پل ها ضروری هستند: آنها ارتباط بین دو ساحل، گاهی بین دو فرهنگ، دو منطقه، دو شهر هستند. آنها برای حمل مواد غذایی، آب، اتومبیل ها و مردم آن منطقه مورد نیاز هستند. پلهای اروپایی گاهی اوقات آثار هنری نیز هستند و ما برای شما لیست زیباترین آنها را در اروپا انتخاب کرده ایم . با معرفی 15 پل زیبا و قشنگ قاره اروپا همراه سایت برترین جاذبه ها باشید

1 -پل 25 آوریل (لیسبون – پرتغال)

پل 25 آوریل (لیسبون - پرتغال)

پل 25 دی آوریل ( ” پل 25 آپریل “) یک پل معلق است که از شهر لیسبون ، پایتخت پرتغال ، به شهرداری Almada در سمت چپ (جنوب) رودخانه Tejo متصل است. این پل در تاریخ 6 اوت 1966 افتتاح شد و یک ریل برای قطار در سال 1999 به آن اضافه شد.

از آنجا که این یک پل معلق است و دارای رنگی مشابه است، اغلب در مقایسه با پل گلدن گیت درسانفرانسیسکو ، ایالات متحده آمریکا مقایسه می شود. در حقیقت، این پل توسط همان شرکت (شرکت سازنده پل آمریکایی ) ساخته شده است که پل خلیج سان فرانسیسکو-اوکلند و نه دروازه طلایی را ساخته است، و نیز شباهت آن در طراحی به همین دلیل است. با طول 2،277 متر، این پل بیست و سومین پل بزرگ معلق در جهان است . تا سال 1974، این پل ، پل سالازار (Ponte Salazar) نامگذاری شده بود. نام “25 de Abril” به انقلاب كنگان اشاره دارد.

2 – پل برج ( لندن – انگلستان )

 پل برج ( لندن - انگلستان )

پل برج (1886-1894 ساخته شده) یک پل ترکیبی باسکولی و معلق در لندن است که از رودخانه تیمز عبور می کند. نزدیک به برج لندن، که از نام آن برج گرفته شده است، به نماد نمادین لندن تبدیل شده است

 

* پل صلح گرجستان  :

یک پل پیاده‌ رو بر روی رود کورا در تفلیس، پایتخت گرجستان است.Bridge of Peace (گرجی: მშვიდობის ხიდი ، mshvidobis kidi) یک پل عابر پیاده به شکل کمان , و سازه ای فولادی و شیشه ای است که با چراغ های LED متعدد ، در بالای رودخانه کورا در مرکز شهر تفلیس ، پایتخت گرجستان برپا شده است.این پل ۱۵۰ برای ایجاد بنایی معاصر به منظور ارتباط بخش قدیمی تفلیس با بخش مدرن آن ساخته شد. افتتاحیهٔ رسمی این پل در تاریخ ۶ می ۲۰۱۰ بود. این پل نمایی منحصر به فرد از کلیسای متخی، محلهٔ ناری‌کالا و مجسمهٔ واختانگ یکم و در طرف دیگر کلیسای جامع تثلیث تفلیس، پل باراتاشویلی و کاخ ریاست جمهوری را ارائه میدهد .

 

3.پل Ponte Vecchio (فلورانس – ایتالیا)

(فلورانس - ایتالیا)

Ponte Vecchio (” پل قدیمی “) یک پل قوس دار  است که قدمت قرون وسطی دارد و روی رودخانه آرنو در فلورانس ایتالیا ساخته شده است، اما مانند یک پل معمولی است.  ابتدا مغازه ها  این پل را اشغال کردند؛ مستاجران کنونی پل جواهرات فروشی ، فروشندگان هنر و فروشندگان سوغات هستند. دو پل مجاور Ponte Vecchio Ponte Santa Trinita و Ponte alle Grazie  نیز هستند.

4- پل Bastei باستی ( Lohmen – آلمان )

پل باستی ( Lohmen - آلمان )

باستی یک پلی است که از سنگ تشکیل شده است که 194 متر بالاتر از رودخانه آلب در کوه های ماسه سنگی البا در آلمان است . با ارتفاع 305 متر بالاتر از سطح دریا، سنگ های زاویه ای باستی توسط فرسایش آب بیش از یک میلیون سال پیش بوجود آمده اند. آنها در نزدیکی رتن واقع در نزدیکی پیرنه جنوب شرقی شهر درسدن قرار دارند و برجسته ترین پارک ملی ساکسون سوئیس هستند .

پل باستی جاذبه ای توریستی برای بیش از 200 سال است. در سال 1824، یک پل چوبی ساخته شد .این پل در سال 1851 توسط پل بستی ساخته شده از ماسه سنگ جایگزین شد.

