برترین جاذبه های گردشگری و تاریخی دنیا
تصاویر ناسا

۹ عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

چراغ خواب

ناسا از سوابق و دستاوردهای فضایی زیادی نسبت به هر آژانس فضایی دیگری در جهان برخوردار است. از ماموریت به ماه در سال ۱۹۶۹ تا اکتشاف مریخ . وباست برترین جاذبه ها لیستی از ۹ عکس فضایی پر جنب و جوش ناسا را برای شما آماده کرده است.

 


 

۹ . تصویری برجسته از خورشید

Solar Flare - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

Giant Prominence Erupts from Sun ، این تصویر مربوط به فوران گدازه های آتشین از سطح خورشید است که در سال ۲۰۱۲ توسط ناسا تهیه شده است.

 


 

۸٫ دنباله دار ISON

ison - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

Comet ISON  ، این تصویر رنگی روشنی از دنباله دار ISON از مرکز پرواز فضایی مارشال NASA با استفاده از ۱۴ “تلسکوپ با رنگ CCD گرفته شده است. این عکس دیدنی در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۳ از زمین گرفته شد.

 

۷٫ نقطه قرمز بزرگ مشتری

Jupitor Red Spot - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

Jupiter’s Great Red Spot توسط فضاپیمای فضایی Voyage I ناسا در سال ۱۹۷۹ گرفته شده است. نقطه قرمز در مشتری، چیزی جز یک منطقه طوفانی فشار بالا در این سیاره نیست. این شباهت بیشتری با توفان های زمین ما را نشان می دهد.

 


 

۶ . اکتشاف گردی Rover در مریخ

nasa Curiosity - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ این تصویر چرخ جلو چپ Curiousity rover در زمان کشف سیاره سرخ  بدست آمد.

 


 

 ۵ . غروب خورشید در مریخ

sunset ON Mars - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

این منظره دیدنی از غروب خورشید در مریخ توسط فضانورد فضایی ناسا گرفته شد. این فضانورد رباتی طی سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به طور اکتشافی موفق در مریخ ساخته شد. تمام ارتباطات با روور در سال ۲۰۱۰ از بین رفته است.

 


 

۴٫ اولین تصویر از مریخ

Firt Image of Mars - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

NASA’s Viking I اولین فضاپیمای ناسا برای لمس سطح مریخ است. فضاپیمای وایکینگ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۷۶، سطح مریخ را لمس کرد. این فضاپیما همچنین اولین تصویر مریخ را به زمین فرستاد .

 


 

۳ . زمین و ماه از زحل

earth and moon cassini - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

دیدگاه زمین از فضا، چیز دیدنی ای است . فضاپیمای ماموریتی ناسا از زحل این تصویر را برای ما هدیه آورده است. کاسینی این تصویر رنگی از زمین و ماه را از ۹۰۰ میلیون مایل نزدیک به سیاره زحل گرفته است. در این تصویر فضایی شگفت انگیز، زمین و ماه  به عنوان نقاط کوچک به اندازه حلقه های زحل به نظر می رسد.

 


 

 

۲ . مرد در ماه

neil armstrong - 9 عکس فضایی شگفت انگیز و جالب از ناسا

Neil Armstrong و Buzz Aldrin اولین فضانوردانی بودند که ماه را لمس کردند و نمونه هایی از سطح ماه را جمع آوری کردند. تصویر مربوط به سال ۱۹۶۹ می باشد.

۱ . کره زمین

عکس های دیدنی از ناسا

Earthrise محبوب ترین عکس از Polo 8 ناسا می باشد. عکس از سیاره زمین را از مدار ماه در شب کریسمس در تاریخ ۲۴ دسامبر ۱۹۶۸ گرفته شد. این اولین تصویر از زمین از فضای عمیق است.

