با ادامه مطلب جذابی برای طرفداران حیات وحش یعنی معرفی گربه های وحشی همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

انتهای لیست را از اینجا مطالعه نمایید حتما 


5 . گربه وحشی مارگای

Margay یک گربه وحشی زیبا است که در جنگل های بارانی و جنگل های همیشه سبز آمریکای جنوبی زندگی می کند. آنها بسیار بزرگتر از یک گربه خانگی هستند. پوشش، یکی از برجسته ترین علامت یک گربه Margay است، خاکستری قهوه ای با رگه های مشکی  سیاه است. بدن آنها ورزیده شده است، چشم بزرگ و دم طولانی دارند که رشد می کند تا 20 اینچ. دم  تقریبا 70٪ از بدن آنها است.

Margays خجالتی هستند و عمیقا در جنگل زندگی می کنند. بنابراین، شانس کمی برای دیدن آنها حتی در زیستگاه آنها وجود دارد. Margays کوهنوردان چابکی هستند. همچنین، آنها به سرعت از یک شاخه به شاخه ای دیگر جهش می کنند.

Margays ها انفرادی و شبانه هستند. آنها روز را در شاخه های درخت می گذرانند و فقط در شب فعالیت می کنند. چشم های بزرگ Margay همچنین دیدی مناسب را فراهم می کنند. آنها عمدتا از میمون های کوچکی، سنجاب ها تغذیه می کنند.

 


4 . سیاهگوش

Lynx یک گربه وحشی متوسط ​​است که به دلیل پوست خزهای زیبای آن مشهور است. چهار نوع از Lynx در جهان وجود دارد – سیاهگوش کانادایی، سیاهگوش اوراسیایی، Lynx آبی و Bobcat. آنها در جنگل های مرتفع اروپا، آمریکای شمالی و آسیا ساکن هستند. در میان چهار گونه از سیاهگوش، سیاهگوش Iberian  یکی از نشانه های کم اهمیت است. برای اینکه دقیقا یکی از عجیب ترین گربه های وحشی در جهان باشد تنها کمتر از 400 سیاهگوشهای Iberian در جهان باقی مانده است. همانطور که قبلا گفته شد، Lynx  برای خزهای ضخیم خود مشهور هستند. رنگ مو در فصل ها متفاوت است.این کمک می کند تا انها گرم نگه دارند بدن خود را بدون در نظر گرفتن آب و هوا. پا های Lynx نیز با موها پوشانده شده اند تا بتوانند در هنگام برف راه برود . سیاهگوش دارای زندگی انفرادی و شکار تنها در شب است.

 


3 . سروال

دارای شباهت به یک یوزپلنگ کوچک، Serval یک گونه متمایز از گربه وحشی است که در چمنزارهای آفریقا یافت می شود. نسبت به اندازه بدن، سروال دارای طولانی ترین پاها نسبت به سایر گونه های گربه اند آنها دارای بدن خیلی بلند ، دم کوتاه، گردن طولانی و گوش های بزرگ و بی شکل هستند. در واقع، هیچ گربه دیگر گوشهای بزرگی مانند Serval ندارد.

پوشش موی زیبا از زرد تا نارنجی  با لکه های سیاه است که در اندازه های مختلف هستند. الگوها همراه با بدن بلند و باریک، شباهت زیادی به گتاها دارند. اما این گربه وحشی متوسط ​​(وزن تا 19 کیلوگرم) نمی تواند به سرعت وارد حرکت شود . در عین حال، آنها خیلی آهسته نیستند. سرعت بالای یک serval در 40 مایل در ساعت اندازه گیری می شود.

سروال یک حیوان انفرادی است که برای علامت گذاری در قلمرو خود از بو استفاده می کنند. پاهای بلند نیز اجازه می دهد تا آنها تا ارتفاع قابل توجهی پرش کنند . Serval شبانه هستند. اما گاهی اوقات آنها در روز شکار می کنند. گردن بلند، گوش ها نقش مهمی در یافتن طعمه دارند. رژیم غذایی آنها شامل جوندگان، پستانداران کوچک، پرندگان، قورباغه ها و ماهی ها می باشد.

 


2 . لئوپارد ابری

Clouded Leopard به دلیل نقاط سیاه و سفید بر روی پوشش زرد  قهوه ای خود به این نام نامیده می شود. این گربه وحشی زیبا و طبیعی که در جنگل های بزرگ آسیای جنوب شرقی ساکن است. با توجه به اندازه بدن، دندان های سگ گونه Clouded Leopard بزرگتر از هر نوع دیگر از گربه ها است. آنها یک بدن بلند و باریک، پاهای کوتاه و یک دم فوق العاده بلند دارند. Clouded Leopard بیشتر وقت خود را صرف درختان می کند. در حقیقت، آنها همه چیز را برای یک کوهنورد استثنایی شدن دارند ،  بدن باریک، پاهای محکم با چنگال های بزرگ، پنجه های تیز و دم بالایی برای متعادل کردن .گاهی اوقات، لئوپورادای های ابری حتی از شاخه های بزرگ آویزان می شوند. این نشان می دهد چقدر آنها در حال بالا رفتن از درختان ماهر هستند. تنها در شب شکار می کنند. گراز وحشی، گوزن کوچک و سنجاب های زمینی، میوه هاغذاهای اصلی لئوپارد های ابری هستند.

 


1 . کاراکال

Caracal یک گربه وحشی زرق و برق دار و متوسط ​​با پوشش طلایی قابل توجه و مارک های متمایز صورت است. این گربه های شگفت انگیز در جنگل ها و درختچه های آفریقا و آسیای مرکزی یافت می شوند.Caracals بدن ساخته شده ای دارند . موهای آنها کوتاه است اما در رنگ طلایی جذاب هستند. نشانه های سیاه روی صورت به اندازه مو و پوشش خود زیبا هستند. این یک گونه بسیار پر جنب و جوش در گربه وحشی است. سرعت بالای آنها در 50 مایل در ساعت اندازه گیری می شود. Caracals همچنین می تواند جهش قابل توجهی را با پاهای محکم خود ایجاد کند. در یک جهش، آنها حتی می توانند به ارتفاع 3 متر برسند. چنین شگفت انگیزی اجازه می دهد caracals حتی برای گرفتن پرنده پرواز کنند .

Caracals یک گربه انفرادی است. اما آنها نیز با جفت زندگی می کردند. آنها شبانه هستند و فقط در شب شکار می کنند. این شکارچیان ماهر از سرعت، چابکی و دندانهای طولانی سگ گونه استفاده می کنند تا طعمه های بزرگی مانند آنتیلئو را بگیرند. فهرست رژیم غذایی کاراکالها همچنین شامل پستانداران و جوندگان کوچک است

انتهای لیست را از اینجا مطالعه نمایید حتما 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 97

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!