ناسا از سوابق و دستاوردهای فضایی زیادی نسبت به هر آژانس فضایی دیگری در جهان برخوردار است. از ماموریت به ماه در سال 1969 تا اکتشاف مریخ . وباست برترین جاذبه ها لیستی از 9 عکس فضایی پر جنب و جوش ناسا را برای شما آماده کرده است.

 


 

9 . تصویری برجسته از خورشید

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

Giant Prominence Erupts from Sun ، این تصویر مربوط به فوران گدازه های آتشین از سطح خورشید است که در سال 2012 توسط ناسا تهیه شده است.

 


8. تصویر دنباله دار ISON

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا
Comet ISON  ، این تصویر رنگی روشنی از دنباله دار ISON از مرکز پرواز فضایی مارشال NASA با استفاده از 14 “تلسکوپ با رنگ CCD گرفته شده است. این عکس دیدنی در تاریخ 8 نوامبر 2013 از زمین گرفته شد.


7. تصویر نقطه قرمز بزرگ مشتری

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

Jupiter’s Great Red Spot توسط فضاپیمای فضایی Voyage I ناسا در سال 1979 گرفته شده است. نقطه قرمز در مشتری، چیزی جز یک منطقه طوفانی فشار بالا در این سیاره نیست. این شباهت بیشتری با توفان های زمین ما را نشان می دهد.

 


 

6 . اکتشاف گردی Rover در مریخ

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

در 30 نوامبر 2013 این تصویر چرخ جلو چپ Curiousity rover در زمان کشف سیاره سرخ بدست آمد.

 


 5 . تصویر غروب خورشید در مریخ

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

این منظره دیدنی از غروب خورشید در مریخ توسط فضانورد فضایی ناسا گرفته شد. این فضانورد رباتی طی سالهای 2004 تا 2010 به طور اکتشافی موفق در مریخ ساخته شد. تمام ارتباطات با روور در سال 2010 از بین رفته است.

 


 

4. اولین تصویر از مریخ

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

NASA’s Viking I اولین فضاپیمای ناسا برای لمس سطح مریخ است. فضاپیمای وایکینگ در 20 ژوئیه 1976، سطح مریخ را لمس کرد. این فضاپیما همچنین اولین تصویر مریخ را به زمین فرستاد .

 


 

3 . تصاویر زمین و ماه از سیاره زحل

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

دیدگاه زمین از فضا، چیز دیدنی ای است . فضاپیمای ماموریتی ناسا از زحل این تصویر را برای ما هدیه آورده است. کاسینی این تصویر رنگی از زمین و ماه را از 900 میلیون مایل نزدیک به سیاره زحل گرفته است. در این تصویر فضایی شگفت انگیز، زمین و ماه  به عنوان نقاط کوچک به اندازه حلقه های زحل به نظر می رسد.

 


 

2 . تصویر مرد در ماه

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

Neil Armstrong و Buzz Aldrin اولین فضانوردانی بودند که ماه را لمس کردند و نمونه هایی از سطح ماه را جمع آوری کردند. تصویر مربوط به سال 1969 می باشد.


1 . تصویر کره زمین از فضا

عکس و تصویر از فضا توسط ناسا

Earthrise محبوب ترین عکس از Polo 8 ناسا می باشد. عکس از سیاره زمین را از مدار ماه در شب کریسمس در تاریخ 24 دسامبر 1968 گرفته شد. این اولین تصویر از زمین از فضای عمیق است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 128

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!