در هر دو نمونه حیوان خانگی و وحشی، هیچ حیوانی به محبوبیت گربه ها نمی رسد. اما چقدر درباره گربه های وحشی می دانیم؟ 38 گونه شناخته شده از گربه های وحشی وجود دارد. چند نفر از اعضای آنها به مانند شیرها، ببرها، پلنگ ها و جگوارها هستند. بقیه اعضای خانواده گربه وحشی نیز مانند آنها معروف هستند.  لیستی زیر از 10 گربه وحشی شناخته شده در جهان است.


10. گربه وحشی پالاس

گربه Pallas گربه وحشی کوچک است که در مراتع و استپ های آسیای مرکزی زندگی می کند. مهمترین ویژگی گربه های پالاس موی بلند و زیبای آنهاست. در واقع، این گونه فقط دارای یک گربه خانگی است. در زمستان گربه پالاس دارای موی بلند، ضخیم و خاکستری است. این به گربه پالاس کمک می کند تا حتی در هوای یخ زده گرم شود. در تابستان، مو با الگوهای و باند های بیشتر نازک تر می شود. لکه های سیاه در پیشانی یک گربه پالاس، زیبا به عنوان الگوهای بدن است. حلقه های سیاه روی دمشان نیز وجود دارد. گربه پالاس یک گربه وحشی انفرادی است که در شب ها و در روز شکار می کند. آنها نمی توانند خیلی سریع حرکت کنند. اما این شکارچی کمینی است این بدان معنی است که آنها صبر و حوصله را برای شکار انجام می دهند و آن را در خفا انجام می دهند. گربه پالاس موش، خرگوش و پرندگان را دنبال کرده است.

 


9. گربه لئوپارد

گربه Leopard گرانترین گربه وحشی  قاره آسیا است. 12 گونه شناخته شده از گربه های پلنگی وجود دارد که در جنگل ها، چمنزار ها و جنگل های آسیا زندگی می کنند.مانند یک لئوپارد ( پلنگ )، این گربه وحشی دارای الگوهای زیبایی است – نوارهای تاریک روی صورت و سر و لکه های سیاه روی بدن که در اندازه های مختلف هستند. به همین دلیل گربه لئوپارد نام گرفته است . در اندازه، یک گربه لئوپارد معادل گربه خانگی است. اما آنها دارای پاهای بلند و قوی هستند. همچنین گربه های پلنگ دار دارای انگشتان دست نخی هستند. آنها قلمرو خود را با عطر و طعم نشان می دهند. گربه لئوپارد روز خود را روی شاخه های درخت می گذارد. آنها فقط در شب شکار می کنند

 


Jaguarundi . 8

این یک گربه غیر معمولی وحشی است که در جنگل ها، جنگل های گرمسیری و درختچه ها در سراسر آمریکا یافت می شود. بدن طولانی و بلند و باریک، ظاهر منحصر به فرد جگواروندی را با موی بدون رنگ مشخص می کند. سر آنها کوچک و مثلثی شکل است، گوش های کوچک و گرد، پاها کوتاه هستند و دم دراز دارند. در دو رنگ اصلی  خاکستری قهوه ای و سیاه دیده می شود . وزن جگورندی 5 تا 9 کیلوگرم بیشتر از گربه های خانگی است. آنها در روز بیشتر فعال هستند. این کاملا متفاوت از سایر گونه های گربه های وحشی است. رژیم این گربه عمدتا شامل خزندگان کوچک، پستانداران کوچک ، پرندگان و ماهی است.

 


 

Ocelot . 7

Ocelot یک گربه وحشی متوسطه با پوشش چشمی است. الگوی زیبایی با نقاط سیاه و تاریک در موی خاکستری قرمز مشخص شده است. در نگاه اول، یک ocelot ممکن است مانند یک پلنگ کوچک باشد. آنها در جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی زندگی می کنند.علاوه بر مو و پوشش قابل توجه، ocelots دارای دندانه های طولانی و بلند است. این یک حیوان انفرادی است و تنها در شب شکار می کند. در روز، آنها عمیقا در داخل جنگل استراحت می کنند. Ocelot دارای چشمانی تیز و بوی قوی است. این موارد کمک در شکار در زمان شب می کتد. Ocelots عمدتا خرگوش، پرندگان، خرچنگ و ماهی را شکار می کند.

 


6 . گربه ماهیگیر

اینجور نیست که همه گربه ها از آب بترسند ، همان طور که از نام این گربه بر می اید ، گربه های ماهیگیر شناگران عالی ای هستند. آنها شنا و شیرجه رفتن برای گرفتن ماهی. این یک مهارت منحصر به فرد در خانواده گربه است را دارند. این گونه ها از پا های کوتاه و قدرتمند برای ماهیگیری استفاده می کنند.

این گربه وحشی چشمگیر در بوته ها و تالاب های آسیای جنوب شرقی ساکن است. متاسفانه وضعیت گربه های ماهیگیری به علت تلفات زیستگاه آسیب پذیر است.

یک گربه ماهیگیری بالغ تقریبا دو برابر گربه خانگی است. آنها بدنی بلند، دم کوتاه و سر بزرگ با رنگ زیتون خاکستری با نقاط سیاه و سفید زیبا دارند . گربه های ماهیگیر شبانه هستند یعنی که فقط در شب شکار می کنند. آنها عمدتا از ماهی ها تغذیه می کنند. اما رژیم غذایی آنها نیز شامل قورباغه ها، خرچنگ ها و مارها است.

 


 

این مطلب جذاب ادامه دارد ….. جهت خواندن ادامه لیست اینجا را کلیک نمایید 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 81

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!