5 -پل لوئیس 1 (پورتو – پرتغال)

پل لوئیس 1 (پورتو - پرتغال)

این پل واقعا نماد پورتو است. ما توصیه می کنیم که سفری با قایق زیر این پل فوق العاده انجام دهید و یا با قدم زدن  فرصتی برای مشاهده این شاهکار بزرگ مهندسی پیدا کنید. برای رسیدن به ویلنا نوا دوگیا و انبارهای آن و عرشه بالایی برای مشاهده کامل شهر، از عرشه پایین تر بروید.

طراحی شده توسط مهندس Teófilo سیریک ، بله شما درست حدس زدید، یک شاگرد از سازنده برج ایفل ، در سال 1886 این پل افتتاح شد و شامل 2 عرشه مجاور به هم آهنی است. 395 متر طول و 8 متر عرض دارد و قوس آن هنوز هم بزرگترین در جهان در نوع آهن محسوب می شود . امروزه عرشه بالایی توسط مترو پورتو، با استفاده از منطقه کلیسای جامع پورتو به باغ مورو و Avenida da República در Vila Nova de Gaia، مورد استفاده قرار می گیرد.

6. پل Viaduct Millau (آویررون Aveyron – فرانسه)

آویررون Aveyron - فرانسه)

Viaduct Millau یک پل مخفی شده است که دره رودخانه Tarn در نزدیکی Millau در جنوب فرانسه قرار دارد. توسط میشل Virlogeux مهندس سازه فرانسوی و معمار بریتانیایی نورمن فاستر طراحی شده است که بلندترین پل در جهان با یک اجلاس ممتد در 343.0 متر (1،125 فوت) بالای پایه ساختار است. این به اندازه 12 طبقه ساختمانی بلند در دنیا است که 270 متر (890 فوت) بین عرشه جاده و زمین زیر است. هزینه ساخت و ساز حدود 400 میلیون یورو بود. این پل رسما به طور رسمی در تاریخ 14 دسامبر 2004 افتتاح شد و در تاریخ 16 دسامبر برای ترافیک باز شد. این پل به طور مداوم به عنوان یکی از دستاوردهای مهندسی بزرگ در تمام دوران رتبه بندی شده است.

7 -پل زنجیره ای ( بوداپست، مجارستان )

پل زنجیره ای ( بوداپست، مجارستان )

پل زنجیره ای Széchenyi یک پل معلق است که دره رود دانوب بین بودا و Pest، قسمت های غربی و شرقی بوداپست ، پایتخت مجارستان قرار دارد . طراحی شده توسط مهندس انگلیسی ویلیام تیرنی کلارک، این اولین پل دائمی در سراسر دانوب در مجارستان بود و در سال 1849 افتتاح شد.

8- پل ریالتو (ونیز – ایتالیا)

پل ریالتو (ونیز - ایتالیا)

پل Rialto (به ایتالیایی: Ponte di Rialto ) یکی از چهار پل های بزرگ کانال ونیز ایتالیا است. این قدیمی ترین پل در سراسر کانال است و خط تقسیم برای مناطق San Marco و San Polo بوده است.

9 -پل Chapel (لوسرن Lucerne – سوئیس)

پل Chapel (لوسرن Lucerne - سوئیس)

در نیمه اول قرن چهاردهم بعنوان بخشی از قلعه های شهر ساخته شد و بعد از کلیسای سنت پیتر که در نزدیکی آن قرار دارد، ساخته شده است. نقاشی هایی که در قرن هفدهم به پل اضافه شدند صحنه هایی از تاریخ سوئیس و مناطق محلی را شامل می شود، از جمله شرح حال مقدسین شهر، St. Leodegar و St. Maurice

10 -پل Puente Nuevo (رندا Ronda – اسپانیا)

پل Puente Nuevo (رندا Ronda - اسپانیا)

پل رندا ، نماد و روح شهر است. برای ساخت این پل، دو ایده عالی وجود داشت. نخستین آنها در سال 1735 میلادی، توسط پادشاه فیلیپ V ، که شامل یک قوس 35 متری ( قطر ) بود و کارهایی که تنها 8 ماه بعد انجام شد، مورد توجه قرار گرفت.

