انسان با قدرت استثنایی خود، بسیاری از اسرار زمین را کشف کرده است. در سالهای قبل به سطح ماه رسیده است و دیگر سیارات را (در ماموریت های اکتشافی) بررسی کرده است. اما قابل توجه است که هنوز تعداد زیادی مکان روی زمین وجود دارد که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. محیط های غیرمعمول و نیروهای طبیعی ویرانگر باعث شده که بعضی از مکان ها کمتر مورد بررسی قرار گیرند. از سوی دیگر، این موضوع خودش می تواند یک برکت باشد ، از آنجا که کمک می کند تا حتی المقدور  چند مکان در فرم اصلی خود باقی بمانند و انسان ها آنها را ویران نکنند . وبسایت برترین جاذبه ها لیستی از مکان های ناشناخته کره زمین را ارائه کرده است ،با ما همراه باشید با مطالعه این موضوع جذاب.

 


 

7. یخچال های گرینلند

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

گرینلند بزرگترین جزیره در جهان است. این کشور شمالی ترین کشور جهان است. جزیره Kaffeklunnen گرینلند تنها 442 مایل از قطب شمال فاصله دارد. جالب توجه است که کشور گرینلند با مساحت منطقه وسیعی با 8،36،300 مایل مربع ، 80 درصد از آن با یخ پوشانده شده است. این دلیلی دقیق است که چرا گرینلند با کمترین کاوش و در نظر گرفته می شود. تا سال 2017 تنها 56239 نفر در این جزیره بزرگ زندگی می کرده اند . برخی از صفحات یخی این جزیره دارای ضخامت 3200 متر است. همچنین برآورد شده است که صفحات یخ گرینلند بین 400000 تا 80000 سال عمر دارند . گرینلند نیز دارای جاذبه های یخچال های طبیعی، رودخانه یخی، نیمه شب خورشیدی، چشمه های آب گرم و شفق شمالی است. در مورد حمل و نقل، در گرینلند هیچ جاده یا شبکه ریلی وجود ندارد. برای دور زدن در این کشور می توانید ماشین های برف روب ، قایق، هواپیما یا هلیکوپتر را انتخاب کنید.

 


 

6 . عمیق ترین نقطه دریا در Mariana trench، غرب اقیانوس آرام

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

ماريانا در اقیانوس آرام قسمت غربی اقیانوس آرام واقع شده است و عمیق ترین قسمت زمین گزارش شده است . این قسمت عمق اقیانوس طبق گزارش دانشمندان در حدود میلیون ها سال پیش تشکیل شده است. عمیق ترین نقطه در Mariana trench به عنوان ‘challenger deep’در دنیا شناخته شده است. عمق این نقطه تخمین زده می شود 10994 متر باشد. با توجه به عمق و فشار بالا در Mariana trench، این یک مکان خطرناک برای کشف است.

تا به حال، دو ماموریت موفقیت آمیز به این مکان ثبت شده است. اولین ماموریت توسط اقیانوس شناس سوئیسی ژاک Piccard و USN Lieutenant Don Wals  در سال 1960 انجام شد. ماموریت دوم توسط جیمز کامرون مدیر مشهور فیلم های هالیوود در 26 مارس 2012 بود که این یک مأموریت انفرادی بوده است.

Mariana trench دارای بسیاری از مواد معدنی نادر و موجوداتی است که در اعماق اقیانوس زندگی می کنند . Mariana trench همچنین شامل فسیل هایی است که  اکتشاف دقیق آنها اسرار بسیاری از زمین را افشا می کند. اما شرایط ناپایدار Mariana trench این امر را بسیار دشوار می کند.طبیعت


5. کوه Gangkhar Puensum در کشور بوتان

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

Gangkhar Puensum مرتفع ترین کوه غیر عادی در جهان است. این کوه در بوتان واقع شده است. این کوه ارتفاع 7570 متر دارد و چهلمین  کوه مرتفع جهان  است. همانطور که می دانید. حتی مرتفع ترین قله کوه اورست در حال حاضر با موفقیت تعداد بسیاری از کوه نوردان صعود کرده شده است. اما Gangkhar Puensum همچنان بی صعود باقی مانده است. تنها چهار عملیات صعود در Gangkhar Puensum گزارش شده که در سال های 1983، 1985، 1986 و 1994 به ترتیب انجام شده. اما همه این سفرها به علت بارش برف و شرایط نامناسب، ناموفق بودند. در سال 2004، دولت بوتان نیز به دلیل اعتقادات معنوی، کوهنوردی را در Gangkhar Puensum محدود کرد. بنابراین، کوه Gangkhar Puensum تبدیل شد به یک مکان کشف نشده .