 
نظر شما در مورد این مطلب چی بود ؟
  • زیبا بود 
  • مفید بود 
  • ضعیف بود 
  • متوسط بود 
  • جالب بود 
ناسا از سوابق و دستاوردهای فضایی زیادی نسبت به هر آژانس فضایی دیگری در جهان برخوردار است. از ماموریت به ماه در سال ۱۹۶۹ تا اکتشاف مریخ . وباست برترین جاذبه ها لیستی از ۹ عکس فضایی پر جنب و جوش ناسا را برای شما آماده کرده است.     9 . تصویری برجسته از خورشید Giant Prominence Erupts from Sun ، این تصویر مربوط به فوران گدازه های آتشین از سطح خورشید است که در سال ۲۰۱۲ توسط ناسا تهیه شده است.     8. دنباله دار ISON Comet ISON  ، این تصویر رنگی روشنی از دنباله دار ISON از مرکز پرواز فضایی مارشال NASA با استفاده از ۱۴ "تلسکوپ با رنگ CCD گرفته شده است. این عکس دیدنی در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۳ از زمین گرفته شد.   7. نقطه قرمز بزرگ مشتری Jupiter's Great Red Spot توسط فضاپیمای فضایی Voyage I ناسا در سال ۱۹۷۹ گرفته شده است. نقطه قرمز در مشتری، چیزی جز یک منطقه طوفانی فشار بالا در این سیاره نیست. این شباهت بیشتری با توفان های زمین ما را نشان می دهد.     6 . اکتشاف گردی Rover در مریخ در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ این تصویر چرخ جلو چپ Curiousity rover در زمان کشف سیاره سرخ  بدست آمد.      ۵ . غروب خورشید در مریخ این منظره دیدنی از غروب خورشید در مریخ توسط فضانورد فضایی ناسا گرفته شد. این فضانورد رباتی طی سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به طور اکتشافی موفق در مریخ ساخته شد. تمام ارتباطات با روور در سال ۲۰۱۰ از بین رفته است.     4. اولین تصویر از مریخ NASA's Viking I اولین فضاپیمای ناسا برای لمس سطح مریخ است. فضاپیمای وایکینگ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۷۶، سطح مریخ را لمس کرد. این فضاپیما همچنین اولین تصویر مریخ را به زمین فرستاد .     3 . زمین و ماه از زحل دیدگاه زمین از فضا، چیز دیدنی ای است . فضاپیمای ماموریتی ناسا از زحل این تصویر را برای ما هدیه آورده است. کاسینی این تصویر رنگی از زمین و ماه را از ۹۰۰ میلیون مایل نزدیک به سیاره زحل گرفته است. در این تصویر فضایی شگفت انگیز، زمین و ماه  به عنوان نقاط کوچک به اندازه حلقه های زحل به نظر می رسد.       2 . مرد در ماه Neil Armstrong و Buzz Aldrin اولین فضانوردانی بودند که ماه را لمس کردند و نمونه هایی از سطح ماه را جمع آوری کردند. تصویر مربوط به سال ۱۹۶۹ می باشد.   ۱ . کره زمین Earthrise محبوب ترین عکس از Polo 8 ناسا می باشد. عکس از سیاره زمین را از مدار ماه در شب کریسمس در تاریخ ۲۴ دسامبر ۱۹۶۸ گرفته شد. این اولین تصویر از زمین از فضای عمیق است.  

امتیاز دهی

جذابیت تصاویر
مفید بودن معرفی

امتیاز کاربران: ۴٫۸۸ ( ۲ رای)
۹۷ bigtheme

این مطالب مرتبط را از دست ندهید !

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهی بگذارید

avatar
  خبرنامه سایت  
اطلاع از

تبلیغات

برچسب‌ها

استانبول استانبول تور استانبول گردی اهرام مصر بهترین بازارهای استانبول بهترین جزایر دنیا بهترین سواحل دنیا جاذبه هاي تفريحي استانبول جاذبه های اروپا جاذبه های استانبول ترکیه جاذبه های امریکای جنوبی جاذبه های تاریخی استانبول جاذبه های توریستی آفریقا جاذبه های توریستی اروپا جاذبه های توریستی استانبول ترکیه جاذبه های توریستی ژاپن جاذبه های شهر استانبول جاذبه های قاره آفریقا جاذبه های قاره اروپا جاذبه های چین جاذبه های کشور آمریکا جاذبه های کشور اتریش جاذبه های کشور امریکا جاذبه های گردشگری آفریقا جاذبه های گردشگری اروپا جاذبه های گردشگری دنیا جاذبه های گردشی استانبول جاهای دیدنی تایلند جاهای دیدنی قاره آفریقا جزایر تفریحی دنیا جزایر کارائیب حیوانات شگفت انگیز حیوانات شگفت انگیز جهان حیوانات شگفت انگیز دنیا دیدنی های اروپا زیباترین جاهای دنیا زیباترین جزایر توریستی دنیا زیباترین جزایر جهان زیباترین جزایر دنیا زیباترین سواحل دنیا زیباترین سواحل دنیا+عکس طبیعت زیبای ژاپن مناطق توریستی ژاپن مناظر زیبای ژاپن مکانهای دیدنی تایلند