11 -پل قدیمی (مارشار Mostar – بوسنی و هرزگوین)

پل قدیمی (مارشار Mostar - بوسنی و هرزگوین)

Stari Most (انگلیسی: Old Bridge) بازسازی یک پل عثمانی قرن شانزدهم در شهر Mostar در بوسنی و هرزگوین است که از رودخانه Neretva عبور می کند و دو قسمت از شهر را متصل می کند. پل قدیمی برای 427 سال استفاده اش به طول انجامید، تا زمانی که در تاریخ 9 نوامبر 1993 توسط نیروهای کروات در جنگ کرواسی و بوسنیایی نابود شد. پس از آن، یک پروژه در حال حرکت برای بازسازی آن بود و پل بازسازی شده در تاریخ 23 ژوئیه 2004 افتتاح شد. یکی از نشانه ترین مشخصه های کشور، و یکی از نمونه های معماری اسلامی در بالکان است و توسط میرم حیردین طراحی شده است.

12 – پل Pont de Rohan (Finistere – فرانسه)

پل Pont de Rohan (Finistere - فرانسه)

چندین پل معلق در جهان وجود دارد و آنها سازه ای هستند که بر خلاف دیگر پل ها نیستند. Pont De Rohan در Landerneau (فرانسه)، با مغازه ها، رستوران ها و خانه هایش، یکی از آخرین پلهای ساکن در اروپا بود که در سال 2010 میلادی 500 سالگی را جشن گرفته است.

شما می توانید آثاری از یک پل بر روی Elorn پیدا کنید که زمین های لئون و Cornouaille را در قرن 12 متصل می کند. پل سنگی که امروزه دیده می شود، از سال 1510 میلادی ساخته شده است و بر اساس دستورالعمل ویکوونت درحان ساخته شده است. ستون های برجسته آن و 6 آرک از ساختمان هایی که دارای چندین نسل از جمله میلر، نقاشی ها و جواهرات، خرده فروشی ها و … هستند حمایت می کنند .

 3. پل Garabit Viaduct (کانتال Cantal – فرانسه)

Garabit Viaduct (کانتال Cantal - فرانسه)

در اواخر دهه ی 1870، ایفل و سی ، شرکتی که توسط گوستاو ایفل در مشارکت با Theophil Seyrigتشکیل شده بود، در میان شرکتهای مهندسی فرانسوی مشغول به کار شد. بین سالهای 1875 و 1877 این پل ، پل ماریا پیا را در مسیر دوورو در پورتو ساخته بود و زمانی که پیشنهاد شد برای ساخت یک راه آهن بین ماروالز و نویزگردها در بخش کانتال، کار ساخت یک viaduct برای عبور از رودخانه تروهیر به ایفل داده شد بدون فرایند معمول تدارکات رقابتی به توصیه مهندسان اداره بزرگراه های دولتی از آنجا که مشکلات فنی مربوط به شبیه به پل ماریا پیا بود؛ در واقع، موفقیت این ایفل و سی ای با این پروژه بود که منجر به پیشنهاد  viaduct در Garabit شد .

14 -پل Vasco da Gama (لیسبون – پرتغال )

پل Vasco da Gama (لیسبون - پرتغال )

پل واسکو دا گاما یک پل متصل به کابل است که توسط viaducts و rangeviews قرار دارد که در رودخانه تاگوس واقع در Parque das Nações در لیسبون ، پایتخت پرتغال قرار دارد . این طولانی ترین پل در اروپا (از جمله وایادوک ها) با طول کل 17.2 کیلومتر (10.7 مایل) است.

ساخت و ساز در فوریه 1995 آغاز شد؛ این پل به خاطر ترافیک در 29 مارس 1998، فقط در زمان نمایشگاه 98 ، نمایشگاه جهانی که 500 سال از کشف توسط Vasco da Gama از مسیر دریا از اروپا به هند را جشن گرفت، باز شد.

15 -پل  Pont du Gard پونت دو گارد  (گارد Gard – فرانسه)

پل Pont du Gard پونت دو گارد (گارد Gard - فرانسه)

Pont du Gard یک پل آبشاری باستانی رومی است که از رود گاردن در Vers-Pont-du-Gard در نزدیکی Remoulins، در اداره Gard از جنوب فرانسه عبور می کند. این بخشی از آبشار Nîmes است ، یک ساختار 50 کیلومتری (31 مایل) ساخته شده توسط رومیان برای حمل آب در بهار از Uzè به مستعمره روم Nemausus (Nîmes). از آنجا که زمین بین دو نقطه تپه است، آبشار – عمدتا زیرزمینی ساخته شده – راه طولانی و پیچیده ای را می گذراند که از گورستان گاردن عبور کرده، و نیاز به ساخت یک پل آب جاده ای داشت. ساخته شده در قرن 1 میلادی، Pont du Gard بالاتر از تمام پل های آبشار رومی است و با سنگ شکن Segovia یکی از بهترین ذخیره شده ها است. در سال 1985 به دلیل اهمیت تاریخی آن به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!