4 . Deserts ( بیابان ها )

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

این یک واقعیت ملموس است که بیابان ها به دلیل شرایط آب و هوایی غیرقابل پیش بینی کاوش نمی شوند. صحرا ( Sahara ) بزرگترین بیابان جهان است، به دلیل شرایط نامناسب برای رشد گیاهان. بیش از 200 میلیون مایل مربع تبدیل به یک بیابان به اسم Sahara در قاره آفریقا شده است و نزدیکترین و داغترین صحرا در جهان ، Sahara واقع در آفریقا است. این کویر تنها در سال بارش بسیار کمی دارد. نوسانات شدید دما نیز در بیابان ها بسیار رایج است. روزها می توانند بسیار داغ باشند. اما شب ها خیلی سرد است. این باعث می شود محیطی بسیار سخت برای حیوانات، گیاهان و انسان ها باشند. با وجود این، چندین حیوان و گیاه را می توان در بیابان یافت. چنین حیواناتی دارای سازگاری بالا برای زندگی در محیط خشن و بیابانی هستند.

( قابل ذکر است است طبق گزارش هایی نقطه گندم بریان در کلوت های شهر شهداد در استان کرمان گرم ترین نقطه روی زمین ذکر شده است ، این جاذبه مفصلا در قسمت جاذبه های ایران ، جاذبه مناطق اطراف کرمان شرح داده شده است می توانید به این قسمت از سایت رجوع کنید ).

 


 

3 . غارهای عمیق

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

تعداد زیادی از غارها در سراسر جهان وجود دارد. غارهای بسیاری به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی، سنگ های تیز، آب و شرایط لغزش در غار ها، بسیار دشوار کشف آنها است. بعضی از غارهای آب زیرزمینی در جهان غیر قابل دسترسی هستند .شبکه ی غارهای Yucatan Cenotes در مکزیک، بهترین نمونه است. غارهای کریستال و غارهای برفی نیز به علت تغییرات بی سابقه، برای سفر ، به مراتب بیش از حد خطرناک اند.

 


2. جنگل های آمازون ، آمریکای جنوبی

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

آمازون با پوشش 2.5 میلیون مایل مربع، نیمی از جنگل های بارانی را در زمین می دارد. تنوع زیستی غنی و حضور بسیاری از گونه های نادر، جنگل آمازون را به یک منطقه کانونی برای اکتشاف های علمی تبدیل می کند.اما زیستگاه اسرارآمیز آمازون آن را هنوز هم کمترین محل کاوش در زمین کرده است.

فصل خشک در جنگل آمازون وجود ندارد، تمام سال باران می آید. بارش سنگین در جنگل بارانی آمازون در ماه فوریه است. این باعث افزایش شدید سطح آب در رود آمازون می شود. همچنین باعث سیل سنگین در آمازون می شود. در چنین شرایطی، حمل و نقل از طریق رودخانه آمازون نیز به دلیل جریانات شدید رودخانه بیش از حد خطرناک است. همچنین دیگر حیوانات مرگبار در آمازون مانند جگوار، گرگ ، عنکبوت برزیلی، پشه ها، قورباغه های سمی ، کیمان سیاه و مار anacondas وجود دارد که می تواند حتی به انسان آسیب برسانند. علاوه بر این، فقدان دسترسی به غذای سالم و آب پاک، حمل و نقل در جنگل آمازون بسیار خطرناک است.


1. قطب جنوب

مکان های ناشناخته و اسرار آمیز

قطب جنوب سردترین نقطه روی سطح زمین است. این منطقه خشک ترین، سردترین، طوفانی ترین قاره بر روی زمین است. آب و هوا در این قاره حتی در شرایط عادی بین -10 درجه سانتیگراد تا -30 درجه سانتیگراد تغییر می کند. کمترین دمای ثبت شده در قطب جنوب، درجه سانتیگراد است -89 درجه سانتیگراد است . این اقلیم خشن باعث شده قطب جنوب به مکانی که دارای حداقل کاوش در زمین است تبدیل شود .

سریع ترین سرعت باد که در قطب جنوب ثبت شده است در سال 1972، 200 مایل در ساعت است. صفحات یخ در قطب جنوب ضخامت 2 مایل دارند. این نشان دهنده شرایط آب و هوایی غیرقابل تحمل در این قاره است. برفهای سنگین، یخچال های طبیعی، سیلاب ها دیگر خطرات بالقوه در قطب جنوب هستند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 90

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!