمالا آنها برای استتار طراحی شده اند؛ گفته شده است که matamata به یک شکاف پوستی با برگ های مرده شبیه است.

4.  نوعی ماهی Barreleye Fish

 [aparat id=”1Se4H”]


ویدیوی بالا را یکی از معدود افرادی گرفته است که با سرعتی شفاف و متمایز دیده است. گرچه از سال 1939 مستند شده است . این ماهی منحصر به فرد است.

سر شفاف مانند یک کابین خلبان در برنامه جنگنده کار می کند. ماهی می تواند چشمان خود را به سمت بالا و بالا ببرد تا شیار و شکارچیان را ببیند. ایا مفید است؟ این همچنین یکی از معدود حیوانات در جهان است که می تواند آناتومی را بدون هیچ گونه مرگ نشان دهد.

این خیلی بد است که در چنین آبهای عمیق ساکن است چون دیدنش تقریبا بسیار سخت است .

 

3. Tarsier

عجیبترین موجودات
 

از خانواده Tarsiidae  موجودات جالبی هستند.  آنها حشرات را می خورند و شناخته شده اند که از درختی به درختی می پرند و پرندگان را می خورند.

درست است. آنها شبانه حرکت هستند و خیلی سریع با استفاده از انگشتان استخوانی و دم طولانی حرکت می کنند. چه چیز غیر طبیعی در مورد این موجودات است؟ آنها می توانند سر خود را 180 درجه مانند یک جغد پیچ ​​و تابدهند. اگر آنها بزرگتر بودند، من از آنها وحشت زده می شدم. تصویر بالا یک نوزاد است که یک پنجم بزرگان است .

 

2. ماهی مرکب پروازی Flying Squid

عجیبترین موجودات

حتی یک تصویر خوب هم پیدا نشد. ، گونه های متعددی از جمله Todarodes pacificus ، Ommastrephes bartramii  ، پرواز … ماهی مرکب؟

من نمی توانم اطلاعات زیادی در مورد پرواز ماهی مرکب پیدا کنم، زیرا مردم آنها را برای پرواز ماهیان اشتباه گرفته اند. فقط در طول 20 سال گذشته، ماهی مرکب پرواز به طور جدی در محافل علمی صحبت آن شده است.

دانشمندان اخیرا تایید کرده اند که یک ماهی مرکب پرواز شناخته شده به عنوان ماهی قرمز پرواز ” قرمز” یا “نئون” شناخته شده است . اما آبی است. ما نمی دانیم چگونه آنها از آب خارج می شوند یا چرا و یا حتی ظاهرا چه رنگی هستند. تحقیقات بیشتری باید بر روی این موارد انجام شود.

 

 1 – نوعی عنکبوت  Darwin Bark Spider

عجیبترین موجودات

شبکه های تارهای این عنکبوت ها می توانند در یک رودخانه به 25 متر برسند (شایدم بیشتر) ، عنکبوت پوست Darwin کشف اخیر بزرگی (2009) برای جهان بود؛ در اینجا برخی از تصاویر و بحث (درNational Geographic ) از دانشمندان است که برای اولین بار آنها را مستند کردند.اول، تار آنها بسیار قوی تر از هر تار عنکبوت دیگر است که مورد مطالعه قرار گرفته است. این 10 بار قوی تر از کولار است (این موارد در جلیقه ضد گلوله کاربرد دارند) . شبکه های تارهای آنها بزرگترین و قوی ترین شبکه تار  عنکبوت شناخته شده است.

بهترین راه برای مطالعه آنها توسط قایق است زیرا تنها راهی است که دانشمندان می توانند رفتار آنها را از نزدیک تجزیه و تحلیل کنند. بسیاری از آنها هنوز ناشناخته اند، زیرا مدتها فقط رنجرزهای محلی ماداگاسکار و راهنماهای تور در مورد آنها می دانستند.

آنها زنبورها، سنجاقکها و مهبلها را می خورند. مردم تعجب می کنند که آیا شبکه های آنها می توانند پرندگان را نیز بگیرند؟

+10-  هشت پا معادل! The Mimic Octopus

[aparat id=”4J8Zk”]

هشت پای Mimic در سال 1998 در دریاهای کم عمق اندونزیایی کشف شد. این چه چیزی خاصی را ایجاد می کند؟ ویدیو را تماشا کنید و خودتان ببینید این می تواند بسیاری از گونه های زیر آب را تقلید کند و آنها را بسیار خوب تقلید می کند. در یک مثال، خرچنگ را تقلید می کند به طوری که خرچنگ واقعی فکر می کند که هشت پا یک همسر برای او است

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 40

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب مرتبط

اگرچه گربه های کوچک دوست داشتنی اند اما گربه های بزرگ نیز زیبا، مهربان و بازیگوش هستند. بعضی از آنها حتی مشابه خانواده های BIG WILD CATS نیز هستند. اینجا لیستی از 10 تا از بزرگترین گربه های جهان است.   توضیح پوند : یکی از واحدهای وزن است و تقریبا معادل نیم کیلوگرم ( مقداری […]

طبیعت ایران با داشتن تنوع بی نظیر باعث شده تا زیستگاه حیوانات نادر و کمیابی از جمله پلنگ ایرانی، گربه پالاس و کوچکترین فوک در جهان باشد؛ متاسفانه بعضی از این حیوانات در خطر انقراض هستند. در ایران به جای یک حیوان ملی واحد، لیستی از نمادهای ملی وجود دارد که شامل شیر آسیایی ، […]

کوسه ها به عنوان ماشین های جنگی کشتن شهرت دارند . آنها ابتدایی، کارآمد و کاملا مناسب برای شکار در اقیانوس های سیاره زمین هستند . کوسه ها به مدت زمان طولانی در اطراف ما بوده اند و در چند میلیون سال گذشته بیش از حد تغییر نکرده اند. شیوه زندگی و شکار کوسه بسیار […]

4 پاسخ به “10 موجود عجیب که بعیده دیده باشید!”

    • هزینه های ترجمه بسیار بالاست و از طرفی درامد سایت بسیار پایین . خیر صرف گوگل ترنسلیت نیست میتوانید شما خودتون امتحان کنید ولی شکی نیست با کمکش بوده . اگر صرف اون بود اصلا قابل خواندن نبود . البته چندان هم گنگ نیست روان نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و سئو توسط مدل سایت | کلیه حقوق مطالب برای وبسایت مجله جاذبه ها محفوظ می باشد .